Pasak „Keistuolių teatro“ vadovo, kūrėjas be pilietinės pozicijos yra ne kas kitas, o tik atlikėjas. Todėl tada, prieš trisdešimt metų, jiems nebuvo klausimo, ar jie turi dalyvauti taikos manifestacijoje.
„Į Baltijos kelią mes – Keistuoliai – lėkėme. Stovėjome Širvintų pusėje. Tai buvo be galo didelis dvasinis pakilimas. Visų Lietuvos žmonių. Kūrėjų taip pat“, – teigia jis.
Kokias galimybės to meto įvykiai suteikė mūsų šalies teatro kūrėjams? Kas pasikeitė? Kaip sako A. Giniotis, teatro menininkai pagaliau įgavo laisvę kalbėti.
„Kai tik Gorbačiovas paskelbė vadinamą Perestroiką, staiga atsirado kažkas tokio, kad galima kalbėti tai, ko niekada nebuvo galima ir netgi kažką savarankiškai daryti. Dirbti. Mes įsikūrėme kaip kooperatyvas. Tai buvo vienintelė juridinė forma, po kuria teatras galėjo pasislėpti.“, – apie daug žadančią pradžią ir laisvę lietuviškam teatrui pasakoja žinomas mūsų šalies aktorius A. Giniotis, o visą pokalbį su juo bus galima išvysti šeštadienio pavakarę, „Lietuvos ryto“ TV dokumentikos cikle „Baltijos kelias. Trisdešimt metų“.