Gegužės antrąją savaitę Švedijos mieste Malmėje vyksiančiame 68-ajame konkurse dėl nugalėtojo vardo varžysis atlikėjai iš 37 šalių. Antradienį, gegužė 7-ąją, pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje dėl kelialapio į finalą kovoja 15 dalyvių, tarp kurių pasirodo ir Lietuvos atstovas Silvester Belt su daina „Luktelk“.
Vakaro metu paaiškėjo, kad Silvester Belt pateko į finalą, kuris įvyks gegužės 11-ąją. Konferencijos metu po pusfinalio paskelbta, kad finale Lietuvos atstovo daina „Luktelk“ skambės pirmoje dalyje.
„Eurovizijos“ transliacijų maratoną pradėjo buvusi konkurso dalyvė Eleni Foureira, kuri 2018 metais atstovavo Kiprui su savo daina „Fuego“. Po jos pasirodė švedas Ericas Saade, kuris 2011 metais „Eurovizijoje“ dalyvavo su daina „Popular“. Aistringą pasirodymą surengė ir Ispanijai 2022 metais atstovavusi Chanel su šokti verčiančiu hitu „SloMo“.
Sudalyvaukite Žmonės.lt apklausose:
Pirmoji iš „Eurovizijos“ pusfinalio dalyvių jėgas išbandė jaunoji Kipro atstovė Silia Kapsis su daina „Liar“. Kartu į sceną su ja lipo ir jaunieji šokėjai, demonstravę energingus šokių judesius.
Antruoju numeriu Malmės arenoje skambėjo daina „Ramonda“, kurią atliko Serbijos atstovė Teya Dora. Jos lyrinę dainą pažymėjo įspūdingi vaizdo efektai ir scenoje „išdygusi“ uola.
Lietuvos atstovui Silvester Belt šiemet pirmajame pusfinalyje teko pasirodyti trečiuoju numeriu. Atlikėjas patekti į finalą bando su jau hitu tapusia daina „Luktelk“. Vos prasidėjus pirmiesiems dainos akordams salėje susirinkusi publika pašėlo, o su Silvester Belt pagal jo dainą šoko ne tik paslaptingieji atlikėjo šokėjai, bet ir visa Malmės arena.
Ketvirtuoju numeriu scenoje pasirodė tarsi iš pragaro nužengusi Airijos atlikėja Bambie Thug su daina „Doomsday Blue“. Jos pasirodymas šokiravo ne vieną – žiūrovai sakė, kad tai, ką ji daro scenoje, primena „egzorcizmą“.
Penktu numeriu į atranką žengė Ukrainos atstovės Alyona Alyona & Jerry Heil, kurios atliko dainą „Teresa & Maria“. Skambant šiai dainai ne vienam kūnu ėjo šiurpai – scenoje atlikėja Alyona Alyona pati pasirodė tarsi šventoji.
Šeštuoju numeriu scenoje pasirodė kaimyninė Lenkija. Šiemet lenkai „Eurovizijos“ konkursui delegavo atlikėją Luna su daina „The Tower“. Ir išties – per atlikėjos dainą scenoje išnyra bokštai.
Septintas numeris šiemet atiteko Kroatijos atstovui Baby Lasagna, kuris laikomas „Eurovizijos“ favoritu. Scenoje jis atliko rokerišką dainą „Rim Tim Tagi Dim“.
Islandijos atstovė Hera Björk su daina „Scared of Heights“ Malmės arenoje pasirodė aštunta. Savo dainą ji atliko simboliškai – ant aukštos pakylos.
Devintoji į kovą dėl vietos finale stojo paslaptingoji Slovėnijos atstovė Raiven. Ji atliko kūrinį „Veronika“, kuris mena Slovėnijos legendą.
Dešimti Malmės arenoje pasirodė skandalingai nuskambėję suomiai „Windows95man“ su daina „No Rules!“. Jų pasirodymo metu netrūko provokacijos, nuogybių ir fejerverkų.
Moldovos atstovė Natalia Barbu scenoje pasirodė vienuolikta. Ji atliko dainą „In the Middle“, kuriai akomponavo įmantriu smuiku.
Dvylikti savo sėkmę papulti į finalą bando Azerbaidžano atstovai Fahree ir Ilkin Dovlatov su daina „Özünlə Apar“. Jų pasirodymą vainikuoja scenoje išdygusios milžiniškos moters rankos.
Trylikti pasirodė svečių taisyklėmis „Eurovizijoje“ dalyvaujantis duetas „Electric Fields“ su daina „One Milkali (One Blood)“. Scenoje kartu su jais pasirodė ir šokėjai, judesius demonstravę basomis kojomis.
Portugalijos atstovė Iolanda Malmės arenoje pasirodė keturiolikta. Ji atliko dramatišką dainą „Grito“, pagal kurią šoko ir paslaptingais, baltais galvos apdangalais prisidengę šokėjai.
Paskutinė scenoje pasirodė po 30 metų į „Euroviziją“ sugrįžusio Liuksemburgo atstovė Tali. Ji atliko ritmingą dainą „Tali“.
Scenoje taip pat pasirodo praėjusių metų laimėtojos Švedijos atstovai, dvyniai Marcus & Martinus su daina „Unforgettable“. Jų pasirodymas scenoje išties atrodė įspūdingai – vaizdo ir šviesų efektai priminė tikrą „Eurovizijos“ diskoteką.
Didžiojo penketo – Vokietijos atstovas Isaakas taip pat pasirodė pusfinalyje. Jis atliko dainą „Always on the Run“, kurią vainikavo laužai scenoje.
Pirmajame pusfinalyje antradienį žiūrovai galėjo išgirsti ir tiesiai į finalą keliaujančios Jungtinės Karalystės atstovo Olly Alexanderio dainą „Dizzy“. Žiūrint jo pasirodymą tikrai galėjo apsvaigti galva – scenoje pastatytas kubas ir šviesos efektai sukūrė kosmoso įspūdį.
Po visų pasirodymų paaiškėjo, kad į finalą pateko ir didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje šeštadienį pasirodys: Serbija, Portugalija, Slovėnija, Ukraina, Lietuva, Suomija, Kipras, Kroatija, Airija ir Liuksemburgas.
Pirmojo pusfinalio barjero neįveikė: Lenkija, Australija, Islandija, Moldova ir Azerbaidžanas.
Fotogalerija:
Primename, kad nuo 2008 metų iki dabar „Eurovizijos“ formatas nesikeitė. Dvi dienas vyksta pusfinaliai, iš kurių į finalą patenka po 10 daugiausia balsų gavusių valstybių. Finale pasirodo 26 valstybės – konkurso šeimininkė (Švedija) ir „didysis penketas“, kuriam priklauso organizatoriai – Vokietija, Ispanija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Italija.
Balsavimas prasideda, kai pasirodo visų šalių atstovai, o komisijos ir žiūrovų balsai dalinami per puse – po 50 proc. Daugiausia balsų surinkusi valstybė gauna 12 „eurovizinių“ taškų, toliau seka 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.