Nepaisant jų pastangų, dėl įvykių, sekusių po Armėnijos dalyvavimo konkurse patvirtinimo, šaliai nepavyko laiku išrinkti „Eurovizijoje“ jai atstovauti galinčio atlikėjo.
„Po kruopščių ir išsamių diskusijų Armėnijos visuomeninės televizijos kompanija, atsižvelgdama į pastaruosius įvykius, laiko stygių bei dėl kitų objektyvių priežasčių, dėl kurių Armėnijos atstovavimas ESC 2021 nėra įmanomas, nusprendė pasitraukti iš 2021 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso“, – sakė transliuotojas.
Pastarieji įvykiai, kuriuos mini Armėnijos transliuotojas – politinė krizė, apėmusi šalį po pernai įvykusio karo su Azerbaidžanu, skelbia BNS.
Krizė įsiplieskė premjerui Nikolui Pašinianui lapkritį sutikus su taikos sutartimi, užbaigusia šešias savaites trukusias kautynes dėl ginčijamo Kalnų Karabacho regiono, bet perleidusia kai kurių teritorijų kontrolę Azerbaidžanui.
Pastarosiomis savaitėmis tūkstančiai žmonių protestavo gatvėse, reikalaudami, kad N.Pašinianas atsistatydintų dėl sutarties, daugelio laikomos pažeminusia Armėniją.
Armėnija ir anksčiau patirdavo trinties su „Eurovizija“ dėl padėties Kalnų Karabache – regione, kuriame gyventojų daugumą sudaro armėnai, atsikračiusiame Azerbaidžano kontrolės per kruviną karą praeito amžiaus paskutinio dešimtmečio pradžioje.
„Eurovizijos“ organizatoriai 2016 metais pasmerkė armėnų atstovę Ivetą Mukučian, kai ši pademonstravo Karabacho vėliavą.
2012 metais Armėnija boikotavo dainų konkursą, kai jį organizavo Azerbaidžanas.
Nors daugelis kritikų peikia „Euroviziją“ kaip kičą, šis renginys anksčiau taip pat tapdavo politinių ginčų taikiniu.
Sakartvelas 2009 metais pasitraukė iš konkurso, kai buvo atmesta jo daina, kurioje buvo užuominų apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Ankstesniais metais tarp abiejų šalių buvo kilęs trumpas karas.
„Europos transliuotojų sąjungos (EBU) bendruomenė giliai apgailestauja, kad AMPTV nusprendė nedalyvauti šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse, – sakė Martinas Osterdahlas, vyriausias didžiausio muzikinio konkurso prižiūrėtojas.
Armėnijos istorija „Eurovizijos“ dainų konkurse didi, o pasirodymai scenoje įsiminti ir kokybiški. Suprantame pasitraukimo priežastis ir Roterdame ilgėsimės jų darbščios bei profesionalios delegacijos. Labai tikimės, kad su Armėnija susitiksime 2022-aisiais.“
Gegužę vyksiančioje „Eurovizijoje“ varžytis lieka 40 šalių.