Antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje susikovė Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos, Izraelio, Baltarusijos, Serbijos, Makedonijos, Airijos, Lietuvos, Australijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Danijos, Ukrainos, Norvegijos, Gruzijos, Albanijos ir Belgijos atstovai.
Lietuvos atstovas Donatas Montvydas antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje, Stokholmo „Globe“ arenoje, pasirodė devintu numeriu.
Susumavus televizijos žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad į šeštadienį skambėsiantį finalą pateko šių dešimties valstybių atstovai:
Iš pirmojo pusfinalio į finalą jau pateko 10 valstybių. Tai Azerbaidžano, Rusijos, Nyderlandų, Vengrijos, Kroatijos, Austrijos, Armėnijos, Čekijos, Kipro ir Maltos atstovai.
Į finalą tiesiai deleguoti šešių valstybių atstovai: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos.
TAIP PAT SKAITYKITE: Donatą Montvydą antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje gyvai palaikė būrys lietuvių
Stebėdami antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį lietuviai galėjo balsuoti už labiausiai patikusius dainininkus, tačiau už Lietuvos atstovą Donatą Montvydą balsuoti lietuviams neleidžiama.
TAIP PAT SKAITYKITE: Eurovizijos laiko mašina. Įveskite savo gimimo datą ir keliaukite laiku!
Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį pradėjo Latvija.
Šaliai šįmet atstovauja atlikėjas Justas, atlikęs dainą „Heartbeat“. Tai šiuolaikiškas, šokių muzikos stiliaus kūrinys. Justas scenoje pasirodė vienas, išsiskirti bandė savo charizma, šviesų žaismais, filmavimo kampais.
Antru numeriu pasirodė Lenkijos atstovas Michałas Szpakas su daina „Colour of your life“. Dainininko pasirodymas – šiek tiek retro stiliaus. Konkurso užkulisiuose nesyk aidėjo kalbos, kad savo išvaizda ir stiliumi šis atlikėjas kiek primena Anapilin iškeliavusį atlikėją Prince'ą. Scenoje jam talkino keli smuikininkai bei violončelėmis groję muzikantai.
Po Lenkijos atstovo scenoje pasirodė Šveicarijos garbę konkurse ginanti Rykka. Ji atliko dainą „The Last Of Our Kind“. Šią dainą jau puikiai žino dalis Europos radijo stočių klausytojai, kūrinys spėjo tapti populiarus dar prieš konkursą. Pasirodymas buvo minimalistinis – subtilus ir kuklus, bet neprastas. Pavergti žiūrovus atlikėja bandė scenoje stojusi viena.
Izraeliui „Eurovizijoje“ šįmet atstovauja Hovi Star su daina „Made of Stars“. Tai lyriškas, svajingas kūrinys. Pasirodymo metu atlikėjas pradžioje buvo statiškas, tik vėliau pačiupo mikrofoną į rankas. Jam talkino du akrobatai, besisukę po sceną besiritinėjusiame lanke. Galiausiai viską vainikavo fejerverkų lietus.
Eilė pasirodyti „Eurovizijoje“ atėjo Baltarusijos atstovui Ivanui, kuris atliko dainą „Help you fly“. Šis dainininkas Europos dėmesį patraukė dar prieš konkursą, kai apsiskelbė ketinantis scenoje pasirodyti su vilkais. Nors nei nuogam, nei su gyvūnais konkurso scenoje pasirodyti neleidžia taisyklės, Ivanas rado, kaip jas apeiti: nuogas ir su vilkais pasirodė specialiose vizualizacijose.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijoje“ nuogas ir su vilkais pasirodęs baltarusis sulaukė palaikymo – nusirengė ir Mansas Zelmerlowas
Serbijai šįmet atstovauja Sanja Vučić ZAA, atlikusi dainą „Goodbye“. Kūrinio stilius kiek primena populiariosios britų atlikėjos Adele atliekamas dainas. Scenoje jai talkino penki šokėjai, pats pasirodymas – emocingas ir kruopščiai surepetuotas.
Nicky Byrne – šį atlikėją atstovauti „Eurovizijoje“ šįmet pasirinko Airija. Jis konkurso scenoje atliko dainą „Sunlight“: dar vieną šokių muzikos stiliaus kūrinį antrame pusfinalyje. Atlikėjui talkino muzikantų būrys, kurie į sceną atsinešė skirtingus instrumentus ir stojo ant specialių pakylų.
Prieš Lietuvos pasirodymą „Eurovizijos“ scenoje uždainavo Makedonijos atstovė Kaliopi, atlikusi dainą „Dona“. Dainininkė uždainavo gimtąja kalba. Tai – lyriška baladė įsimintinu priedainiu. Scenoje ši atlikėja atrodė kaip ponia – pasirinko žemę siekiančią juodai baltą suknelę, jai talkino keturi scenos gale stoję pritariantieji vokalistai.
Galų gale „Eurovizijos“ scenoje pasirodė tas dainininkas, kurio lietuviai, matyt, laukė labiausiai: Donatas Montvydas atliko dainą „I‘ve been waiting for this night“. Lietuvio pasirodymas scenoje praėjo pagal planą, sklandžiai ir, žvelgiant iš šalies, be priekaištų.
Donatas scenoje stovėjo vienas, demonstravo ne tik balsą, bet ir choreografiją, o galiausiai - pagrindinį savo ginklą: atliko salto.
Prieš tai baltą švarką vilkėjęs dainininkas po salto žemėn nusileido jį numetęs šalin. O po pasirodymo garsiai sušaukė: LIE - TU - VA!
Po Donato pasirodymo galima lengviau atsikvėpti, mat scenoje – Australijos atstovė Dami Im su daina „Sound of Silence“. Tai dar viena baladė. O ši atlikėja – dar viena vadinamoji šių metų konkurso favoritė. Jos pasirodymas scenoje tikrai blizgėjo: pradedant kostiumu, tęsiant specialia pakyla scenoje, ant kurios ji prisėdo, ir šviesos žaismais.
ManuElla – ši dainininkė šįmet atstovauja Slovėnijai. Ji atliko dainą „Blue and Red“. Savo išvaizda, o šiek tiek ir muzikos stiliumi, dainininkė primena amerikiečių superžvaigždę Tylor Swift. Scenoje ji pasirodė vilkėdama baltą seksualią suknelę, jai talkino apsinuoginęs akrobatas.
Bulgarijos atstovė Poli Genova „Eurovizijoje“ pergalės siekia su daina „If Love Was a Crime“. Tai itin lengvai įsimenantis kūrinys, akį traukia ir dainininkės kostiumas – jos kojas ir rankas juosia mirgančios lemputės.
Danai į „Euroviziją“ išsiuntė grupę „Lighthouse X“, kuri atliko dainą „Soldiers of Love“. Tai trijų vaikinų grupė, kurios daina – paprasta ir įsimintina: gal tai ir bus jų raktas į sėkmę? Tačiau daliai žiūrovų tai jau gali pasirodyti šiek tiek matyta – priminti „One Direction“, pavyzdžiui.
Ukrainos atstovė Jamala atliko dainą „1944“. Dainos tematika ypač aštri: karas. Ši atlikėja dar prieš prasidedant konkursui buvo vadinama viena iš šou favoričių. Jos pasirodymas – įtaigus, pati atlikėja – ne tik puiki dainininkė, bet ir aktorė. Scenoje ji stojo vienui viena.
Norvegijai „Eurovizijoje“ šįmet atstovauja Agnete. Ji atliko dainą „Icebreaker“. Daina – emocinga, prasideda lyriškai, o baigiasi trankiai. Scenoje dainininkė taip pat stovi viena, jos pasirodymą puošia specialieji efektai – dūmų patrankos.
Nika Kocharov ir Young Georgian Lolitaz atstovauja Gruzijai. Jie scenoje atliko dainą „Midnight Gold“. Kūrinio žanras neįprastas „Eurovizijai“ – pankrokas. Todėl daina smarkiai išsiskiria iš bendro konteksto. Pasirodymas irgi – žiūrovai pamatė tiek spalvų, kiek, turbūt, yra iš viso.
Priešpaskutinė šiame pusfinalyje pasirodė Albanijos atstovė Eneda Tarifa su daina „Fairytail“. Ji pasirodymui pasirinko auksu žėrintį įvaizdį. Auksinių būta ir vizualizacijų: jos šou scenoje metu spindėjo viskas.
Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį vainikavo Belgijos atstovės Lauros Tesoros daina „What‘s the Pressure“. Tai disko stiliaus pasirodymas, kuris žiūrovą grąžina kelis dešimtmečius atgal, tačiau yra stilingas ir vėl grįžtantis į madą.
Rezultatai
Po visų atlikėjų pasirodymo skirtos 20 minučių televizijos žiūrovų balsavimui. Komisijos nariai, kurių balsai sudaro 50 procentų galutinio rezultato, savo balsus atidavė dar trečiadienio vakarą, stebėdami antrąją generalinę pusfinalio repeticiją.
Susumavus televizijos žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad į šeštadienį skambėsiantį finalą pateko šių dešimties valstybių atstovai: Latvijos, Gruzijos, Bulgarijos, Australijos, Ukrainos, Serbijos, Lenkijos, Izraelio, Lietuvos, Belgijos.