„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Švedijoje pasitikta „Eurovizijos“ nugalėtoja Loreen: džiaugsmo priepuolis ir parke sudainuota „Tattoo“

67-osios „Eurovizijos“ nugalėtoja tapusi švedė Loreen savo šaliai atvežė jau antrą „Eurovizijos“ stiklinį mikrofoną. Antradienį su trofėjumi rankose ji nusileido Stokholmo oro uoste, kur ją pasitiko minia džiūgaujančių gerbėjų.
Loreen Švedijos oro uoste pasitiko gerbėjų minia
Loreen – dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį švedų dainininkė Loreen sugrįžo į savo šalį. Stokholmo tarptautiniame oro uoste ją skanduotėmis pasitiko minia gerbėjų. Laimėjusi „Eurovizijos“ dainų konkursą su daina „Tattoo“ atlikėja sakė, kad didžiuojasi savo istorine pergale – ji yra pirmoji moteris per visą „Eurovizijos“ istoriją, laimėjusi konkursą du kartus.

„Esu nepaprastai laiminga. Lėktuve grįžtant namo mane ištiko pirmas džiaugsmo priepuolis, pažvelgiau į dangų. Esu tokia nepaprastai laiminga. Labai didžiuojuosi, kad Švedija išrinko mane atstovauti konkurse“, – oro uoste žurnalistams sakė atlikėja.

Vos tik sugrįžusi į savo šalį, Loreen Stokholmo centre esančiame parke atliko savo „eurovizinį“ kūrinį. Koncertą tiesiogiai transliavo Švedijos visuomeninė televizija.

Primename, kad šeštadienį 67-ąją „Euroviziją“ nugalėjo Loreen. Iš viso varžėsi 26 šalys: Austrija, Portugalija, Šveicarija, Lenkija, Serbija, Prancūzija, Kipras, Ispanija, Švedija, Albanija, Italija, Estija, Suomija, Čekija, Australija, Belgija, Armėnija, Moldova, Ukraina, Norvegija, Vokietija, Lietuva, Izraelis, Slovėnija, Kroatija, Jungtinė Karalystė.

Atrodo, kad po 2012-ųjų metų pergalės į konkursą antrąkart žengusi Loreen tikėjosi patirti antrąją euforiją ir jos sulaukė. Dabar ji yra dviejų „Eurovizijos“ trofėjų savininkė.

Nulipusi nuo scenos „M&S Bank“ arenoje Liverpulyje, Loreen pasidalijo savo emocijomis spaudos konferencijoje.

Emocijos po pergalės, suprantama, vis dar buvo didelės, tačiau Loreen buvo pasirengusi kalbėtis su susirinkusiais spaudos atstovais, nekantravusiais pateikti klausimus, į kuriuos atsakymus kitą dieną bus smalsu sužinoti visai Europai.

„Viskas yra siurrealu. Esu labai priblokšta. Tai taip nuostabu. Vienas jausmas, užvaldęs mano kūną, yra tiesiog dėkingumas“, – spaudos konferencijoje apie savo jausmus prakalbo švedė.

„Scanpix“ nuotr./Loreen – dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja
„Scanpix“ nuotr./Loreen – dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja

Loreen yra antroji dalyvė „Eurovizijos“ istorijoje, antrąkart išpešusi pergalę šiame konkurse. Pirmą kartą tai padaryti pavyko Airijos atstovui Johnny Loganui, pergalę pelniusiam 1980-aisiais ir 1987-aisiais. Paklausta, kaip jaučiasi antrą kartą rankose laikanti šį trofėjų, Loreen pasakojo, kad 2012 metais, kai „Eurovizijoje“ dalyvavo pirmą kartą, ji tebuvo naivi mergaitė, tad ši patirtis yra kitokia.

„2012 metais man viskas buvo nauja. Šį kartą tai tarsi grįžimas į šeimą. Mes jau pažįstame vieni kitus. Ši patirtis buvo labiau motiniška ir lengvesnė“.

2022-aisiais „Euroviziją“ laimėjus Ukrainai, ši šalis neturėjo progos surengti konkurso. Pasiteiravus, ar būtų teisinga kitais metais leisti būtent Ukrainai surengti šį konkursą, Loreen atšovė – žinoma!

„Žinoma, kad taip! Kodėl ne? Aš myliu Ukrainą, buvau ten daugelyje šou, mačiau žmones ir man skaudu matyti tai, kas vyksta su žmonėmis“, – sakė atlikėja.

„Scanpix“ nuotr./Loreen – dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja
„Scanpix“ nuotr./Loreen – dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja

Paprašyta pasidalyti sėkmės „Eurovizijoje“ paslaptimi, ji nusišypsojo: „Manau, kad bet kokios sėkmės raktas yra autentiškumas. O kad būtum autentiškas, turi pažinti save.“

Spaudos konferencijoje nuaidėjo ir šiek tiek aštresnis klausimas. Vienas žurnalistas paklausė atlikėjos nuomonės, ar „Eurovizijos“ rengėjams nereikėtų imtis tam tikrų ribojimų ir tam pačiam atlikėjui neleisti dalyvauti konkurse daugiau nei du kartus.

„Nežinau. Galiu dar sugrįžti, – nusijuokė Loreen. – Jei atvirai, juk viskas sukasi apie kūrybiškumą, pasirodymą. Taip, konkursas yra svarbus, jis įtraukia mus visus. Bet svarbiausia – kūryba, mūsų, kūrėjų, siunčiama žinutė. Manau, neturėtume viso to riboti.“

Darkart paklausta, ar ketina bandyti laimę konkurse trečiąkart, Loreen tokios galimybės nei patvirtino, nei atmetė, tačiau pažadėjo gerbėjus dar džiuginti savo muzika ir koncertiniu turu.

„Esu iš tų žmonių, kurie vaikosi džiaugsmo ir laimės. Štai kur mane visada rasite“, – filosofiškai atsakė ji.

„Scanpix“ nuotr./Loreen – dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja
„Scanpix“ nuotr./Loreen – dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja

Be jokios abejonės, konferencijoje Loreen sulaukė ir klausimų apie įspūdingo ilgio nagus. Atlikėja pasakojo, kad jais norėjo labiau akcentuoti rankų judesius.

„Mano nagai siunčia energiją. Tiesiog sugalvojau būti su nagais, kad matytumėte visus mano judesius. Tai – dvasiniai dalykai“, – kalbėjo dainininkė.

Nugalėtojo spaudos konferencija:

VIDEO: Winner's Press Conference | Live Stream | Eurovision 2023

Šiais metais tik žiūrovų balsai lėmė, kurios šalys pateko į finalą. Tai reiškia, kad dalyviams nereikėjo susidurti su teisėjais iki pat didžiojo etapo.

Šiemet „Eurovizijoje“ iš viso dalyvavo 37 šalys, iš kurių į didįjį finalą automatiškai pateko 2022 m. nugalėtoja Ukraina ir vadinamasis „didysis penketukas“ – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, kurios dėl savo finansinio indėlio į renginį gauna nemokamą kelialapį.

Pirmą kartą beveik per septynis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją žmonės iš kitų šalių gali balsuoti internetu ir programėlėje. Jų balsai buvo perskaičiuoti į taškus, kurie pusfinalyje ir didžiajame finale turėjo tokį pat svorį, kaip ir dalyvaujančios šalies balsai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“