1956 m. Įvyksta pirmoji „Eurovizija“. Konkurse dalyvauja atlikėjai iš 7 šalių, kiekviena šalis atsiunčia po du atstovus. Nugalėtoją renka komisija slaptu balsavimu, galima balsuoti ir už savo šalies atstovą. Renginyje triumfuoja Šveicarijos atlikėja Lys Assia.
1957 m. Balsai imami skelbti viešai. Antrosios „Eurovizijos“ metu pirmąkart galima išvysti kai kuriuos dalykus, kurie dabar žiūrint „Euroviziją“ jau įprasti: balsai skelbiami viešai, vienai valstybei atstovauja vienas atlikėjas ar grupė, draudžiama balsuoti už savo valstybės atstovą.
1974 m. Konkurse triumfuoja švedų grupės ABBA daina „Waterloo“. Daina tapo viena populiariausių visų laikų dainų, o grupė tapo žinoma visame pasaulyje.
1975 m. Pirmą kartą pasitelkiama dabartinė skaičiavimo sistema. Viena šalis skiria balsus dešimčiai kitų šalių, kitai šaliai gali skirti daugiausia 12 taškų.
1994 m. „Eurovizijoje“ debiutuoja Lietuva. Ovidijus Vyšniauskas su daina „Lopšinė mylimai“ konkurse užima paskutinę vietą.
1997 m. Nebelieka orkestro. Konkurso rengėjai atsisako reikalavimo, kad visos dainos turi būti atliekamos pritariant gyvai grojančiam orkestrui, kurį parūpina konkursą rengianti valstybė. Nuo tada gyvai tik dainuojama – instrumentiniai takeliai yra įrašomi iš anksto.
1998 m. Atsiranda telefoninis balsavimas. Nugalėtoją rinkti teisę įgyja ne tik komisija, bet ir kiekvienos valstybės žiūrovai.
1999 m. Anglų kalba žengia į pirmą planą. „Eurovizijos“ organizatoriai šiais metais leido atlikti dalyviams dainas ne tik savo gimtąja kalba. Nuo tada daugelis dainų konkurse skamba angliškai.
2006 m. „We Are The Winners“ triumfas. Geriausias visų laikų Lietuvos pasirodymas Eurovizijoje – kolektyvas „LT United“ su daina „We Are The Winners“ finale užima šeštąją vietą.
2015 m. Konkurse debiutuoja Australija. Tai pirmoji valstybė – konkurso dalyvė iš taip toli nuo Europos.
2016 m. Balsų skaičiavimo sistema vėl keičiasi. Viena valstybė kitai gali skirti 24 taškus: 12 skiria komisija ir 12 – žiūrovai. Daugiau informacijos apie tai – ČIA.