Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius baigė didelės apimties tyrimą dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo panaudojant socialinius tinklus.
Teisėsaugininkai nustatė, kad narkotines ir psichotropines medžiagas Klaipėdoje buvo galima užsisakyti vienoje socialinio tinklo grupėje. Susitarę dėl narkotikų rūšies ir kainos pardavėjai su pirkėjais „gyvai“ susitikdavo įvairiose apskrities vietose.
Daugiau nei metus trukusio tyrimo metu KPONTV tyrėjai atliko sudėtingus kompleksinius nusikalstamos veikos dokumentavimo veiksmus. Buvo nustatyti ne tik tiesiogiai užsakymus priiminėję bei narkotikais prekiavę asmenys, bet ir kvaišalų tiekėjai.
Iš viso baudžiamojon atsakomybėn patraukti aštuoni asmenys, už kanapių ir amfetamino grupės psichotropinių medžiagų platinimą – šeši, tarp jų ir 18-metė. Mergina anksčiau neteista, tačiau kiti kaltinamieji jau ne kartą sėdėjo teisiamųjų suole už įvairius turtinio pobūdžio ir kitus nusikaltimus.
Kvaišalų pardavėjai buvo itin atsargūs. Jie ne tik susitikinėjo su pirkėjais skirtingose uostamiesčio ir apskrities vietose, bet naudojo ir kitas savisaugos priemones. Taip vienas gerai policijos pareigūnams žinomas narkotikų perpardavinėtojas buvo sulaikytas su įkalčiais po to, kai parduotuvės daiktų saugojimo kameroje paėmė jam paliktas tabletes su psichotropine medžiaga – MDMA ir miltelius su šios medžiagos bei amfetamino mišiniu.
Narkotikų platintojai buvo sulaikyti po to, kai kelis kartus pardavė pirkėjais apsimetusiems asmenims kanapių, metamfetamino bei psichotropinių medžiagų mišinių.
KPONTV tyrėjai nustatė, kad psichotropines medžiagas kaltinamiesiems tiekė anksčiau neteisti klaipėdiečiai. Įtariama, kad sugyventiniai psichotropines medžiagas įsigydavo Nyderlandų Karalystėje ir kontrabanda gabeno juos į Lietuvą.
Debreceno gatvėje, kvaišalų fasavimo ir platinimo „taške“, teisėsaugininkai aptiko maišus su psichotropine medžiaga – amfetaminu ir pardavimui paruoštas kvaišalų porcijas. Beje, tikėtina, jog „narkobiznio“ verteivos iš Olandijos nevertino lietuvių, kaip lygiaverčių partnerių – viename apie 1 kg svorio maiše su neva amfetaminu kriminalistai neaptiko nei narkotinių, nei psichotropinių medžiagų.
Narkotikų kontrabandininkų byla buvo atskirta į atskirą tyrimą ir perduota į teismą. 2017 m. rugsėjį Klaipėdos apygardos teismo sprendimu sugyventiniams paskirtos 2 m. ir 8 mėn. laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 2 metams.
Byla dėl keturių kvaišalų platintojų padarytų nusikaltimų perduota į teismą 2018 m. kovo mėn. viduryje. Dar vienas narkotikų prekeivis išvengė baudžiamosios atsakomybės, nes mirė jais apsinuodijęs.
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.