Laidos vedėjai baisu yra tai, kad teismas vieniems yra teisingesnis nei kitiems. „Galbūt ir aš dėl mirties bausmės uždėčiau tą parašiuką, jei žinočiau, kad ji tikrai skirta tam, kam reikia“, – paklausta, ką mano apie Lietuvos teisinę padėtį, pasakojo BTV laidos „Yra kaip yra“ vedėja.
„Manau, kad Lietuvoje bausmės yra per švelnios“, – teigia Asta Stašaitytė-Masalskienė.
„Aukų artimieji pasakojo, kad kai kurie žudikai verkia tik prieš kameras, o jas išjungus pradeda tyčiotis, šaipytis ir juoktis. Tai išgirdus, tokiomis akimirkomis mane apima panika, pagalvojus, kad galbūt tokie žmonės, už nedovanotinus nusikaltimus visai netrukus bus išleisti į laisvę. Tai neatrodo teisinga “, – sakė Asta.
Jau šį trečiadienio vakarą, BTV „Yra kaip yra“ svarstys – ar derėtų grąžinti mirties bausmę? Ar sumažėtų žiaurių nusikaltimų, tokių, kaip protu nesuvokiamas nusikaltimas Dembavoje, jei ji Lietuvoje vėl būtų įteisinta? Kiek tai padėtų suvaldyti nusikalstamumą ir žudikus, kuriems žmogaus gyvybė yra niekas?
„Jei žmogus nužudo kitą žmogų kruopščiai suplanavęs tą veiksmą, prisiviliojęs, prieš tai išsityčiojęs iš aukos – toks žudikas neturi teisės gyventi. Žinoma, jei nužudė netyčia – tuomet pakaktų įkalinimo iki gyvos galvos.“ – studijoje kalbėjo vienas iš laidos dalyvių, kurio trylikametė sesuo susipažinusi „Facebooke“ su nepilnamečiu pirmojo pasimatymo su juo metu buvo išprievartauta ir nužudyta.
„Įkalinti iki gyvos galvos, atriboti nuo gyvenimo, bet jie vis tiek yra gyvi. O mano anūkė – sudeginta. Jos nebėra. Tad kokią teisę turi gyventi ir jos žudikas?“ – skaudžius klausimus kėlė studentės Renatos senelis. Tėvų netekusią, senelio užaugintą anūkę, Panevėžio konservatorijos studentę, nusikaltėliai ne tik apiplėšė ir nužudė, bet ir sudegino.
Diskusija apie tai, kas svarbu – jau šį trečiadienio vakarą 20.30 val. per BTV.