– Kaip vertinate „Eurovizijos“ atrankose pasirodančius dalyvius?
– Atrankos dalyvius vertinu teigiamai, nes šie žmonės ne tik reklamuoja save, bet ir ieško naujų galimybių. Jie kuria muziką, ieško naujų spalvų, interpretacijų. Per tris nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalius matėme itin balsingų žmonių, girdėjome Europinio lygio dainų – kad ir Monika Linkytė, pabaigusi trečiąjį pusfinalį. Žinoma, tiek žiūrovų reakcija, tiek vertintojų pasisakymai parodo, jog buvo visko, tačiau išgirdau ne vieną kūrinį, kuris galėtų skambėti didžiojo „Eurovizijos“ konkurso finale. Pripažįstu, dalį dainų reikia tobulinti – vienose trūksta kulminacijos, kitos atrodo nepabaigtos, tačiau tam ir susirinkome, kad pasidalintume patarimais ir patobulėtume. Savo gretose turime tikrų perlų – verta atkreipti dėmesį į „Bekešo vilkų“ vokalistę Girmantę: toks vokalas pasitaiko retai. Ji tikra artistė! Tačiau atrankose trūksta žinomų dainininkų. Gaila, jog čia nedalyvauja Jeronimas Milius – jis nepaprastai patobulėjo. Kita vertus, galbūt tai turėtų būti pamoka kompozitoriams – savotiškas paraginimas kurti geras dainas atlikėjams! Apibendrindamas galiu pasakyti, jog šis projektas yra tiesiog puikus. Jis skatina muzikos kūrėjų, dainininkų ir žiūrovų reakciją.
– Kaip manote, kodėl šįmet į „Eurovizijos“ konkursą važiuoti nepanoro populiarūs šalies dainininkai?
– Galbūt būta šiokio tokio nusivylimo – gal kuris nors dainininkas atrankoje nepasirodė labai gerai, todėl antrąsyk čia eiti nenori? Sunku pasakyti, kodėl taip yra. Vis dėlto esu įsitikinęs, kad atrankoje puikiai pasirodytų Rūta Ščiogolovaitė – ji tikrai turėtų dalyvauti. Gaila, kad jos nėra. Žinau kokius penkis ar šešis atlikėjus, kurie „Eurovizijoje“ pasirodytų puikiai ir neturėtų pereiti jokių papildomų atrankų.
– Praėjusią savaitę spaudoje pasirodė kritiškų pasisakymų apie „Eurovizijos“ atrankų komisijos darbą – štai prodiuseris Gintaras Bendžius tikino, jog komisija reiškia subjektyvumą, tad atrankos finale turėtų balsuoti tik žiūrovai. Kaip oponuotumėte tokiai nuomonei?
– Visuomet esu labai kritiškas tiek sau, tiek kitiems. Pažįstu daug dainininkų, jiems taip pat negailiu pastabų – visai kaip savo vaikams. Sakau tai, ką girdi ausis. Žinoma, tokia nuomonė gali būti – visokių pasisakymų reikia. Tačiau nesu tikras, kad vien publika gali nutarti, kas turėtų važiuoti į konkursą. Savo balsą tarti turi ir geriau muziką išmanantys – jie turi padėti žiūrovui atsirinkti ir neleisti į konkursą išvažiuoti bet kam. Galų gale, komisijos įtaka nėra tokia ir didelė – žiūrovas balsavime taip pat pasireiškia, jo reakcija yra svarbesnė.
– Kodėl Lietuvai nesiseka „Eurovizijoje“?
– Nesiseka ne tik Lietuvai – kiti juk irgi nelaimi. Jei kalbėtume grubiai, yra žmonių, kurie paperka ir taip daro įtaką rezultatams. Tačiau tai nesvarbu, apie tai nekalbėsiu. Mes einame teisingu keliu ir rodome, kad mūsų atlikėjai auga, yra gabūs ir gali konkuruoti su kitais.
– Užsiminėte apie papirkinėjimą. Kam ir kiek reikia sumokėti norint laimėti konkursą?
– Pasakysiu tiek, kad visų pirma į savo pasirodymą turi investuoti valstybė. Net į nacionalinę atranką. Mūsų šalis tam skiria per mažai dėmesio, kaip ir visai kultūrai. Štai kad ir Gruzijos pavyzdys – šįmet ši šalis nedalyvauja konkurse, nes nesurinko didelių lėšų savo atstovui. Pas mus viskas kitaip. Galima žvelgti plačiau – mūsų futbolas merdėja, o krepšinis yra pats svarbiausias. Džiugu, kad esame krepšinio šalis, tačiau nuošalyje lieka visi kiti. Čia ir visas mano atsakymas.
– Ar verta Lietuvai dalyvauti „Eurovizijoje“?
– Dalyvauti tiesiog būtina. Dar nė sykio nepasirodėme blogai – nors užimtos vietos ir ne visada buvo aukštos, tačiau joks pasirodymas nenuvylė. Duok Dieve, kad atsirastų atlikėjas, kuris Lietuvai atneštų pirmą vietą konkurse. Tai mūsų šaliai būtų tikra fantastika, sulauktume didelių investicijų.