Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Medikas Jonas Girskis: „Kol nugarą gydysitės sportu, tol pacientų nepritrūksiu“

Sportas – nebūtinai sveikata stuburui. Iš mojavimo pastaruoju metu itin populiariomis šiaurietiškomis lazdomis galite neturėti jokios naudos, o štai su kai kuriomis jogos asanomis rizikuojate netgi rimtų problemų prisidaryti. Taip teigia neurologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, manualinės terapijos specialistas Jonas Girskis.
Jonas Girskis
Jonas Girskis / LRT nuotr.

Šį sekmadienį jį kalbins LRT televizijos laida „Stilius“ su Violeta Baubliene.

„Ateina pas mane jaunas verslininkas ir pasakoja, kaip jis net penkerius metus „tvarkė“ savo disko išvaržą sporto klube. Nuo kada sporto klubas yra gydymo įstaiga? – stebisi gydytojas. – Aiškinu žmogui, kad nieko jis kol kas nesutvarkė, tik dar labiau pagilino negalavimą. Bet jam nė motais, kad viena jo raumenų grupė sutrumpėjusi, kita – silpna.“

Dažnas šiuolaikinis žmogus dėl menko fizinio krūvio ir daug statiškoje pozicijoje – paprastai prie kompiuterio – praleidžiamo laiko patiria raumenų disbalansą. Jam įveikti reikalingi individualūs pratimai bei procedūros. Įvairios jogos studijų siūlomos programos kenčiantiems nugaros skausmus yra akių dūmimas, mat pirmutinis žingsnis turėtų būti konkretaus žmogaus apžiūra ir jo stuburo bei raumenų būklės įvertinimas.

LRT nuotr./Jonas Girskis
LRT nuotr./Jonas Girskis

Silpnas raumuo, daktaro žodžiais – kaip parazitas. Jis neturi jėgos, neatlieka savo darbo, todėl kitas raumuo turi už jį dirbti. Štai ir prasideda disbalansas. Tačiau raumuo turi būti ne tik stiprus, bet ir elastingas, ištvermingas. Tada jis gerai veikia, sąnarinės jungtys lankstosi taisyklingai, ir mūsų kūnas veikia kaip naujutėlis automobilis, nepriklausomai nuo metų skaičiaus.

Anot daktaro, jeigu tokio supratimo vaikai būtų mokomi nuo mažų dienų, kaip jie mokomi valyti dantis, jam nebūtų reikėję plušėti prie knygos „Apie žmogaus ir visuomenės stuburą“. J.Girskis  parašė ją siekdamas išsklaidyti įvairius su stuburo problemomis susijusius mitus. Iš tiesų kūnas visuomet siunčia mums signalus, tik nemokame į juos įsiklausyti arba paprasčiausiai nekreipiame dėmesio.

Tikslingas judesys ir kantrybė yra būtinos sveiko stuburo sąlygos. Kasryt pasirąžydami atstatome savo sąnarines jungtis į vietą. Pats kūnas diktuoja, kaip rąžytis, ištempti koją ar ją pritraukti. Kaip sėdint prie kompiuterio ilginti tam tikrus kaklo raumenis? Kokius pratimus verta įsiminti moterims, kad kaklas neišduotų amžiaus? Kaip išsaugoti jaunatvišką išvaizdą bei tiesinti nugarą?

Naudingas pokalbis su gydytoju Jonu Girskiu – šį sekmadienį 17.35 val. LRT televizijos laidoje „Stilius“.

LRT nuotr./Jonas Girskis
LRT nuotr./Jonas Girskis

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais