Specialiai Žmonės.lt: Ukrainos atstovei Marijai Jaremčuk „Eurovizija“ – išsipildžiusi svajonė ir garbė kovoti už tėvynę

Ukrainos atstovė „Eurovizijoje“ Marija Jaremčuk (21) savo pasirodymo konkurse laukia su nekantrumu. Atlikėja dainuos pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu, čia pasirodys pati paskutinė – 16-oji. Portalui Žmonės.lt M.Jaremčuk tikino, kad pasirodyti „Eurovizijoje“ – svarbiausia, ką ji gali padaryti dėl savo šalies, o susiklosčiusi politinė situacija ją verčia tik dar labiau stengtis siekiant pelnyti Ukrainai aukščiausius rezultatus
Maria Jaremčiuk
Maria Jaremčiuk / Asmeninio albumo nuotr.

Pirmojo „Eurovizijos“, kuri šįmet vyks Danijoje, Kopenhagoje, pusfinalio metu – gegužės 6-ąją – ukrainietė M.Jaremčuk atliks dainą „Tick Tock“, kurią sukūrė pati. „Daina „Tick-Tock“ pasakoja istoriją apie tą laiką, per kurį ieškome tikrojo jausmo, ir pabrėžia, kad tikra meilė ateina netikėtai. Laikas ir meilė yra dvi pagrindinės kiekvieno žmogaus vertybės“, – Žmonės.lt dainos prasmę paaiškino dainininkė.

Iš 16 pirmojo pusfinalio dalyvių net 10 pateks į gegužės 10-ąją vyksiantį konkurso finalą, taigi tikimybė, kad M.Jaremčuk pavyks žengti į paskutinįjį ir svarbiausią konkurso etapą, viršija 62 proc.

Ruošia įspūdingą šou

Nacionalinę Ukrainos „Eurovizijos“ atranką M.Jaremčiuk laimėjo praėjusių metų gruodį. Nuo to laiko ji kasdien pluša tam, kad europiečiai konkurso scenoje pamatytų kokybišką ir įspūdingą pasirodymą. „Kiekviena diena man perpildyta darbais. Dirbu su vokalo profesionalais, kurie padeda man tobulinti balsą, taip pat choreografais, scenos meistrais. Stengiamės „Eurovizijai“ paruošti puikų šou ir gegužę nustebinti publiką“, – sakė M.Jaremčuk.

Kol lietuviai skaičiuoja, kiek dešimčių tūkstančių litų reikia sėkmingam pasirodymui „Eurovizijoje“, Ukrainos delegacija į situaciją žvelgia kiek paprasčiau, ar bent jau taip sako. „Nemanau, kad pinigai yra pasiruošimo konkursui kriterijus. Gali išleisti milijonus ir niekas tavęs neprisimins, taip pat gali išleisti daug mažiau ir ilgam pasilikti kiekvieno širdyje. Tai – muzikinis konkursas, kuriame svarbiausia daina ir aistra jai“, – svarsto dainininkė.

Paklausta, kas padeda pasiruošti konkursui finansiškai – antai Lietuvos atstovei Vilijai Matačiūnaitei talkina privatūs rėmėjai, savo lėšas atlikėjai paramos koncerto metu skyrė ir gerbėjai – M.Jaremiuk mandagiai išsisuka nuo atsakymo: „Mano rėmėjai yra mano gerbėjai ir šeima – jie man parūpina reikalingiausius dalykus: jie manimi tiki, atiduoda man savo meilę ir pozityvią energiją. Manau, tai yra mano didžiausias turtas.“

Asmeninio albumo nuotr./Maria Jaremčiuk
Asmeninio albumo nuotr./Maria Jaremčiuk

Dalyvauti – garbė

Anot M.Jaremčuk, Ukrainoje „Eurovizijos“ konkursas – itin populiarus. „Kasmet žmonės kalba apie „Euroviziją“ važiuodami į darbą ar namo, viešajame transporte, gatvėse. Milijonai Ukrainos gyventojų žiūri konkurso pusfinalius ir finalą“, – tikina dainininkė.

Galbūt todėl dalyvauti šiame konkurse jai – ypatinga garbė ir iššūkis. „Man „Eurovizija“ yra svajonės išsipildymas, tačiau, matyt, taip sako visi ten pasirodantys dainininkai. Tai yra labai sunkus darbas, tačiau tuo pat metu – šansas priversti mano šalį didžiuotis, šansas būti išgirstai visos Europos. Man tai prilygsta iššūkiui – jei galiu nugalėti save, visą savo tingulį ir aikštingą charakterį, tada visa kita yra įmanoma. Mano tikslas yra pasikeisti, atlikti savo dainą taip, kad ji pasiektų europiečių širdis, reprezentuoti savo šalį. Žinoma, kas nenori nugalėti? Tačiau nesikoncentruokime tik į tai.“

M.Jaremčuk sako, kad nepaisant susiklosčiusios politinės situacijos nei ji, nei Ukrainos delegacija „Eurovizijoje“ nė akimirką neturėjo abejonių, ar pasirodyti konkurse. „Nebuvo jokių abejonių. Manau, geriausias kelias man, kaip ukrainietei dainininkei, yra lipti į „Eurovizijos“ sceną ir dainuoti už savo šalį“, – sakė ji.

Asmeninio albumo nuotr./Maria Jaremčiuk
Asmeninio albumo nuotr./Maria Jaremčiuk

Politika nepadės

Galbūt dėl jauno amžiaus, o gal dėl visai kitokių interesų M.Jaremčuk laiko save apolitiška, tačiau kelis mėnesius trunkantys neramumai Ukrainoje ir Rusijos invazija į Krymą dainininkę privertė sunerimti: „Nors laikau save apolitiška – esu dainininkė – tačiau žinoma, kad negaliu tylėti. Mano šaliai, mano žmonėms dabar atėjo sunkūs laikai. Pastarieji mėnesiai Ukrainai buvo labai sudėtingi, tačiau mes bandome daryti viską, kas tik įmanoma, kad atkurtume laisvą visuomenę ir išsaugotume taiką. Remiu savo šalį ir jos žmones kaip tik galiu – daviau kraujo sužeistiesiems, prisidėjau visur, kur galėjau. Dabar reprezentuosiu savo šalį Europoje – man tai svarbiausia.“

Niekad nemaniau, kad „Eurovizija“ – politiškai angažuotas konkursas. Nemanau, kad kas nors balsuoja todėl, kad patinka kokia nors šalis ar priešingai.

Vis dėlto konkrečios pozicijos dėl Krymo ji neįvardija. „Žmonėms mano šalyje yra labai sunku. Nežinau, ką bepridurti – visi matė per žinias, kokia yra susiklosčiusi situacija, ir patys susidarė nuomonę. Aš labai jaudinuosi dėl šių įvykių, tačiau tikiu, kad viskas išsispręs“, – viliasi.

Žmonės.lt atkreipus dėmesį, kad „Eurovizija“ dažnai apibūdinama kaip itin politiškas konkursas ir pagal šią teoriją, Ukrainos kaip nukentėjusios įvaizdis padėtų šaliai čia pelnyti balsus, M.Jaremčuk nesiima spėlioti ir skuba užginčyti spekuliacijas: „Niekad nemaniau, kad „Eurovizija“ – politiškai angažuotas konkursas. Nemanau, kad kas nors balsuoja todėl, kad patinka kokia nors šalis ar priešingai.“

Vis dėlto balsų iš kitų Europos valstybių „Eurovizijoje“ dainininkė tikisi, tik ne dėl politikos, o dėl gražios dainos: „Žinoma. Tikiuosi, kad mano daina privers europiečių širdis plakti vienu – dainos „Tick-Tock“ – ritmu.“

VIDEO: Maria Jaremčuk - „Tick-Tock“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų