Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva ne viena: kokios šalys dar nėra laimėjusios „Eurovizijos“?

Grupė „Fusedmarc“ nesužavėjo Europos, o lietuvių viltys bei lūkesčiai darkart sudužo į šipulius – „Eurovizijos“ užkariauti mums ir vėl nelemta. Tačiau neverta nusiminti, jaustis nevykėliais ar kritikuoti neva tai prastą lietuvių muzikinį skonį, kuris vėl ir vėl neįtinka Europai – Lietuva toli gražu ne vienintelė šalis, dar nė karto nelaimėjusi „Eurovizijos“.
Lenkijos atstovės „Eurovizijoje“ 2014 metais „Donatan & Cleo“
Lenkijos atstovės „Eurovizijoje“ 2014 metais „Donatan & Cleo“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiemet „Eurovizija“ rengta jau 62-ą kartą ir jos šeimininke buvo pernai laimėjusi Ukraina. Per šitiek laiko susikaupė nemažas būrelis šalių, kurios dainų konkursą yra laimėjusios bent vieną kartą, o kai kurios jau užsitarnavo „Eurovizijos“ lyderių pozicijas – štai Airija su septyniais laimėjimais yra konkurso rekordininkė, Švedija „Eurovizijoje“ pergalę skynė šešis kartus, o Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Liuksemburgas konkursą yra laimėję po penkis kartus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Apie ką „Eurovizijos“ scenoje dainavo Salvadoras Sobralis: lietuviškas dainos vertimas

Nuo 1994-ųjų „Eurovizijoje“ dalyvaujanti Lietuva šio konkurso kol kas dar nė karto nelaimėjo ir aukščiausia mūsų atstovų užimta vieta yra šeštoji – ją pasiekė „LT United“ 2006-aisiais.

Deja, tačiau galimybės laimėti „Euroviziją“ teks laukti dar bent metus – ketvirtadienį vykusiame antrajame pusfinalyje Lietuvos atstovai „Fusedmarc“ liko už borto ir iš konkurso pasitraukė. O jau pasibaigus „Eurovizijai“ paaiškėjo, kad tarp 42 šiemet konkurse dalyvavusių šalių Lietuva užėmė 39-ąją vietą.

Tačiau ne vien Lietuvai konkurse nesiseka – yra ir dar beveik 20 šalių, kurios dar nė karto nėra laimėjusios „Eurovizijos“, nors kai kurios iš jų konkurse dalyvauja daug ilgiau nei Lietuva.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išrinkta 12 geriausių visų laikų „Eurovizijos“ hitų: tope – ir viena lietuvių daina

Na o šiemet laimėjusi Portugalija iki tol „Eurovizijoje“ taip pat nežibėjo, jai net priklausė ne pats džiugiausias rekordas – ji buvo daugiausiai kartų konkurse dalyvavusi šalis, kuri nė karto nebuvo laimėjusi. Be to, į geriausiųjų dešimtuką iš net 49 bandymų Portugalija tėra patekusi tik septynis kartus, o iki Salvadoro Sobralio pergalės aukščiausia Portugalijos užimta vieta „Eurovizijoje“ buvo šešta.

Tad kas yra tos šalys – Lietuvos likimo sesės „Eurovizijoje“?

MALTA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1971 metų

Aukščiausia užimta vieta: antra

Kaip pastebi portalas „BuzzFeed“, Malta turėtų gauti dešimtuką vien už pastangas – ši mažytė valstybė Viduržemio jūroje į „Euroviziją“ žiūri labai rimtai. Iki pergalės Malta buvo labai arti du kartus, kai užėmė antrąją vietą – tai buvo 1998 ir 2005 metais. Ši šalis kartą yra užėmusi ir trečią vietą.

Štai daina, kurią Malta siuntė į „Euroviziją“ šiais metais – ji į finalą nepateko ir iškrito antrajame pusfinalyje, o bendroje lentelėje užėmė 38-ą vietą:

VIDEO: Claudia Faniello - Breathlessly (Malta) LIVE at the second Semi-Final

KIPRAS

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1981 metų

Aukščiausia užimta vieta: penkta

Kipras nuolat būna užgožiamas savo didesnės sesers Graikijos ir yra pagarsėjęs tuo, kad praktiškai visada jai skiria aukščiausius 12 balų. Kol kas aukščiausia užimta Kipro vieta yra penktoji – šioje pozicijoje šalis buvo jau tris kartus (1982, 1997 ir 2004 metais).

Šiais metais Kiprui atstovavęs Hovigas sėkmingai pasirodė pirmajame pusfinalyje ir varžėsi didžiajame „Eurovizijos“ finale, kuriame užėmė 21-ą vietą. Štai jo daina:

VIDEO: Hovig - Gravity (Cyprus) LIVE at the first Semi-Final

ISLANDIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1986 metų

Aukščiausia užimta vieta: antra

Jau 30 kartų „Eurovizijos“ scenoje pasirodžiusiai Islandijai du kartus pavyko prasibrauti iki antrosios vietos – 1999 ir 2009 metais. Beje, Islandija – vienintelė Šiaurės Europos šalis, dar nė karto nelaimėjusi „Eurovizijos“.

Šiemet pirmajame pusfinalyje pasirodžiusi Islandijos dainininkė Svala Europos nesužavėjo ir bendroje lentelėje liko 36-oje vietoje, tad teks laukti kitų metų.

VIDEO: Svala - Paper (Iceland) LIVE at the first Semi-Final

KROATIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1993 metų

Aukščiausia užimta vieta: ketvirta

23 kartus „Eurovizijoje“ dalyvavusi Kroatija aukščiausiai užkopė iki ketvirtosios vietos, ir tai pavyko padaryt du kartus – 1996 ir 1999 metais. Nuo 2001 metų Kroatijai vis nepavyksta prasibrauti į geriausiųjų dešimtuką.

Duetu pats su savimi dainuojantis Jacques Houdekas perėjo antrąjį pusfinalį, o finale užėmė 13-ą vietą. Štai jo daina:

VIDEO: Jacques Houdek - My Friend (Croatia) LIVE at the second Semi-Final

SLOVĖNIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1993 metų

Aukščiausia užimta vieta: septinta

Septintą vietą Slovėnija užėmė du kartus – 1995 ir 2001 metais, o į geriausiųjų dešimtuką iš viso pavyko pakliūti tik tris kartus.

Savo pasirodymą šių metų „Eurovizijoje“ Slovėnija užbaigė pirmajame pusfinalyje – į finalą šalies deleguotas Omaras Naberas nepateko, o bendroje lentelėje liko trečias nuo galo – užėmė 40 vietą.

VIDEO: Omar Naber - On My Way (Slovenia) LIVE at the first Semi-Final

VENGRIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1994 metų

Aukščiausia užimta vieta: ketvirta

Vengrija „Eurovizijoje“ debiutavo tais pačiais metais kaip ir Lietuva, tik jai pasisekė kur kas labiau – užėmė ketvirtą vietą. Pranokti debiuto Vengrijai nepavyko iki šiol.

Šiais metais Vengrija pasirodė neprastai – jos atstovas Joci Pápai užėmė aštuntą vietą.

VIDEO: Joci Pápai - Origo (Hungary) LIVE at the second Semi-Final

LENKIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1994 metų

Aukščiausia užimta vieta: antra

Lenkija „Eurovizijoje“ taip pat debiutavo kartu su Lietuva, tik iš karto antroje vietoje. Ir tai buvo geriausias Lenkijos pasirodymas iki pat šiolei. Vėliau mūsų kaimynės atstovas dar vieną kartą pateko į geriausiųjų dešimtuką – užėmė septintą vietą.

Šiųmetinė Lenkijos atstovė Kasia Moś su balade „Flashlight“ užėmė 22-ą vietą:

VIDEO: Kasia Moś - Flashlight (Poland) LIVE at the first Semi-Final

RUMUNIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1994 metų

Aukščiausia užimta vieta: trečia

Rumunija trečią vietą užėmė 2005 ir 2010 metais, o 2006-aisiais liko ketvirta. Įdomu tai, kad nuo pat tada, kai „Eurovizijoje“ atsirado pusfinaliai, Rumunija nė karto neliko už borto – visąlaik patekdavo į finalą. Kaip ir šiemet – duetas Ilinca ir Alex Florea bandė pagerinti šalies rezultatą, tačiau jam teko pasitenkinti bent jau tuo, kad pateko į dešimtuką – užėmė septintą vietą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rumunijos atstovų bučinį „Eurovizijos“ finale internautai pavadino keisčiausiu istorijoje

VIDEO: Ilinca ft. Alex Florea - Yodel It! (Romania) LIVE at the second Semi-Final

MAKEDONIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 1998 metų

Aukščiausia užimta vieta: dvylikta

Makedonija yra viena iš labiausiai nesėkmių lydimų šalių konkurse – nė karto nėra patekusi net tarp dešimties geriausių dainų. O per pastaruosius dešimt metų Makedonijai pusfinalio barjerą pavyko perkopti tik vieną kartą.

Šių metų Makedonijos atstovei Janai Burčeskai Europos taip pat nepavyko sužavėti – ji iškrito iš antro pusfinalio ir bendroje lentelėje užėmė 35-ą vietą, tačiau bent jau Janai dalyvavimas „Eurovzijoje“ niekada nepasimirš – per tiesioginę transliaciją jai pasipiršo jos mylimasis.

VIDEO: Jana Burčeska - Dance Alone (F.Y.R. Macedonia) LIVE at the second Semi-Final

ALBANIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2004 metų

Aukščiausia užimta vieta: penkta

Penktą vietą Albanija užėmė 2012 metais, o iš viso geriausiųjų dešimtuke iš 14-os bandymų buvo du kartus. Šiais metais Albanijai ir vėl nepasisekė – jos atstovė Lindita iškrito po pirmojo pusfinalio ir užėmė 34-ą vietą.

VIDEO: Lindita - World (Albania) LIVE at the first Semi-Final

BALTARUSIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2004 metų

Aukščiausia užimta vieta: šešta

Baltarusija į „Euroviziją“ siunčia ne pačias geriausias dainas, ir tik 2007-aisiais jai yra pavykę užimti gana aukštą šeštą vietą. Tačiau Baltarusija „Eurovizijoje“ pasižymi tuo, kad visada savo aukščiausią balą skiria... Rusijai. Šiemet tokios galimybės nebuvo, tad 12 balų Baltarusija skyrė Bulgarijai.

Į finalą Baltarusijai šiemet pavyko prasibrauti, jame duetas „NaviBand“ užėmė 17-ą vietą:

VIDEO: Naviband - Story Of My Life (Belarus) LIVE at the second Semi-Final

BULGARIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2005 metų

Aukščiausia užimta vieta: antra

Geriausią rezultatą Bulgarija pademonstravo šiais metais – vienu iš „Eurovizijos“ favoritų laikytas 17-metis Kristianas Kostovas užėmė antrą vietą. Prieš tai geriausias šalies rezultatas (ketvirta vieta) buvo 2016 metais ir tai buvo viso labo antras kartas per 10 metų, kai Bulgarija apskritai pateko į „Eurovizijos“ finalą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ukraina nepasmerkė dar vieno „Eurovizijos“ dalyvio koncertavimo Kryme: įstatymo bulgaras nepažeidė

VIDEO: Kristian Kostov - Beautiful Mess (Bulgaria) LIVE at the second Semi-Final

MOLDOVA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2005 metų

Aukščiausia užimta vieta: trečia

Šių metų Moldovos atstovams „SunStroke Project“, kurie užėmė trečią vietą, pavyko pagerinti ankstesnį Moldovos geriausią rezultatą (šeštą vietą), kurį šalis pasiekė pačiais pirmais dalyvavimo metais „Eurovizijoje“.

VIDEO: Sunstroke Project - Hey Mamma (Moldova) LIVE at the first Semi-Final

ARMĖNIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2006 metų

Aukščiausia užimta vieta: ketvirta

11 kartų „Eurovizijoje“ dalyvavusiai Armėnijai sekasi visai neblogai – į geriausiųjų dešimtuką šalis pateko net septynis kartus, du kartus iš jų užėmė ketvirtą vietą. Tačiau pergalės vis dar nepavyko pasiekti.

Šiųmetinė Armėnijos atstovė Artsvik pirmajame pusfinalyje pasirodė puikiai, tačiau nors jai buvo prognozuojama vieta geriausiųjų dešimtuke, ji užėmė 18-ą vietą.

VIDEO: Artsvik - Fly With Me (Armenia) LIVE at the first semi-final

ČEKIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2007 metų

Aukščiausia užimta vieta: dvidešimt penkta

Palyginti neseniai „Eurovizijoje“ dalyvaujančios Čekijos sėkmė visai nelydi, o ir pačių čekų šis konkursas ne itin domina – dėl to penkerius metus šalis net nesiuntė savo atstovo į „Euroviziją“. 2016-aisiais Čekijai pirmą kartą pavyko prasibrauti į finalą, bet... ji negavo nė vieno publikos balso ir liko antra nuo galo.

Šie metai irgi buvo nesėkmingi: nors Martina Barta dainavo dainą iškalbingu pavadinimu „My Turn“ (liet. „Mano eilė“), Čekijai savo eilės vis tik teks dar palaukti – šalis užėmė 33-ią vietą.

VIDEO: Martina Bárta - My Turn (Czech Republic) LIVE at the first Semi-Final

GRUZIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2007 metų

Aukščiausia užimta vieta: devinta

Iš dešimties bandymų Gruzija finale koncertavo septynis kartus, o aukščiausią poziciją – devintą vietą – pasiekti pavyko 2009 ir 2010 metais.

Šiais metais Gruzija į „Eurovizija“ siuntė Džeimso Bondo garso takelį primenančią Tamaros Gachechiladze baladę „Keep The Faith“, kuri liko tik per žingsnelį nuo finalo – užėmė 27-ą vietą.

VIDEO: Tamara Gachechiladze - Keep The Faith (Georgia) LIVE at the first Semi-Final

JUODKALNIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2007 metų

Aukščiausia užimta vieta: trylikta

Nuo tada, kai Juodkalnija paskelbė savo nepriklausomybę ir „išsiskyrė“ su Serbija, į „Eurovizijos“ finalą pateko viso labo vieną kartą, ir jame užėmė tryliktą vietą.

Šiųmetinis Juodkalnijos pasirodymas buvo bene vienas ryškiausių ir labiausiai apkalbėtų, bet iki finalo taip pat neprasibrovė – užėmė 37-ą vietą.

VIDEO: Slavko Kalezić - Space (Montenegro) LIVE at the first Semi-Final

SAN MARINAS

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2008 metų

Aukščiausia užimta vieta: dvidešimt ketvirta

Aukščiausią rezultatą „Eurovizijoje“ San Marinas pasiekė 2014 metais, kai jam atstovavusi Valentina Monetta pagaliau prasimušė į finalą ir jame užėmė 24-ą vietą. Beje, tai buvo trečias šios atlikėjos dalyvavimas „Eurovizijoje“ iš eilės, o šiais metais ji ir vėl atstovavo San Marinui (į finalą vėl nepateko), taigi tapo pirmąją dainininke, „Eurovizijoje“ dalyvavusia net keturis kartus – tikrai maža šalis!

San Marinas šiais metais „Eurovizijoje“ užėmė pačią paskutinę, 42-ą, vietą.

VIDEO: Valentina Monetta and Jimmie Wilson - Spirit of the Night (San Marino) LIVE at the second Semi-Final

AUSTRALIJA

„Eurovizijoje“ dalyvauja nuo: 2015 metų

Aukščiausia užimta vieta: antra

Žinoma, jau vien pats faktas, kad geriausių Europos dainų konkurse dalyvauja Australija, yra kiek juokingas ir keistokas... Tačiau australai – didžiausi „Eurovizijos“ gerbėjai už Europos ribų, tad šalis svečio teisėmis buvo pakviesta dalyvauti jubiliejinėje, 60-ojoje, „Eurovizijoje“. Australams dalyvauti labai patiko, tad leista jiems varžytis ir toliau. O kaip šaliai, kuri „Eurovizijoje“ dalyvauja tik trečią kartą, Australijai labai sekasi – ji debiutavo penktoje vietoje, o pernai liko tik per plauką nuo pergalės. O šiųmetinis Australijos atstovas pateko į geriausiųjų dešimtuką – užėmė devintą vietą.

VIDEO: Isaiah - Don't Come Easy (Australia) LIVE at the first Semi-Final

Be šių šalių „Eurovizijos“ taip pat nėra laimėjusios ir Slovakija, Andora bei Bosnija ir Hercegovina, tačiau jos jau kuris laikas nebedalyvauja „Eurovizijoje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos