„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Konkurencijos taryba: pieno kainas turi reguliuoti rinka

Konkurencijos taryba, šiuo metu atliekanti pernai pieno rinkos tyrimą, teigia, kad kainas pieno sektoriuje turi reguliuoti rinka, o bendrovėms reiškiami kaltinimai turi būti grindžiami konkrečiais įrodymais.
Pieno produktai
Pieno produktai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Privalome vadovautis aukščiausiais įrodinėjimo standartais, nes beveik kiekvienas Konkurencijos tarybos nutarimas yra skundžiamas teismams. Ir konkurencijos teisės teorija, ir praktika rodo, kad tikrų ar tariamų konkurenciją ribojančių susitarimų medžioklė pasitelkiant žiniasklaidą, tikrai nepadeda tyrimams ir apsunkina informacijos surinkimą“, – pranešime spaudai sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas, komentuodamas pastaruoju metu politikų viešai reiškiamą nuostabą, kodėl Konkurencijos taryba nepatvirtina politikams kylančių įtarimų dėl pieno supirkimo kainų mažėjimo.

Ir konkurencijos teisės teorija, ir praktika rodo, kad tikrų ar tariamų konkurenciją ribojančių susitarimų medžioklė pasitelkiant žiniasklaidą, tikrai nepadeda tyrimams ir apsunkina informacijos surinkimą“, – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Šiuo metu Konkurencijos taryba atlieka 2014 metų gruodį pradėtą pieno rinkos tyrimą, kuriuo siekiama identifikuoti galimai pieno sektoriuje esančias konkurencijos problemas ir pateikti siūlymus dėl priemonių veiksmingai konkurencijai užtikrinti.

„Konkurencijos taryba privalo saugoti visų vartotojų gerovę, todėl tiriame ne tik maisto pramonės, bet ir energetikos, statybų, transporto ir komunalinių atliekų tvarkymo sritis“ – tvirtino Š.Keserauskas.

Jo teigimu, rinkos ekonomikos valstybėse, kokia yra ir Lietuva, kainas reguliuoja rinka, o kainos pieno sektoriuje nėra ir neturėtų būti išimtis.

Konkurencijos taryba taip pat nurodė, kad 2014 metų rugsėjį Seimas balsavo už tai, kad būtų panaikintas jau seniai aktualumą praradęs Kainų įstatymas – rinkos ekonomikos kelią pasirinkusiose valstybėse kainas turi reguliuoti ne politikai, o  rinkos dėsniai.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė penktadienį pareiškė, kad, jos manymu, sausį ir vasarį perdirbėjai pieno supirkimo kainas sumažino, nes ūkininkai gavo paramą iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto. Ministrė taip pat teigė, kad jei paaiškėtų neskaidrūs susitarimai tarp perdirbėjų, savo žodį turėtų tarti Konkurencijos taryba.

„Vienintelė institucija – Konkurencijos taryba ir labai keista, kad nesulaukiam iš jos pagalbos, jau daugiau nei pusę metų sprendžiant šiuos klausimus“, – tvirtino ministrė.

Pieno supirkimo kainos nuo rugpjūčio smuko maždaug 30 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų