Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Suomijos muzikantai siekia, kad Izraeliui būtų uždrausta dalyvauti „Eurovizijos“ konkurse

Daugiau nei 1400 Suomijos muzikos profesionalų pasirašė peticiją, raginančią uždrausti Izraeliui dalyvauti „Eurovizijoje“ dėl įtariamų „karo nusikaltimų“ Gazoje. Jei Izraelis nebus pašalintas iš konkurso, jie nori, kad visuomeninis transliuotojas „Yle“ atšauktų Suomijos kandidatūrą iš konkurso.
Noa Kirel
Noa Kirel / Scanpix nuotr.

„Yle“ teigia stebinti konkursą organizuojančios Europos transliuotojų sąjungos (EBU) poziciją. Praėjusį mėnesį Islandijos muzikantai pateikė panašius reikalavimus transliuotojui „Rúv“, rašo portalas bbc.com

Vienas iš peticijos autorių Lukas Korpelainenas laikraščiui „Hufvudstadsbladet“ sakė, kad Izraeliui nepriimtina „dalyvauti Eurovizijos dainų konkurse, kad padailintų savo įvaizdį“.

Tarp pasirašiusiųjų yra suomių atlikėjai Olavi Uusivirta, Paleface ir Axelis Ehnströmas, atstovavę šaliai 2011 m. konkurse.

Jie kaltina „Yle“ taikant dvigubus standartus, sakydami, kad transliuotojas buvo vienas pirmųjų, pareikalavusių uždrausti Rusijai dalyvauti 2022-ųjų konkurse.

„To paties aktyvaus vertybių gynimo tikimės iš Yle ir dabar“, – teigė menininkai.

Scanpix nuotr./Noa Kirel
Scanpix nuotr./Noa Kirel

Praėjus dienai po to, kai Rusija 2022 metais pradėjo visapusišką invaziją į Ukrainą, Yle atstovas Ville Vilénas pareiškė, kad Maskvos ataka „prieštarauja visoms vertybėms, kurias atstovauja Yle ir kiti Europos transliuotojai“.

EBU netrukus uždraudė Rusijai dalyvauti.

V.Vilénas sakė, kad padėtis Izraelyje ir Gazoje „ne visai tokia pati“.

„Kad ir kaip baisu, tai nėra tarpvalstybinės agresijos karas, kaip tarp Rusijos ir Ukrainos“, – praėjusį mėnesį jis sakė Suomijos bulvariniam laikraščiui „Ilta-Sanomat“.

„Yle“ komunikacijos vadovas Jere'as Nurminenas laikraščiui „Hufvudstadsbladet“ teigė, kad bendrovė stebi situaciją ir kalbasi su EBU bei kitais visuomeniniais transliuotojais. „Yle“ taip pat planuoja susitikti su peticijos autoriais.

Gruodį EBU paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad „Eurovizija“ skirta „transliuotojams, o ne vyriausybėms“, o Izraelis konkurse dalyvauja jau 50 metų.

Jame teigiama, kad organizacijos narės susitarė, kad Izraelio visuomeninis transliuotojas „Kan“ laikosi visų konkurso taisyklių, ir tvirtino, kad konkursas yra „nepolitinis įvykis“.

Šių metų „Eurovizija“ vyks Švedijos mieste Malmėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai