Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Eurovizijos“ atrankų dalyvė Baiba: apie 5 skaudžias netektis ir jau iškilusius nesklandumus

Baiba Skurstene-Serdiukė „Eurovizijos“ konkurso nacionalinėse atrankose dalyvauja ne pirmą kartą. 2009 metais ji dainavo didžiojoje konkurso scenoje, nes buvo Lietuvos atstovo Sashos Song pritariantysis vokalas, o 2012 ir 2016 metų atrankose laimę bandė kaip solistė, tačiau patekti į tolimesnį etapą vis ko nors pritrūkdavo. Šiemet portalui Žmonės.lt ji teigė, kad jaučiasi kur kas užtikrinčiau ir turi dainą, kuria labai tiki.
Baiba Skurstene-Serdiukė
Baiba Skurstene-Serdiukė / Deimantės Rudžinskaitės nuotr.

Portalui Žmonės.lt Baiba Skurstene-Serdiukė atskleidė, kad šiemet į „Eurovizijos“ nacionalinę atranką žengia tvirtu žingsniu.

„Čia nėra mano pirmas dalyvavimas, bet anie kartai nebuvo tokie rimti, nesijaučiau labai užtikrinta, nes buvau jauna, nežinojau, ko noriu, neturėjau dainos, vizijos. O šį kartą esu pasiruošusi ir pasitikiu savimi. Kitaip tariant – pribrendau. Noras pabandyti atsirado žiūrint atrankas praėjusiais metais“, – pasakojo atlikėja.

Deimantės Rudžinskaitės nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė
Deimantės Rudžinskaitės nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė

Šiemet su savo kūriniu Baiba nori nešti meilę, šviesą ir tikėjimą. Anot jos, šiuo metu to reikia visiems.

„Nenustebinsiu muzikos naujovėmis ar kažkuo iš techninės pusės. Eisiu su tradicine gospelo stiliaus balade. Noriu sušildyti visų širdis ir parodyti, kad Baiba gali būti ir švelni, ir jautri. Visi mane įpratę matyti kitokiame amplua, dažniausiai tai būna greitos ir užvedančios dainos. Šita daina yra labai artima šiuo momentu ir aš ją labai stipriai išgyvenu.“

Tęsdama pasakojimą apie kūrinį, dainininkė prisiminė ir skaudžius pastarųjų metų įvykius savo asmeniniame gyvenime. Atlikėja prarado ne tik savo mylimą močiutę, latvių aktorę Veltą Skurstene, bet ir dar keturis artimus žmones.

„Pažiūrėkite, kas pastaruoju metu dedasi pasaulyje. Mano gyvenime irgi buvo labai daug netekčių, ypač šį rudenį. Iš viso – penkios netektys: du seneliai, du žmonės pasitraukė savo noru, vieną draugą nušovė.

Su šia daina noriu išnešti šviesulį. Nes ir garsūs žmonės, ir savi, viskas susideda. Atsidarome portalą, matome, kad kažkas mirė ir pasidaro liūdna. Norisi paskleisti tą meilę, kad žmonės žinotų, jog jie – ne vieni, kad visgi net tame bėgime yra žmonės, kurie juos myli, palaiko“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo B.Skurstene-Serdiukė.

Baiba Skurstenė-Serdiukė / Klaudijaus Kairio nuotr.
Baiba Skurstenė-Serdiukė / Klaudijaus Kairio nuotr.

Ne paslaptis, juodų dienų būna visiems. Svarbu žinoti, ką tokiu metu daryti, kad nereiktų pulti į neviltį. Pašnekovė papasakojo kelis savo būdus: „Kartais man tikrai padeda muzika. Kai būna labai liūdna ir norisi paverkti, paklausau liūdnesnės dainos su giliu tekstu. Esu žmogus, kuriam reikia kitų, negaliu būti vienatvėje. Stengiuosi susitikti su draugais ir praskaidrinti savo dieną.“

Baibos dalyvavimą „Eurovizijoje“, kaip tikino, visų pirma palaiko šeima ir vyras. Tiesa, šiemet ji beveik viską daro savarankiškai – tai sukelia kiek daugiau streso, tačiau ji teigė, kad nieko negali pakeisti.

„Be šeimos pagalbos negalėčiau tiek nuveikti, nes tai atima ir daug laiko. Vyras yra tas, kuris palaiko labiausiai. Be to, draugai, komanda, su kuria dirbu. Bet tai yra tie artimiausi žmonės. Labai buvo smagu po dainos premjeros sulaukti gražių žodžių iš savo klausytojų, tai mane dar labiau užmotyvavo, kad aš teisingame kelyje ir kad šiemet darau teisingai.

Daugiausiai man padės draugai. Nėra komandos, kuri viską prineša, atneša. Bet nepergyvenu, yra kaip yra. Matyt, taip turi būti. Beveik viską darau pati, gal dėl to yra įtampos ir nerimo, nes reikia nieko nepamiršti. Yra reikalų, tikrai“, – Žmonės.lt sakė nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė.

Vis dėlto nesklandumų jau iškilo, nors filmavimai dar net neprasidėjo. „Dar neatkeliavo batai, nežinau, ar jie atkeliaus laiku. Bet kuriuo atveju – batai bus, čia nėra pagrindinis dalykas, – juokėsi moteris. – Yra nemažai pasiruošimo. Kostiumai, darbas su pritariančiaisiais vokalistais, scenos išpildymas, vizualizacijos, visos smulkios detalės, kurios žiūrovui atrodo paprastos ir savaime suprantamos, iš tikrųjų reikalauja pastangų.“

Paklausta, ką apskritai reiškia dalyvavimas šiame konkurse, Baiba ramiai atsakė, kad jai tiesiog norisi pasirodyti.

„Kad išeitum į platesnes rinkas, reiktų laimėti, bent jau Lietuvos atranką. Man tai reiškia pasirodymą, tiksliau, parodyti, kad aš vis dar dainuoju. Nes būna, kad žmonės klausia, ar aš dar koncertuoju. Matyt, jeigu televizoriuje nemato, galvoja, kad jau nebe. Svarbiausia gerai pasirodyti, parodyti gerą dainą ir rezultatą. Norėtųsi laimėti, bet kaip bus, niekas nežino“, – kalbėjo dainininkė.

Deimantės Rudžinskaitės nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė
Deimantės Rudžinskaitės nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė

Anot Baibos, latviai, kaip ir lietuviai, irgi žiūri Euroviziją, komentuoja, stipriai pergyvena, serga už kitus: „Bet labai gerai, čia yra puikus konkursas. Ir atlikėjams pasirodyti, ir susitikti su kitais, ir į platesnius vandenis išplaukti, parodyti savo šalį, parodyti, kokią gerą muziką turime čia.“

Minčių atstovauti Latvijai moteris teigė niekad neturėjusi.

„Gyvenu Lietuvoje ne vienerius metus ir ją laikau savo namais. Mama sako, kad esu daugiau lietuvė, nei latvė. Net nekilo tokio noro, nors galėčiau, nes dar turiu plietybę. Bet mano gyvenimas yra čia, vaikai yra lietuviai, tai čia toks natūralus dalykas, kad gyvenu šioje šalyje, tai ir jai norėčiau atstovauti“, – portalui Žmonės.lt sakė B.Skurstene-Serdiukė.

VIDEO: Baiba - When the lights go out

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų