Kodėl 1992 m. daryti interviu su Lietuvos architektūros legendomis – Algimantu Nasvyčiu, Vytautu Edmundu Čekanausku, Vytautu Brėdikiu ir Gediminu Baravyku – kelis dešimtmečius pragulėjo stalčiuje? Ką šie pokalbiai leidžia suprasti apie to meto architektūrą ir ne tik? Ar šiandien, galvojant apie sovietmečiu kūrusių modernistų kartos darbus, liko neužduotų klausimų ir neišgirstų atsakymų?
Apie visa tai virtualiame knygos „Lietuvos architektai pasakoja apie sovietmetį: 1992 m. įrašai“ pristatyme kalbės knygos sudarytojai – architektūros istorikai Jonas V. Mačiuika ir Marija Drėmaitė – bei menotyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė. Pokalbį moderuoja leidyklos LAPAS vadovė Monika Gimbutaitė.
~~~
APIE KNYGĄ ⋗⋗⋗
2020 m. leidyklos LAPAS išleistoje knygoje publikuojami 1992 metais daryti interviu su Lietuvos architektūros klasikais – Algimantu Nasvyčiu, Vytautu Edmundu Čekanausku, Vytautu Brėdikiu ir Gediminu Baravyku – apie tai kaip jie planavo, projektavo ir statė Lietuvoje sovietmečiu. Juos 1992 metais kalbino JAV lietuvis, tuomet Berklio studentas, šiandien jau Niujorko Barucho koledžo ir CUNY absolventų centro profesorius Jonas V. Mačiuika.
Keturis interviu lydintys architektūros istorikų prof. Johno V. Mačiuikos ir prof. Marijos Drėmaitės įvadiniai straipsniai siūlo skirtingus perskaitymo būdus apmąstant kontroversišką sovietmečio palikimą ir ieškant asmeninio santykio su savo gyvenamąja aplinka.
~~~
APIE BENDRAAUTORIUS ⋗⋗⋗
Apie Joną V. Mačiuiką: www.leidyklalapas.lt/pages/jonas-maciuika-autoriai
Apie Mariją Drėmaitę: www.leidyklalapas.lt/pages/marija-dremaite-autoriai
~~~