Svarbūs pokyčiai „Eurovizijoje“: įvestos naujos taisyklės – ar užtikrins, kad scenarijus nepasikartotų?

Paskelbtos naujos „Eurovizijos“ taisyklės, kuriomis siekiama „apsaugoti“ menininkus po 2024 m. kontroversijų. Naujomis priemonėmis siekiama užtikrinti, kad 2024 m. nesutarimai nepasikartotų, nes net šių metų nugalėtojas Nemo pareiškė, kad jam „labai liūdna“, jog tai nebuvo tik „viskas apie meilę ir vienybę“.
Nemo / Martin Meissner / AP
Nemo / Martin Meissner / AP

Eurovizijos dainų konkurso organizatoriai EBU (Europos transliuotojų sąjunga) paskelbė naują elgesio kodeksą ir rūpestingumo pareigos protokolus, kuriais siekiama „apsaugoti“ atlikėjų gerovę.

„EBU pristato naują elgesio kodeksą ir rūpestingumo protokolą, kad užtikrintų aiškias visų renginyje dalyvaujančių asmenų funkcijas ir atsakomybę“, – sakoma jų pareiškime.

„Priežiūros pareigos protokole pabrėžiama bendra EBU, priimančiojo transliuotojo ir dalyvaujančiųjų transliuotojų atsakomybė saugant menininkus nuo nereikalingo fizinio ar emocinio streso.“

Lukas Balandis / BNS nuotr./Likus valandai iki „Eurovizijos“ finalo prie Malmės arenos policija sulaikė kelias dešimtis Palestinos rėmėjų
Lukas Balandis / BNS nuotr./Likus valandai iki „Eurovizijos“ finalo prie Malmės arenos policija sulaikė kelias dešimtis Palestinos rėmėjų

Tai buvo padaryta po itin prieštaringai vertinamo šių metų renginio Malmėje.

Tarp pasipiktinimo, kad Izraeliui buvo leista dalyvauti konkurse, Palestiną palaikančių protestuotojų prie renginio vietos, kai kurių „Eurovizijos“ dalyvių teiginių, kad jiems buvo grasinta mirtimi, sustiprintų saugumo priemonių, ginčų dėl to, kad dalyviams buvo leista daryti politinius pareiškimus prieš finalą, ir Nyderlandų atstovo Joosto Kleino pašalinimo iš konkurso po konflikto užkulisiuose, galima drąsiai teigti, kad 2024 m. „Eurovizija“ toli gražu nebuvo rami.

Vida Press nuotr./Joostas Kleinas
Vida Press nuotr./Joostas Kleinas

Konkurso nugalėtojas, Šveicarijos dalyvis Nemo, netgi pareiškė, kad jam „labai liūdna“, jog konkursas nebuvo tik „apie meilę ir vienybę“.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskyrė nepriklausomą ekspertą konkursui peržiūrėti, o dabar organizatoriai paskelbė, kad kitų metų „Eurovizijai“ Bazelyje bus imtasi naujų priemonių.

Priemonės bus priimtos „siekiant švęsti bendruomeniškumą ir apsaugoti gerovę“, be kita ko, bus uždrausta filmuoti pagrindinėse atlikėjų zonose, bus daugiau uždarų repeticijų, patikslintas tvarkaraštis, kad atlikėjai galėtų daugiau ilsėtis, ir įvestas gerovės prodiuseris, kuris „užtikrins saugią, pagarbią ir palankią aplinką“.

D.Umbraso/LRT nuotr./Silvester Belt
D.Umbraso/LRT nuotr./Silvester Belt

Visi „Eurovizijos“ dalyviai – ir atlikėjai, ir žiniasklaida – privalo patvirtinti elgesio kodeksą, kad galėtų dalyvauti konkurse.

„Šios naujos priemonės, kurios bus įgyvendintos 2025 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Bazelyje, yra pirmas svarbus žingsnis siekiant užtikrinti sėkmingą ir atsakingą šio kultinio muzikos renginio plėtrą“, – pridūrė EBU informacinės grupės pirmininkas Bakelis Waldenas.

„Visų dalyvaujančių atlikėjų, delegacijų ir darbuotojų vardu etaloninė grupė yra tvirtai įsipareigojusi ginti teigiamą, kūrybingą ir saugų „Eurovizijos“ dainų konkursą nuolat besikeičiančiame pasaulio kontekste.“

2025 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso finalas vyks gegužės 17 d. Bazelyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis