Kiek anksčiau penktadienį buvo patvirtinta, kad gaisras padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ užgesintas.
Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, draudžiama:
-
tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, iki atskiro nurodymo;
-
prekiauti pienu ir pieno produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.
Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių.
TAIP PAT SKAITYKITE: Alytaus gaisro sukeltos taršos žemėlapis: centrinė valdžia delsia, tad darbo ėmėsi patys alytiškiai
„Atkreipiame dėmesį, kad ūkinių gyvulių laikytojai ir gyventojai turi griežtai laikytis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos parengtų rekomendacijų dėl vandens, gyvūnų laikymo ir priežiūros, maisto produktų vartojimo ekstremalios situacijos metu bei patalpų valymo ir švarinimo“, – nurodė VMVT.
BNS rašė, kad gyvulių augintojai Alytaus regione susirūpino, kad pristigs pašaro.
Dioksinai – toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogenišku ir mutagenišku poveikiu. Jie tirpsta riebaluose, organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausia oru, prilipę prie dulkių dalelių.
Atlygins nuostolius
Žemės ūkio ministras Andrius Palionis tvirtina, kad ūkininkams nuostoliai bus kompensuoti.
„Žinoma turėsime kompensuoti. Pirmadienį rinksimės Vyriausybėje su premjeru ir spręsime, kaip dabar kovoti su pasekmėmis“, – BNS sakė ministras.
„Dabar yra tik pienas, bet Valstybinė augalininkystės tarnyba taip pat savo tyrimus atlikinės, lygiai taip pat „Ekoagros“ ekologinius ūkius tikrins ir žiūrės, ar nėra poveikio. Turėsim ieškoti finansinių galimybių kaip visą šitą kompensuot. (...) Kito kelio nėra“, – pridūrė jis.
A.Palionio teigimu, yra patikrinti ūkiai netoli Miklusėnų gyvenvietės, tačiau tarnyba turės paimti mėginius iš visų ūkių, kurie pateko į patvirtintą galimo užterštumo žemėlapį pagal vėjo kryptis.