Ekstravagantiškas Europos televizijos šou, kritikuojamas dėl savo kiču dvelkiančių arba keistų pasirodymų bei prasto skonio, vis dar turėtų pritraukti apie 125 mln. žiūrovų visame pasaulyje šeštadienio vakarą, kai bus transliuojamas Eurovizijos finalas.
Šiemet konkurso miestu tapo Švedijos pietuose esanti Malmė, kai praeitų metų Euroviziją laimėjo atlikėja Loreen, atstovavusi tai Šiaurės šaliai.
Tačiau šiemet lažybų organizatoriai pergalę prognozuoja hipių stiliaus gražuolei Emmelie de Forest iš Danijos, kuri atlieka dainą „Only Teardrops“ savo giliu, į kolumbietės popmuzikos žvaigždės Shakiros panašiu balsu.
Pagrindinė jos varžovė bus Norvegijos atstovė Margaret Berger, atliekanti techno popmuzikos stiliaus dainą „I Feed You My Love“. Ši atlikėja savo šalyje išgarsėjo likusi antra Norvegijos televizijos dainų šou pagal „Popmuzikos dievačio“ (Pop Idol) formatą finale 2004 metais.
„Nervinsiuosi prieš išeidama į sceną, – penktadienį sakė E.de Forest. – Manau, turim išties gerą dainą, kuri gali mus toli nuvesti, tačiau pamatysime – gali nutikti bet kas.“
Suomijos atstovė Krista Siegfrid tapo prieštaringiausiai vertinamas šių metų Eurovizijos atlikėja dėl lesbietiško bučinio savo popsinės dainos „Marry Me“ pabaigoje, kurį kai kurie supranta kaip palaikymą tos pačios lyties asmenų santuokoms. Toks šou nekelia didelės nuostabos daugumoje Vakarų Europos šalių, kur Eurovizija seniai laikoma gėjų kultūros tvirtove, tačiau jis gali būti jautriai įvertintas konservatyvesnėje Rytų ir Pietų Europoje.
„Faktas, kad Suomija yra vienintelė Šiaurės šalis, kurioje neleidžiamos gėjų santuokos, ir manau, kad tai neteisinga, – K.Siegfrid sakė naujienų agentūrai “The Associated Press„. – Dabar jau 2013 metais ir ... galiu bučiuotis, su kuo tik noriu. Tai neturėtų sukelti rūpesčių.“
Šiemet Euroviziją taip pat žymi dviejų tarptautinių Europos muzikos žvaigždžių grįžimą į tarptautinę sceną. Hito „Total Eclipse of the Heart“ atlikėja Bonnie Tyler (Boni Tailer) atstovauja Didžiajai Britanijai su daina „Believe In Me“, tuo tarpu olandė dainininkė Anouk (Anuk), kurios daina „Nobody's Wife“ buvo tapusi dideliu hitu Europoje praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje, šįkart gins Nyderlandų garbę su savo kūriniu „Birds“.
Viena iš labiausiai įsimintinų pasirodymų surengs ukrainietė Zlata Ognevič, kuri, atlikdama savo dainą „Gravity“, į sceną bus įnešta aukščiausio JAV vyro – Ukrainoje gimusio Igorio Vovkovinskio.
I.Vovkovinskis į sceną įžengia apsitaisęs kailiais ir plunksnomis ir užkelia į fejos panašų kostiumą vilkinčią Z.Ognevič ant uolos, kur jis stovės per visą likusį pasirodymą.
Taip pat pasirodys Armėnijos roko grupė grupė „Dorians“, kurių niūrią dainą „Lonely Planet“ parašė „Black Sabbath“ gitaristas Tony Iommi (Tonis Jomis).
Tuo tarpu aukštu tonu dainuojantis Rumunijos vokalistas Cezaris (Čezaris), scenoje kursiantis atgimusio vampyro grafo Drakulos įvaizdį, yra gerą reputaciją operos dainininkas. Vis dėlto nežinia, kiek sėkmingas bus jo mėginimas sudetinti operos vokalą su techno muzikos ritmais ir pirotechnikos šou. Cezarį palaikantys trys raumeningi šokėjai, išsidažę kūnus raudonai, išlys iš didžiulio raudono gobtuvo.
Per du pusfinalius anksčiau šią savaitę Eurovizijos dalyvių sumažėjo nuo 40 iki 26. Konkurso nugalėtoją renka vertintojai ir žiūrovai visame Senajame žemyne, o laimėjusi šalis organizuos šį šou ateinančiais metais.