Ukraina apsisprendė: nedalyvaus šių metų „Eurovizijoje“

Ukrainos nacionalinis transliuotojas trečiadienį paskelbė, kad šalis nesiųs savo atstovo į šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą.
Anna Korsun-MARUV
Anna Korsun-MARUV / „Scanpix“ nuotr.

„Ukrainos nacionalinė visuomeninės televizijos ir radijo kompanija atsisako dalyvauti tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija 2019“, – sakoma nacionalinio transliuotojo pranešime spaudai, išplatintame trečiadienio pavakarę.

Kiek anksčiau Ukrainos vyriausybė paskelbė, kad keis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos taisykles, atranką laimėjusiai dainininkei Maruv atsisakius dalyvauti šiame tarptautiniame konkurse.

VIDEO: MARUV – Siren Song (Bang!) – Финал Национального отбора на Евровидение-2019

Kaip pranešė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, tokią iniciatyvą pristatęs vicepremjeras Viačeslavas Kirilenka pabrėžė, jog būtina uždrausti dalyvauti atrankoje Rusijoje gastroliuojantiems artistams.

„Visų pirma būtina pakeisti dainų konkurso „Eurovizija“ atrankos taisykles. Antra – prašyti Aukščiausiosios Rados priimti įstatymo projektą dėl ukrainiečių atlikėjų gastrolių ir koncertų veiklos valstybėje agresoriuje ypatybių“, – sakė V. Kirilenka.

Praėjusią savaitę Ukrainos nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjo 27 metų dainininkė Ana Korsun, naudojanti sceninį vardą Maruv, bet netrukus sulaukė kritikos dėl Rusijoje rengiamų koncertų.

„Scanpix“ nuotr./Anna Korsun-MARRUV
„Scanpix“ nuotr./Anna Korsun-MARRUV

Nacionalinis transliuotojas perspėjo nugalėtoją, kad ji turi rinktis tarp teisės atstovauti savo šaliai ir koncertų Rusijoje ir sekmadienį pasiūlė jai pasirašyti sutartį, laikinai draudžiančią gastroliuoti toje šalyje.

Pati Maruv pirmadienį pareiškė, kad dėl jai paskelbto ultimatumo „jaučia spaudimą“. Pasak jos, konkurso organizatoriai „bando pavogti mūsų pergalę iš mūsų“. Ji sakė, kad sutiktų atšaukti koncertus Rusijoje, bet nerimavo dėl griežtų jai siūlomos sutarties sąlygų.

„Aš – Ukrainos pilietė, moku mokesčius ir nuoširdžiai myliu Ukrainą. Bet nesu pasirengusi skelbti lozungų, paversti savo buvimo konkurse mūsų politikų reklamos akcija. Aš – muzikantė, o ne lazda politinėje arenoje“, – pabrėžė atlikėja, žlugus deryboms su nacionaliniu transliuotoju.

Vėliau antrą vietą atrankoje užėmusi grupė „Freedom-jazz Girls Band“ atsisakė toliau dalyvauti konkurse, trečiadienį tokį pat sprendimą priėmė trečią vietą iškovojusi grupė „Kazka“, galimybę vykti į Tel Avivą atmetė ir ketvirtos vietos laimėtoja grupė „Brunettes Shoot Blondes“.

„Eurovizijos“ scena jau ne pirmą kartą tampa sąskaitų tarp šalių suvedimo arena.

2017 metais „Eurovizijos“ konkursą organizavusi Ukraina neleido atvykti į jos teritoriją Rusijos atlikėjai Julijai Samoilovai pasipiktinusi, kad ši dainininkė koncertavo Kryme po to, kai pusiasalį 2014 metais aneksavo Rusija.

Metais anksčiau Rusiją užrūstino ukrainiečių dainininkės Jamalos (Džamalos) konkurse atlikta daina „1944“ apie sovietų diktatoriaus Josifo Stalino vykdytą Krymo totorių trėmimą į centrinę Aziją ir kitas tolimas žemes.

2009 metais Gruzija bandė konkurse Maskvoje dalyvauti su daina „We Don't Wanna Put In“, bet konkurso organizatoriai Europos transliuotojų sąjungoje (EBU) ją atmetė dėl akivaizdaus žodžių žaismo su rusų lyderio Vladimiro Putino pavarde po 2008 metų rugpjūtį įvykusio Rusijos ir Gruzijos karo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų