„Koks skirtumas, kur koncertuoti? Kaimo kultūros namuose, „Eurovizijoj“ ar ant plento?“, – 15min.lt atkreipus dėmesį, kad matyti Gerai Gerai & Miss Sheep „Eurovizijos“ atrankos scenoje šiek tiek keista, atsako D.Filmanavičiūtė.
„Reikia atskiesti va tokių muzikantų kontingentą, – akimis palydėdamas pro šalį einančią grupę „Timohi“ drąsiai ir užtikrintai rėžia V.Tamošaitis. – Siūlyčiau visiems muzikantams eiti į „Euroviziją“ – reikia parodyti, kad pas mus yra normalios muzikos, o ne vien vos keli dainuoti mokantys atlikėjai“, – sako jis.
Papildyti V.Tamošaitį skuba D.Filmanavičiūtė. „Kalba eina apie
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Koncerto akimirk |
tai, ką mes matome televizijos ekranuose – kone 60 proc. to, kas rodoma, yra chaltūra. Gaila, kad normalūs – balsus ir muzikinį išsilavinimą turintys bei kuriantys – muzikantai gėdyjasi eiti į šį konkursą“, – sako mergina, atkreipianti dėmesį, jog antai pernai „Eurovizijoje“ nugalėjusi švedė Loreen savo šalyje – visiškai alternatyvi atlikėja. „Ji labai faina ir kažkodėl eina į šį konkursą, o lietuviams – „nelygis“. Mes manom, kad mums „lygis“, – patikina mergina.
Savo ruožtu dainininkei antrina kolega, atkreipdamas dėmesį į kitų Baltijos šalių praktiką konkurso atžvilgiu. „Lygis“ ir yra – estai siunčia ten puikius atlikėjus, latviai taip pat. Atrodo, kad mes šiek tiek atsilikę – lyg į „Euroviziją“ siųstume tai, kas blogiausia“, – svarsto V.Tamošaitis.
„Man keistas įspūdis, kad jeigu nori bausmės – eik į „Euroviziją“. Matom, kad, pavyzdžiui, Linui Adomaičiui lyg ir visai neblogai sekasi, o jis juk nėra tokio lygio, kaip mūsų geriausia draugė Ocsana Pisul“, - šypsosi D.Filmanavičiūtė.
„Man keistas įspūdis, kad jeigu nori bausmės – eik į „Euroviziją“. Matom, kad, pavyzdžiui, Linui Adomaičiui lyg ir visai neblogai sekasi, o jis juk nėra tokio lygio, kaip mūsų geriausia draugė Ocsana Pisul“, – šypsosi D.Filmanavičiūtė.
15min.lt atkreipus dėmesį, jog „Eurovizija“ jau seniai laikoma „supopsėjusia“, o esminiu koziriu konkurse vis dažniau tampa ilgos įdegusių dainininkių kojos, D.Filmanavičiūtė pabrėžia, jog svarbiausia – požiūris. „Šou yra šou. Mano kojos irgi nėra trumpos, o Vilius, štai, susilaukia daug moterų dėmesio. Turiu omeny, kad viskas priklauso nuo požiūrio – jei galvosime, kad einame į debilų šou, taip ir bus, bet mes galvojame, kad einame į muzikinį šou“, – tikina ji.
Tačiau apie savo atrankai ruošiamą kūrinį muzikantai daugžodžiauti nenori. „Išlaikysime savo stilių – nesitaikysime, kad būtinai „Eurovizijai“ tiktų. Atsisėdom studijoj, įrašėm dainą, kuri mums patinka, ir tiek“, – sako V.Tamošaitis.
Muzikantai pripažįsta: jie nujaučia, kad jų dalyvavimas nacionalinėje atrankoje gali virsti skandalingu, o tai veikiausiai nulems aštrūs komisijos narių ir pačių jų liežuviai. „Aišku, kad bus konfliktų – o ko mes čia einam? Juk Sel'o nėra, užtat mes esam – pakelsim reitingą“ – juokiasi V.Tamošaitis.
Savo ruožtu D.Filmanavčiiūtė patikina, kad aštrius pasisakymus į kairę ir į dešinę muzikantai laido ne dėl pigaus populiarumo, o paprasčiausiai neapsimetinėdami – sako, ką galvoja, ir viskas.
„Jei kam nors atrodo, kad mes konfliktuojame dėl šou, tai tikrai ne. Tiesiog nesiruošiu slėpti savo nuomonės, o Vilius irgi yra atviras. Nėra reikalo apsimetinėti – vienoj vietoj sakyti vieną, o kitoj jau bučiuotis su tais, kurių mes iš tikrųjų negerbiame. Esam iš tų, kurie nelenda į subinę“, – nukerta D.Filmanavičiūtė.
Šiais metais konkurso žiūrovų laukia net penki „Eurovizijos“ atrankos turai, juos transliuoti LTV ims jau lapkričio mėnesį. Geriausi atrankų metu nuskambėję kūriniai rungsis dviejų atrankos pusfinalių metu, o jau gruodžio mėnesį žiūrovų laukia įspūdingas „Eurovizijos“ atrankos finalas – jo metu paaiškės, kuris dainininkas šįmet mėgins apginti šalies garbę.
Lietuvos atstovą „Eurovizijoje“ rinks ir televizijos žiūrovai, ir specialiai suburta komisija, apsispresti padės konsultantų komanda.