Senelio vyno gamybos receptas davė pradžią šeimos verslui

Suvalkiečio Juozo Vilkenio senelis greičiausiai net nesapnavo, kad jo gaminamas naminis vynas taps šeimos verslo pradžia – darbšti šeima pagal paveldėtą receptą gamina vyną, kuria vyno gamybos cechą, degustacijos salę, o išalkusius pakeleivius ar kaimynus jau dabar gali pavaišinti savo kavinėje. Ir tai ne viskas – visa tai darydami Vilkeniai siekia prikelti vieną Kidulių dvaro pastatą naujam gyvenimui.
„Vilkenta“
„Vilkenta“

Šeimos verslo plėtrai naudotos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamos priemonės.

Paveldėtas receptas

Šakių rajone Kiduliuose gyvenančios Vilkenių šeimos mintys apie verslą prasidėjo nuo senelio vyno gamybos recepto. Juozas Vilkenis prisimena, jog aplink vyną gaminantį senelį sukiojosi maždaug nuo 1960 metų, o nuo 1974 metų vyną pradėjo gaminti pats. Iš senelio Juozas perėmė du skirtingus vyno gamybos receptus – raudonas vynas gaminamas iš lietuviškų raudonų uogų, baltas – iš pienių žiedų. 

„Pasigamindavau vyno sau, kol mintis apie vyno gamybą išsirutuliojo iki verslo idėjos,“ – pasakoja J.Vilkenis. Taip atsirado bendrovė „Vilkenta“, aplink kurią dabar sukasi visa šeima – Juozas, Juozo žmona, sūnus, dukra ir marti. Vieni kitus paremdami ir padedami Vilkeniai dabar jau turi atidarę kavinę, kurioje gali priimti daugiau kaip šimtą svečių, o vasaros pabaigoje tikisi pradėti prekiauti Juozo pagamintu vynu. Tam dabar baigiami suderinti paskutiniai dokumentai.

Norėdami plėtoti vyno gamybą ir išsaugoti lietuvišką paveldą, Vilkeniai įsigijo dalį Kidulių dvaro – vyno gamybai jie ketina pritaikyti buvusias dvaro arklides. Šis pastatas yra apie 1000 kvadratinių metrų, jame ketinama įrengti ne tik vyno gamybos cechą, bet ir degustacijos sales. 

Sutrukdė bankų problemos

Vilkenių planus kiek pakeitė neramumai bankų sektoriuje – ieškant lėšų verslo pradžiai, patalpoms ir įrangai įsigyti, teko sugaišti daugiau laiko nei buvo planuota – paskolą pažadėjęs bankas nutraukė savo veiklą, tad viską teko pradėti iš naujo. Tačiau šeima nenuleido rankų ir rado sprendimą savo siekiams įkurti vyno gamybos cechą Kidulių dvaro pastatuose. Tam jie pasinaudojo INVEGOS fondo priemonių galimybėmis verslo plėtrai. 

Bendrarabiavimas su INVEGA, kuri „Vilkentai“ suteikė garantiją paskolai, Vilkeniams leido išplėtoti savo verslą, kartu išsaugant lietuvišką paveldą – tiek Kidulių dvaro pastatams suteikiant naują gyvybę, tiek išsaugant senolių puoselėtą vyno gamybos receptą. Juozas Vilkenis apie vyną kalba labai pagarbiai – jam šis gėrimas siejasi su ilgametėmis tradicijomis, tam tikrais ritualais. 

„Vynas yra bendravimo būdas,“ – savo filosofiją dėsto J.Vilkenis. 

Parengta bendradarbiaujant su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Rubrikoje „Verslo vinis“ rasite 10 drąsių ir sėkmingų verslo idėjų, kuriomis didžiuojasi jų autoriai ir visi padėję šiems verslams išvysti dienos šviesą bei sėkmingai augti.

Projekto „Verslo vinis“ iniciatorė INVEGA kviečia susipažinti su verslo finansavimo galimybėmis Lietuvoje ir išdrįsti pradėti bei plėsti savo verslus. Rubrikoje pateikiama informacija apie INVEGOS administruojamas priemones, kurios finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.

invega

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai