Padaryk geriau nei kiti
„Dirbau investiciniame fonde, investavusiame į mineralinio vandens bendroves. Kilo mintis mineralinio vandens verslu užsiimti pačiam. Pradėdamas verslą iki smulkmenų išnagrinėjau rinką, kurioje ketinau veikti, ir įvertinau, ką galėsiu daryti geriau nei kiti jos dalyviai“, – patirtimi dalinosi bendrovės direktorius.
Sėkmingai veikianti kompanija siekia sumažinti vandens pakuotei tenkančio plastiko kiekį ir siūlo ekonomiškesnius, patogesnius, gamtos išteklius tausojančius butelius. UAB „Neptūno vandenys“ buteliai yra bene lengviausi iš visų lietuviško natūralaus mineralinio vandens gamintojų butelių, o plastiko kiekis juose mažesnis net 35 proc.
Sėkmingai veikianti kompanija siekia sumažinti vandens pakuotei tenkančio plastiko kiekį ir siūlo ekonomiškesnius, patogesnius, gamtos išteklius tausojančius butelius.
Kreipėsi dėl finansavimo
Pasak G. Petraus, didžiausias iššūkis buvo pati verslo pradžia, o vėliau reikėjo kovoti su iškilusiais sunkumais. Juos įveikti padeda ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).
„Siekdami sukurti ekonomiškas ir mažiau plastiko turinčias pakuotes, investavome 2 mln. eurų į butelių vandens išpilstymo įrangą. Tam INVEGAI pateikėme paraišką dėl dalinio palūkanų kompensavimo už negarantuotą paskolą. INVEGAI kompensavus dalį mūsų už paskolą sumokėtų palūkanų, sumažės įmonės patiriami kaštai dėl paskolos aptarnavimo“, – sakė UAB „Neptūno vandenys“ direktorius.
Tušti „Neptūno“ buteliai, specialių rievių dėka, yra lengvai suspaudžiami ir užima mažiau vietos konteineriuose, yra lengviau transportuojami. |
Sėkmę neša inovacijos
„Kiekvienas naujas verslas turi būti apgalvotas, turėti aiškius tikslus, strategiją, atliktą išankstinę analizę, – teigė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Inovacijų paramos ir technologijų perdavimo skyriaus vedėjas Kęstutis Šetkus. – Praktika rodo, kad sėkmę ir konkurencinį pranašumą ilgalaikėje perspektyvoje atneša novatoriškas verslas, kuriantis naujus produktus ar paslaugas, nebijantis iššūkių. Tačiau novatoriško verslo plėtojimui dažnai vidinių resursų neužtenka, todėl siekiant paspartinti plėtros procesus bei sumažinti riziką, rekomenduojama gerai išanalizuoti galimus išorinius finansavimo šaltinius, tarp jų ir ES struktūrinių fondų teikiamas galimybes.
Finansavimo priemonių yra
„Verslo pradžia – rimtas iššūkis, pareikalausiantis daug patirties, organizacinių gebėjimų, patikimos komandos, ryžto bei kantrybės ir nemažo pradinio kapitalo. Jį įveikti padės atsakingai parengtas verslo planas, realiai įvertintos galimybės ir domėjimasis esamomis finansinės paramos priemonėmis“, – teigė INVEGOS generalinis direktorius Audrius Zabotka.
INVEGA siūlo ne vieną priemonę, finansuojamą iš ES struktūrinių fondų, galinčią reikšmingai prisidėti prie smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių finansavimo. Pasinaudojus projekte „Dalinis palūkanų kompensavimas“ numatytomis galimybėmis, INVEGA tiek garantuotoms, tiek ir negarantuotoms paskoloms kompensuoja iki 50 proc. palūkanų, o paskoloms iš Verslumo skatinimo fondo – net 95 proc. palūkanų.
Rubrikoje „Verslo vinis“ rasite 10 drąsių ir sėkmingų verslo idėjų, kuriomis didžiuojasi jų autoriai ir visi padėję šiems verslams išvysti dienos šviesą bei sėkmingai augti.
Projekto „Verslo vinis“ iniciatorė INVEGA kviečia susipažinti su verslo finansavimo galimybėmis Lietuvoje ir išdrįsti pradėti bei plėsti savo verslus. Rubrikoje pateikiama informacija apie INVEGOS administruojamas priemones, kurios finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.