„Maruv nevažiuos į „Euroviziją“. Rytoj mūsų kompanija pradės rinkti naują dalyvį, atstovausiantį mūsų šaliai šiame muzikos konkurse“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė V. Fomičovas.
Ukraina neteko savo dainos, kurią savaitgalį išsirinko „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankoje, nacionaliniam transliuotojui perspėjus nugalėtoją, kad ji turi rinktis tarp teisės atstovauti savo šaliai ir koncertų Rusijoje.
Nesutarimai kilo netrukus po to, kai 27 metų dainininkė Maruv, vėlyvą šeštadienį iškovojo teisę atstovauti savo šaliai šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse.
Keletas Ukrainos politikų pareiškė, kad Maruv reikėtų neleisti būti Ukrainos atstove, nes ji dažnai rengia koncertus Rusijoje. Ukrainos nacionalinis visuomeninis transliuotojas sekmadienį pranešė, kad Maruv buvo pasiūlyta sutartis, laikinai draudžianti koncertuoti Rusijoje. Šiai sutarčiai pasirašyti ji turinti 24 valandas.
Tuo metu Maruv pirmadienį savo feisbuko paskyroje parašė, kad dėl jai paskelbto ultimatumo „jaučia spaudimą“. Pasak jos, konkurso organizatoriai „bando pavogti mūsų pergalę iš mūsų“. Ji sakė norinti atšaukti koncertus Rusijoje, bet nerimaujanti dėl kontrakto.
Maruv ryšiai su Rusija kelia problemų dėl įtampos tarp abiejų šalių, tvyrančios nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistų sukilėlius šalies rytuose.
Nepaisant reakcijos, kurią sukėlė Maruv pergalė, Ukrainos dainininkų ir grupių koncertai Rusijoje yra gana įprastas dalykas.
Priekaištų dėl savo koncertų Rusijoje Maruv sulaukė ir Kijeve vykusiame „Eurovizijos“ konkurso nacionaliniame finale savaitgalį. Kitos atrankos konkurso finalininkės – dvynių duetas iš Krymo – sulaukė provokuojančio renginio vedėjo klausimo, ar laiko Krymą Ukrainos dalimi.
„Nuo jūsų atsakymo priklausys, ar jūs palaidosite savo, ar savo mamos karjerą“, – pareiškė vedėjas, kalbėdamas apie atlikėjų motiną, dirbančia teisėja Rusijos aneksuotame Kryme.
Viena iš seserų apsiverkusi atsakė, kad visada palaikys savo tėvus, jeigu bus verčiama rinktis juos arba savo karjerą.
Tuo metu Ukrainos kultūros ministerija pirmadienį pareiškė, kad „Eurovizijos“ dainų konkurse gali dainuoti tik „patriotai, suvokiantys savo atsakomybę“ tuo metu, kai „tūkstančiai didvyrių žūsta (kovodami) už Ukrainos teritorinį vientisumą“.
„Eurovizijos“ scena jau ne pirmą kartą tampa sąskaitų tarp šalių suvedimo arena.
2017 metais „Eurovizijos“ konkursą organizavusi Ukraina neleido atvykti į jos teritoriją Rusijos atlikėjai Julijai Samoilovai pasipiktinusi, kad ši dainininkė koncertavo Kryme po to, kai pusiasalį 2014 metais aneksavo Rusija.
Metais anksčiau Rusiją užrūstino ukrainiečių dainininkės Jamalos konkurse atlikta daina „1944“ apie sovietų diktatoriaus Josifo Stalino vykdytą Krymo totorių trėmimą į centrinę Aziją ir kitas tolimas žemes.
2009 metais Gruzija bandė konkurse Maskvoje dalyvauti su daina „We Don't Wanna Put In“, bet konkurso organizatoriai Europos transliuotojų sąjungoje (EBU) ją atmetė dėl akivaizdaus žodžių žaismo su rusų lyderio Vladimiro Putino pavarde po 2008 metų rugpjūtį įvykusio Rusijos ir Gruzijos karo.