Į „Eurovizijos“ finalą keliauja šių šalių – Turkijos, Švedijos, Izraelio, Portugalijos, Maltos, Suomijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos, Armėnijos bei Islandijos – atstovai.
Papildyta 22.19 val. Prasidėjo pirmasis 54-osios tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalis. Jį atidarė pasirodžiusios sesutės Tolmačiovos, 2006-ųjų vaikų „Eurovizijos“ nugalėtojos, į sceną atskridusios ant šių metų „Eurovizijos“ simbolio – ugninio paukščio. Scenoje pasirodė pusfinalių vedėjai Natalija Vodianova ir Andrejus Malachovas. „Labas Europa, Labas Maksva“, – pasisveikino vedėjai. „Sveiki atvykę į „Eurovizijos“ konkursą Rusijos sostinėje Maskvoje“, – tęsė jie.
Pirmieji scenoje pasirodė Juodkalnijos atstovai – Andrea Demirovič su daina „Just get our of my head“. Scenoje buvo atlikėja ir šokėjas. Mergina scenai rinkosi trumpą suknelę, šokėjas pasipuošė baltu kostiumu, baltais batais. Kūrinys „Just our of my head“ – iš esmės niekuo nesiskiriantis nuo standartinių ir jau tradicinių „Eurovizijos“ pasirodymų.
Antrieji scenoje – Čekijos atstovai Gipsy.cz su daina „Aven Romale“. Nuskambėjus slaviškiems akordams scenoje pasirodė raudonu Supermeno kostiumu vilkintis vokalistas. Scenoje buvo 5 muzikantai. Išskyrus vokalistą, kiti muzikantai atrodė suskaustę. Pasirodymas nė kiek nepriminė čigoniško. Trumpai tariant, kičinis.
Scenoje – Belgijos atstovas „Copycat“ su daina „Copycat“. Rokenrolo karaliaus Elviso plagiatorius Belgijoje. Vyrukas nedainuoja legendinio E.Presley kūrinių, kuria savuosius. „Eurovizijai“ kaip tik ir buvo skirtas vienas jų. Scenoje su dainininku pasirodė du muzikantai ir dvi pritarančiosios vokalistės. Atlikėjas jautėsi laisvai, atsipalaidavęs. Nors vaikinas atlieka savo kūrinius, jo balso tembras pasirodymo metu kartais išties priminė E.Presley mėgdžiojimą.
Papildyta 22.30 val. Ketvirtasis scenoje – Baltarusijos atstovas Piotras Elfimovas. Dainininkas atliko kūrinį „Eyes that never lie“. Piotras scenoje atrodė užtikrintai. 29 metų atlkėjas vilkėjo baltai, o tai padidino pasirodymo įspūdį. Sceną užpildė keli muzikantai ir šokėja, pasislėpusi po daug plėvėsuojančios medžiagos. Pasirodymą galima vertinti ganėtinai neblogai. Daina skambėjo stipriai ir solidžiai.
Švedija. Dainininkė Malena Ernman su kūriniu „La voix“. Moteris scenoje pasirodė vilkėdama baltą ilgą suknelę, jai pritarė penkios vokalistės. Choreografija – menka, beveik pasivaikščiojimas scena. Dainininkės kūrinys – klasikinės ir popmuzikos mišinys. Priedainis skambėjo prancūzų kalba, atlikėją ypač palaikė publika.
Armėnės Inga ir Anush su daina „Jan Jan“. Pasirodymas pradėtas įspūdingai. Scenoje seserys vilkėjo tautiniais drabužiais. Daina itin ryški. Su tautiniais drabužiais kompaniją vokalistėms palaikė keturios šokėjos. Nors per repeticijas seserų dueto vokalas skambėdavo ne itin gerai, šįsyk kūrinys atliktas puikiai. Trumpai tariant, originalus eurovizinis pasirodymas su tautiniais elementais.
Papildyta 22.55 val. Izraelis: Noa & Mira Awad — „There must be another way“. Duetas kūrinį pradėjo be muzikinio pritarimo. Nežinia dėl kokių priežasčių, tačiau minia šį pasirodymą pasitiko įtartinais švilpimais. Abi Izraeliui atstovaujančios atlikėjos vilkėjo juodomis suknelėmis, o scenoje joms padėjo keli muzikantai. Pasirodymo pabaigoje dainininkės pradėjo sau akompanuoti būgnais.
Papildyta 23.21 val. Makedonijos atstovai „Next time“ ir daina „Neshto shto ke ostane“. Broliai dvyniai, atstovaujantys Makedonijai, atliko tipišką roko kūrinį, paskanintą gitarų rifais. Nors su intonacija broliukams ir nebuvo problemų, kūrinys neskambėjo 100 procentų. Scenoje vyrukams padėjo dar 4 muzikantai. Visą kūrinį dainininkai atliko makedonų kalba, todėl nedaugelis susirinkusiųjų ir stebinčių konkursą per televiziją jos esmę. Trumpai – vidutinis, netipiškas „Eurovizijai” pasirodymas.