Žmonės.lt užsuko pas N.Šiaudikytę į svečius, atlikėja papasakojo, kaip šįmet švęs Velykas. Pirmiausia su sužadėtiniu Tomu Uroška važiuos pas tetą – savo mamos seserį, gyvenančią Kaune, vėliau – pas Tomo šeimą į Kaišiadorius.
„Norime aplankyti abi šeimas, abi puses, – šypsosi N.Šiaudikytė. – Velykas kasmet sutinkame tradiciškai, kaip kiekviena šeima. Marginame kiaušinius, vėliau susėdame prie šventinio stalo su artimaisiais, pabendraujame. Tada tuos margučius daužome, ridename.“
Pati ji velykinius kiaušinius margino senokai: „Bet šįmet, manau, prie to prisidėsiu – koncertų per Velykas nebus, taigi turėsiu laiko. Nejaučiu didelės aistros marginimui, bet jei paprašo, padedu.“
Kasmet kiaušinius N.Šiaudikytės šeima stengiasi dažyti originaliai.
„Šįmet išgirdau naują marginimo būdą – su spalvotomis servetėlėmis. Manau, išbandysiu. Juk įdomiau kasmet kiaušinius dažyti kitaip. Be to, ir stalas gražesnis, ir ridenti juos vėliau smagiau. Anksčiau visokių būdų esame bandę – ir su grūdais, ir su vašku, o kartais ir visai paprastai dažėme“, – pasakoja.
Be margučių, ant velykinio N.Šiaudikytės šeimynos stalo kasmet galima rasti skirtingų salotų, užkandžių. Bet pagrindinis akcentas šįmet bus jos keptas lašišos pyragas.
„Šį receptą man pasakė pažįstama. Pirmąkart šio pyrago paragavau pas ją namuose, ir man labai patiko – toks gaivus, lengvas, puikiai tinkantis Velykų stalui. Jau pernai per Velykas jį kepiau, visiems patiko. Šįmet vėl kepsiu – gal tai taps mūsų tradicija? Pati gaminu nedaug, receptų irgi žinau nedaug, bet šis – vienas geriausių“, – šypsosi N.Šiaudikytė.
Žmonės.lt skaitytojams ji šį skaniojo pyrago receptą ir atskleidžia: kviečia pamėginti ir jus tokį pyragą iškepti.
Jums reikės:
Bemielės sluoksniuotos tešlos
2 kiaušinių
Pakelio grūdėtos varškės
Lašišos filė (200 g)
Juodų alyvuogių be kauliukų
Paprikos
Saulėje džiovintų pomidorų
Natūralaus jogurto
Gaminimas:
Pagaminti N.Šiaudikytės mėgstamą lašišos pyragą – visai nesunku. Dainininkė pati diktuoja, kaip gaminti.
„Pirmiausia reikia pasirūpinti įdaru. Lašišą supjaustome kubeliais, tada supjaustome alyvuoges, pomidorus, papriką. Viską reikia sudėti į indą ir užpilti grūdėta varške ir jogurtu. Įmuškite kiaušinį. Pagardiname prieskoniais, kuriuos renkamės pagal skonį. Aš visad naudoju maltus pipirus, puikiai tinka picų prieskoniai. Pasitelkite fantaziją! Gautą masę reikia išmaišyti ir pasiruošti tešlą“, – vardija.
O tada – kitas etapas:
„Ant skardos pabarstykite miltų, tada dėkite vieną tešlos lakštą. Jį reikia „pratampyti“, kad taptų didesnis ir plonesnis. Tik nesuplėšykite! Ant tešlos supilame įdarą. Tik svarbu jį supilti taip, kad iki kiekvieno tešlos krašto liktų maždaug po centimetrą, – vėliau tą tešlą reikės užlenkti.
Kraštus apšlakstome kito kiaušinio baltymu, kad jie suliptų. Likusį baltymą galima supilti ant masės. Ant viršaus dedame kitą tešlos lakštą, sulipiname kraštelius. Aš tą darau šakute – vėliau gaunasi gražios bangelės. O likusiu tryniu padengiu viršutinio lakšto paviršių.
Tada prieš kepdama pyragą kiek supjaustau, kad nesudegtų, per daug neapskrustų, gražiai išsipūstų. Skanaus!“