Kaip greitai įveikti peršalimą?

Kai šalyje tokie permainingi orai, darosi vis lengviau peršalti ar užsikrėsti virusu. Pajutus pirmuosius infekcijos simptomus – kosėjimą, gerklės skausmą ar slogą juos pirmiausia bandykite įveikti natūralios medicinos pagalba. Liaudyje yra žinoma daugybė būdų, kaip atgauti jėgas stiprinant sveikatą pačios gamtos siūlomais „vaistais“.
Slogai nepraeinant per 10 dienų, reikėtų kreiptis į gydytoją.
Peršalimas / Photos.com

Vaistai „iš gamtos“

„Pajutus pirmuosius peršalimo požymius rekomenduojama likti namie ir sveikti. Nebūtina iškart gydytis vaistiniais preparatais. Įveikti peršalimą gali padėti ir natūralūs „vaistai“ iš gamtos: čiobrelių, ramunėlių ar imbierų šaknų arbata su citrina, karštas pienas paskanintas medumi. Jei turite natūralių sodo uogienių atsargų, pasidarykite aviečių, serbentų ar liepžiedžių arbatų. Nepamirškite, kad kovojant su peršalimu būtina gerti daug skysčių, labai svarbu intensyvinti ir vitamino C vartojimą“, – patarė „Camelia“ vaistininkė Edita Starovoitova.

Peršalus taip pat geriau vengti susibūrimo vietų, kuriose, organizmui jau kovojant su bakterijomis, tikimybė užsikrėsti kitais virusais dar labiau išauga.

Liaudies medicina – veiksminga

Peršalimui būdingus simptomus – užgulusią nosį, skaudančią gerklę, kosėjimą – pirmiausia reikia gydyti natūraliais būdais ir tik tada pirkti vaistus. Jei peršalimo nepavyksta įveikti per porą dienų, rekomenduojama nedelsiant apsilankyti pas šeimos gydytoją.

„Camelia“ nuotr./„Camelia“ vaistininkė Edita Starovoitova
„Camelia“ vaistininkė Edita Starovoitova

„Liaudyje gerai žinomas užgulusios nosies gydymo būdas yra garų inhaliacijos. Į verdantį vandenį įlašinus keletą lašų eterinio mentolio, eukalipto aliejaus arba įbėrus sausų garstyčių ar raudonųjų pipirų ir užsidengus galvą rankšluosčiu keletą minučių kvėpuokite garais. Eukaliptas ir mentolis pagerina kvėpavimą, garstyčios padės sušilti ir išprakaituoti, o pipirai pagerins kraujotaką.

Kosint naudinga krūtinę šildyti įvairiausiomis kruopomis, pvz. virtų perlinių ar sorų kruopų kompresais. Į polietileninį maišelį ir rankšluostį suvyniotą ką tik išvirusią košę ant krūtinės laikykite iki kol atvės“, – patarimais dalijosi E.Starovoitova.

Stiprinti imunitetą geriausia ištisus metus

Jei vis dėlto neturite laiko sveikti namie ir gydytis liaudyje populiariais būdais, peršalimą padės įveikti vaistiniai preparatai. Nepamirškite, kad norint išvengti peršalimo kitą kartą, organizmą rekomenduojama stiprinti ištisus metus.

„Atminkite, vienu metu negalima vartoti tos pačios sudėties vaistų, nes rizikuojate perdozuoti kokios nors veikliosios medžiagos. Vaistininkui išvardinus peršalimo simptomus jums bus visuomet pasiūlytos veiksmingiausios priemonės peršalimui įveikti. Tačiau tik pats pacientas geriausiai žino savo ligas ir kam yra alergiškas, todėl visuomet pravartu perskaityti vaisto sudėties informacinį lapelį“, – rekomendavo vaistininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų