Žmonės.lt rašė, kad po „Eurovizijos“ internete ėmė plisti peticija, kurioje nurodoma, kad Jamala pažeidė net kelias „Eurovizijos“ taisykles – dainą viešai pristatė pernai gegužę (o dalyvaujant konkurse tą daryti galima tik nuo rugsėjo), be to, dainavo apie politiką.
Šią peticiją pasirašė trečdalis milijono žmonių, raginusių Europos transliuotojų sąjungą anuliuoti Ukrainos pergalę.
Šią peticiją Europos transliuotojų sąjunga gavo, o įvertinusi pareiškė, kad Ukrainos pažeidimų neįžvelgia. Vis dėlto vėliau išplatino pranešimą su patvirtinimu: taip, dainininkė tikrai pažeidė konkurso taisykles.
Tačiau įtakos rezultatams tai vis tiek neturės – Ukraina laimėjo, todėl „Eurovizija“ kitais metais skambės ten.
Oficialiame pranešime rašoma: „Konkurso taisyklių punktas 1.2.1a nurodo, kad dainos negali būti viešai pristatytos iki rugsėjo pirmosios, garantuoja, kad „Eurovizijoje“ dalyvaus tik nauji, lygiaverčiai kūriniai. <...> Praeityje dainos, kurios buvo išleistos anksčiau, tačiau nepasiekė didelės auditorijos, yra skambėjusios konkurse. Tam buvo duotas specialus leidimas.“
Sąjunga pripažino, kad Jamalos daina „1944“ tikrai buvo pristatyta anksčiau, nei leidžia taisyklės – gegužę. Tačiau nepyksta: „Vaizdo įrašą peržiūrėjo vos keli šimtai žmonių.“
Po svarstymo Europos transliuotojų sąjunga nusprendė, kad tai, jog Jamalos daina pasirodė anksčiau, neturėjo įtakos jos rezultatams konkurse ir nesuteikė jai jokio pranašumo, taigi atlikėja buvo lygiavertė varžovė kitiems.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ nugalėtoją supainiojęs Darius Užkuraitis: „Keletą valandų tiesioginiame eteryje nėra lengva“
TAIP PAT SKAITYKITE: Rusijos žiniasklaida dūsauja, kad pergalė „Eurovizijoje“ iš Sergejaus Lazarevo buvo pavogta