Gruzija atsakys Maskvai „Altervizija“

Gruzija rengia savo muzikos festivalį, atsakydama į draudimą dalyvauti „Eurovizijoje“ Maskvoje už nedviprasmišką Rusijos ministro pirmininko Vladimiro Putino paminėjimą dainos tekste.
Gruzijos vėliava
Gruzijos vėliava / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Gruzija pasitraukė iš „Eurovizijos“ konkurso, kai organizatoriai pareiškė, kad šaliai reikia pakeisti grupės „Stephane & 3G“ dainos tekstą, nes jame galima įžvelgti atvirą pasišaipymą iš V.Putino, kurio šalis nugalėjo Gruziją trumpame kare dėl separatistinės Pietų Osetijos pernai rugpjūtį.

„Stephane and 3G“ atliekamos dainos priedainis skamba anglų kalba: „We don't wanna put in /The negative move/It's killin' the groove“ („Mes nenorime žengti blogo žingsnio, jis sutrikdo ritmą“). „We don't wanna put in" skamba panašiai į žodžius „Mes nenorime Putino“.

Patys kolektyvo dalyviai atvirai pareiškė, kad jų daina – protestas prieš Rusijos politiką, o dainos prodiuseris Kacha Ciskaridzė pripažino, jog „norima pasiųsti signalą Europai ir pirmiausia – Maskvai“.

„Mums svarbu pareikšti, ką Gruzija nori pasakyti kaip šalis“, – paaiškino jis savo poziciją.

Ženevoje įsikūrusi Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nurodė, kad dainos, kurią pasirinko Gruzija, tekstas neatitinka konkurso, kuris šįmet vyks jau 54-ą kartą, taisyklių.

„Konkurso metu neturi būti jokių politinio ar panašaus pobūdžio tekstų, pasirodymų ir veiksmų“, – sakoma renginio taisyklėse.

Dabar „Stephane & 3G“ atliks dainą trijų dienų muzikos festivalio „Tbilisi Open Air“, kuris prasidės šį penktadienį Gruzijos sostinėje, finale.

Pagrindinė festivalio idėja – „Altervizija“ („Alter/Vision“), arba alternatyva „Eurovizijai“, kurios finalas vyks šeštadienį Rusijos sostinėje.

Tai, kas sutrukdė „Stephane & 3G“ dalyvauti dainų konkurse, labai sudomino ne tik žiniasklaidą, bet ir muzikantus, kurie nori pamatyti alternatyvą „Eurovizijai“, – pranešė festivalio organizatorius Ačiko Guledanis.

„Yra tūkstančiai festivalių visame pasaulyje ir būtų labai sunku atkreipti į save didelį dėmesį be intrigos“, – pridūrė jis.

„Tbilisi Open Air“ – daugiau festivalis nei konkursas. Jame pasirodys per 20 atlikėjų iš dešimt šalių, tarp jų iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos beiRusijos.

Tai didžiausias Gruzijos muzikinio gyvenimo įvykis nuo nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais.

„Mūsų klausytojams rūpi pati muzika, o „Eurovizija“ – tai konkursas tarp šalių, kur muzika susiejama su politika ir sportu, – pareiškė A.Guledanis ir pridūrė: – Tai politinis šou."

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai