Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Monika Linkytė grįžo į Lietuvą: apie pirmą dalyką, kurį padarys, ir vasaros siurprizą

Po eurovizinės kelionės ir įsimintinos savaitės Liverpulyje vėlyvą sekmadienio vakarą Kaune nusileido lėktuvas, parskraidinęs Moniką Linkytę ir ją lydinčią delegaciją. Europą sudrebinusi su daina „Stay“ atlikėja į Lietuvą parvežė 11-tą vietą.

Praūžus 67-ajai „Eurovizijai“, sekmadienio vakarą į Lietuvą sugrįžusi Monika Linkytė, nors ir pavargusi, išliko pozityvi.

„Skrydis puikiai, neprailgo, pamiegojau. Puikios nuotaikos, visi labai džiaugiamės 11 vieta, puiki vieta. Norisi pailsėti ir kibti į darbus“, – sakė M.Linkytė.

Sulaukusi klausimo, kokia jai buvo ši eurovizinė kelionė, Monika pasakojo, kad ji buvo pilna įspūdžių ir iššūkių.

„Šioje kelionėje su daug kuo teko susidurti. Visų pirma, kas mane labiausiai vargino, tai didelis tempas ir emocijų šokinėjimas – nuo super didelio hype'o iki kažkokių sunkesnių emocijų. Tai buvo didžiausias iššūkis, nes turi susikaupti, eiti į sceną dainuoti ir dalintis savo emocijomis“, – kalbėjo ji.

Paklausta, kas bus pirmas dalykas, kurį padarys sugrįžusi namo, ji nusijuokė: „Eisiu miegoti. Labai noriu miego.“

Nors didžiulis muzikinių išbandymų etapas vos praūžė, M.Linkytė pasakojo, kad artimiausių planų jos galvoje ne vienas. Dainininkė pasakojo, kad yra numačiusi ne vieną koncertą. Tiesa, jos planuose ir staigmena, susijusi su „Eurovizijos“ konkursu.

„Rugpjūčio mėnesį nusimato koncertas – labai didelis koncertas Lukiškių kalėjime. Tada turėsime koncertą Vasaros terasoje, tai yra ką veikti. Rugpjūčio mėnesį esu sugalvojusi siurprizą, kuris susijęs su konkursu. Tai fingers crossed“, – pasakojo ji.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Monikos Linkytės sutiktuvės oro uoste
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Monikos Linkytės sutiktuvės oro uoste

O ar norėtų trečiąkart bandyti laimę konkurse? Monika juokėsi, kad nenori šia tema prisikalbėti emociškai.

„Vakar apimta emocijų daug prišnekėjau, tai šiandien esu šiek tiek daugiau įsižeminusi, tai nesinori iš emocijų kalbėti. Tas sprendimas turėtų ateiti iš stipraus vidinio pajautimo. Jei jį kažkada jausiu, tai kodėl ne“, – kalbėjo ji ir pasakojo, kad šis konkursas jai visai kitoks, nei tas, kai ji dalyvavo 2015 metais. – Aš pakilau lentelėje. Aš čia kaip visai kitas žmogus. Labai tuo džiaugiuosi.“

Paklausta, ar jautė konkurenciją, Monika teigė konkurse tokios nejautusi.

M.Linkytė dėkojo gerbėjams už palaikymą. „Nuoširdžiai jums dėkoju. Be jūsų visų to nebūtų įvykę. Jaučiau tą palaikymą ir meilę. Buvo daug tokių, kurie tikėjo, kurie siuntė tą gerą energiją, tai labai ačiū. Dabar belieka jus kviesti į koncertus. “

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Jungtinės Karalystės mieste Liverpulyje vykusio finalo metu paskelbta 2023-iųjų „Eurovizijos“ nugalėtoja – ja tapo Švedijos atstovė Loreen su daina „Tattoo“. Tuo metu Lietuvos atstovė Monika Linkytė su kūriniu „Stay“ finale pelnė 11 vietą.

Šeštadienio naktį pasibaigus finalo transliacijai, tapo aišku ne tik tai, iš kurių šalių komisijų žiuri sulaukėme palaikymo, bet ir kurių šalių žiūrovams turėtume būti dėkingi už gautus balus. Žiūrovų balai Lietuvos atstovei finale susidėliojo taip: Latvija (10), Jungtinė Karalystė (10), Airija (10), Estija (5), Ukraina (4), Sakartvelas (4), San Marinas (2), Lenkija (1).

Užsienio komisijos narių balai Lietuvos atstovei finale išsidėstė taip: Ukraina (10), Australija (10), Slovėnija (8), Jungtinė Karalystė (8), San Marinas (8), Austrija (7), Latvija (7), Sakartvelas (6), Danija (4), Malta (4), Lenkija (3), Italija (3), Estija (1), Vokietija (1), Airija (1).

Iš viso Monika Linkytė per finalą surinko 127 balus – 81 iš komisijos ir 46 iš žiūrovų.

Šiemet „Eurovizijoje“ iš viso dalyvavo 37 šalys, iš kurių į didįjį finalą automatiškai pateko 2022 m. nugalėtoja Ukraina ir vadinamasis „didysis penketukas“ – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, kurios dėl savo finansinio indėlio į renginį gauna nemokamą kelialapį.

Pirmą kartą beveik per septynis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją žmonės iš kitų šalių galėjo balsuoti internetu ir programėlėje. Jų balsai buvo perskaičiuoti į taškus, kurie pusfinalyje ir didžiajame finale turėjo tokį pat svorį kaip ir dalyvaujančios šalies balsai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai