Apie pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį skaitykite čia. Iš jo į finalą pateko Albanijos, Armėnijos, Rusijos, Rumunijos, Vengrijos, Graikijos, Estijos, Gruzijos, Serbijos ir Belgijos atstovai.
Antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje susikaus Azerbaidžano, Kipro, Čekijos, Islandijos, Airijos, Izraelio, Latvijos, Maltos, Juodkalnijos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, San Marino, Slovėnijos, Švedijos, Šveicarijos ir Lietuvos atstovai.
Dešimt iš jų pateks į „Eurovizijos“ finalą. Šis Austrijos sostinėje Vienoje skambės šeštadienį, gegužės 23-iąją. Konkurso finale dainuos 27 šalių atstovai – po 10 dalyvių iš abiejų pusfinalių ir septyni dar nematyti: Austrijos, Australijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos atstovai.
Stebėdami antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį lietuviai galės balsuoti už labiausiai patikusius dainininkus, tačiau už Lietuvos atstovus Vaidą Baumilą ir Moniką Linkytę balsuoti lietuviams neleidžiama.
Airijos atstovė Molly Sterling „Eurovizijos“ scenoje atliks dainą „Playing With Numbers“. Tai lyriška baladė apie meilę.
San Marino atstovai Anita Simoncini ir Michele Perniola atliks dainą „Chain of Lights“. Dueto daina taip pat lyriška, tačiau joje galima išgirsti ir rytietiškos muzikos motyvų. Atlikėjai kūriniu ragina gerbėjus įžiebti savyje meilę ir paversti pasaulį geresne vieta.
Juodkalnijos atstovas Knez atliks gimtąja kalba parašytą dainą „Adio“. Kūrinys vėlei lyriškas, jame girdimi ir „folk“ stiliaus muzikos motyvai.
Maltos atstovė Amber scenoje pasirodys penkta. Ji atliks dainą „Warrior“ – taip pat lyrišką baladę, tačiau su kiek trankesniu ritmu. Savo daina ji ragina kovoti ir nepasiduoti.
Norvegijos atstovai Mørland & Debrah Scarlett atliks kūrinį „A Monster Like Me“. Tai bus jau trečias pusfinalyje uždainavęs vaikino ir merginos duetas. Priešingai nei lietuviškojo dueto, jų daina – lyriška, rami, svajinga, bet irgi apie meilę.
Portugalijos atstovė Leonor Andrade uždainuos gimtąja kalba – atliks dainą „Há Um Mar Que Nos Separa“. Kūrinys yra kiek trankesnis, tačiau taip pat gana lyriškas.
Čekijos atstovai Marta Jandová ir Václavas Noid Bártas irgi uždainuos duetu. Jie atliks dainą „Hope Never Dies“, kuri, žinoma, apie meilę.
Izraelio atstovas Nadavas Guedjas atliks kūrinį skambiu pavadinimu „Golden Boy“. Ši daina – apie sudaužytą vaikino širdį, tačiau iš kitų pusfinalio dalyvių ji išsiskiria: yra greito tempo, šokių muzikos stiliaus.
Toliau scenoje skambės kaimynų pasirodymas: Latvijos atstovė Aminata. Ji atliks kūrinį „Love Injected“, kuris iš kitų išsiskiria smarkiai – šokių muzika čia persipina su „dubstep“, dainininkė atskleidžia vokalines galimybes.
Azerbaidžano atstovas Elnur Huseynov atliks dainą „Hour of the Wolf“. Į „Euroviziją“ nuolat daug investuojanti šalis pasistengė ir šįmet. Daina – hitas, pasirodymą žada brangų ir įdėmiai apgalvotą.
Dvyliktu numeriu scenoje pasirodys Islandijos atstovė Maria Olafs, ji atliks kūrinį „Unbroken“. Tai gana saldaus skambesio daina apie meilę, tačiau savo vietą ji rastų ne tik nelaimingai įsimylėjusių mergaičių, bet ir solidesnių klausytojų širdyse.
Toliau – vienu konkurso favoritu laikomas Švedijos atstovas Måns Zelmerlöw, kuris atliks dainą „Heroes“. Lietuvos klausytojai šį kūrinį puikiai pažįsta – jį itin aktyviai groja lietuviškos radijo stotys. Šokių stiliaus kūrinys primena prodiuserio Avicii kūrybą.
Keturiolikta – Šveicarijos atstovė Mélanie René. Ji atliks dainą „Time to shine“ ir lietuviams jau yra pažįstama – svečio teisėmis dainavo nacionalinėje Lietuvos „Eurovizijos“ atrankoje.
Kipro atstovas John Karayiannis atliks dainą „One Thing I Should Have Done“. Tai dar viena lyriška, lėta baladė.
Priešpaskutinė – Slovėnijos atstovė Maraaya. Ji atliks dainą „Here For You“. Daina energingesnė, joje taip pat derinami keli muzikos stiliai.
Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį uždarys septynioliktu numeriu pasirodysianti Lenkijos atstovė Monika Kuszyńska, kuri atliks dainą „In The Name Of Love“ – dar vieną lyrišką baladę. Dėmesį Monika prikausto ne tik savo grožiu ir balsu, bet ir situacija: nevaldanti kojų atlikėja sėdi neįgaliojo vėžimėlyje.