M.Šalčiūtė prisipažins: „Aš labai vėlai einu miegoti. Ir kažkodėl naktį būnu daug aktyvesnė. Jei pasiseka – tai trečią valandą nakties užmiegu, o jei ne – tai kokią penktą. Kai grįžtu, kada darbus pabaigiu, man nesinori miegoti naktį. Aš labai gerai jaučiuosi.“
Pasak gydytojo A.Unikausko, kiekvienas iš mūsų nors kartą yra patyręs nemigos naktį. „Darbas, stresas, triukšmingi kaimynai – visa tai gali sutrukdyti mūsų kūnui pailsėti. Tačiau jei viena nemigos naktis prailgsta iki dviejų, o viena savaitė prailgsta iki mėnesio, tai reiškia, jog jūsų miegamajame jau įsikūrė nemiga“, – ketvirtadienį pasakos specialistas.
„Negaudamas reguliaraus miego, mūsų kūnas sutrinka, mes tampame irzlūs, suprastėja mūsų atmintis ir kalba, atsiranda raumenų įtampa bei skausmas ir mūsų jėgos visiškai išsenka. Beveik pusė suaugusių žmonių kenčia nuo nemigos. Priežastys įvairios – per daug kofeino, per didelis antsvoris, vaistai, ir net menopauzė. O kas, jei jūsų bemieges naktis sukelia paslėpta liga? Astma, rūgštinis refliuksas, depresija, skydliaukės ligos ar net širdies aritmija – itin rimtos ligos, kuriomis sirgdami galite to net nenutuokti tol, kol pasireiškia vienas iš simptomų – nemiga“, – detalizuos „Kvieskite daktarą!“ vedėjas.
Dažniausiai nemiga yra gydoma receptiniais vaistais. Tačiau jie tikrai nepadės nuo pavojingų nemigą sukeliančių ligų. Kaip sužinoti, ar dėl vartymosi lovoje jau reikia sunerimti? „Atsakymas gali pakeisti jūsų gyvenimą“, – tikina A.Unikauskas, ragindamas ketvirtadienį 17.00 val. įsijungti TV3.
Kokia bus daktaro A.Unikausko diagnozė M.Šalčiūtei? Kokios tikrosios Monikos nemigos priežastys? Apie tai – ketvirtadienį TV3 laidoje „Kvieskite daktarą!“