Kodėl po skiepo pagal vadinamąjį „skiepų kalendorių“ vaikai suserga autizmu? Kodėl medikai nutyli, kad vienos ar kitos vakcinos pašalinis poveikis – gali būti net mirtis? Atsakymų į šiuos klausimus BTV laidos „Yra kaip yra“ studijoje ieškojo Artūras Bartašius, vienas aktyviausių antivakcininio tėvų judėjimo narių.
Ar tėvai, nuspręsdami neskiepyti vaiko nuo pavojingų infekcijų, turi teisę rizikuoti vaiko gyvybe? Juk yra žinomas ne vienas atvejis, kai nepaskiepyti vaikai mirė nuo tokių infekcinių ligų, apie kurias Lietuvos medikai jau ilgą laiką kalbėjo kaip apie „jau suvaldytas vakcinacijos dėka“. Kodėl taip greitai pamirštame tokius skaudžius nutikimus, kai visai neseniai nuo kokliušo, hepatito B – mirė kūdikiai? Sirijoje vėl miršta vaikai nuo poliomielito. Mūsų šalyje ši liga – suvaldyta tik dėl aktyvaus skiepijimo. Kas žino, kokios jau pamirštos baisios ligos gali vėl sugrįžti, jei žmonės pradės masiškai nesiskiepyti? Prieš skiepus nusiteikusių diskusijos dalyvių klausė Lietuvos Infektologų draugijos vicepirmininkas, profesorius infektologas Alvydas Laiškonis.
Tuo tarpu biomedicinos mokslų daktarė, gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė teigė, kad pacientus medikai privalo informuoti ne tik apie skiepų naudą, bet ir apie galimą žalą.
Ar Lietuvoje atsiras nesiskiepijančių žmonių bendruomenės? Ar neskiepijančios savo vaikų šeimos turėtų pačios sumokėti ne tik už savo, bet ir už kitų, nuo nevakcinuoto vaiko, apsikrėtusiųjų darželio grupės vaikų gydymą? Ką kaltinsime, jei neskiepytas vaikas - mirs nuo infekcinės ligos?
Apie tai – 20.30 val. šį vakarą, per BTV diskusijų laidoje „Yra kaip yra“ su Asta Stašaityte.