Vos užgrojus pianino, kontraboso, armonikos ir smuiko kvartetui, galėjai pasijusti tarsi pats sėdėtum kokiame mažame Buenos Airių klube. Mat šiais metais specialiais pasirodymais savo trupės dešimtmetį paminėjusi šokėja 2013-ųjų sezone pristatė naują spektaklį „Buenos Aires tango“. O scenoje pasirodžius šokėjams įtampa kilo su kiekvienu šokio žingsneliu.
Seksuali moterų apranga, galantiškas vyrų džentelmeniškumas bei ore tvyranti aistra – toks buvo Moros Goday pasirodymas. Jį, be kita ko, būtų galima drąsiai rekomenduoti poroms, vietoje santykių konsultanto. Nes artistai išgyveno viską – nuo jausmingų meilės prisipažinimu ir bučinių iki komiškų kasdienių situacijų. Žinoma, neapseita ir be aistringo įniršio, pykčio ir santykių „aiškinimosi“.
Nors pati M.Godoy scenoje pasirodė kur kas rečiau nei jos kolegės, kaskart jai žengus į sceną imdavai kvėpuoti giliau ir buvo galima justi ne tik savo, bet ir šalia sėdinčio širdies plakimas. Šokėja ir jos partneris, o ir visa trupė apskritai, savo judesiais pasakojo meilės, magijos ir stebuklų kupiną istoriją. Ir kiekvienas aistringas šokis, tarsi maža šeimyninė drama – visus salėje sėdinčius palietė asmeniškai.
Mora Godoy pasirodymo akimirka |
Aistringosios tango šokėjos Moros Godoy pasirodymų magija – akivaizdi. Jos suburtos trupės spektakliai buvo rodomi keliose dešimtyse šalių – nuo gimtosios Argentinos iki Kinijos, nuo Niujorko Brodvėjaus iki Paryžiaus teatrų ir festivalių. Jos sukurti šou pelnė dešimtis prizų – tarp jų ir specialų UNESCO apdovanojimą. Ji net šoko privačiame vakare grupės „The Rolling Stones“ nariams.
„Tango – tai tarsi virusinė infekcija, nuo kurios nėra jokių vaistų“, – apie savo pasirinktą žanrą sako Mora Godoy, ir šie žodžiai puikiai atspindi jos pačios kūrybinį kelią. Puikiais pažymiais klasikinio šokio studijas baigusios merginos laukė balerinos karjera – paskutiniais studijų metais baleto paslapčių ji Rusijoje mokėsi iš geriausių šio žanro meistrų.
Mora Godoy pasirodymo akimirka |
Už nuopelnus šokiui Mora Godoy buvo priimta į Argentinos nacionalinę tango akademiją, o 2010-aisiais šios šalies kultūros ministerija parėmė ypatingą šokėjos iniciatyvą. Kiekvieną vasarą ji su savo tango mokyklos mokytojais rengia pamokas visiems norintiems, taip kuo daugiau žmonių sudomindama šios Pietų Amerikos valstybės kultūrai itin svarbia meno šaka.
Apie Mora Godoy
1993-iaisiais tango trupėje šokanti moteris po keleto metų jau statė ir atliko pagrindinius vaidmenis spektakliuose Europoje ir JAV, dėstė meistriškumo pamokas, o 2000-aisiais kaip atlikėja ir mokytoja pasirodė pirmajame Tarptautiniame tango festivalyje Londone.
Tačiau ši moteris visada buvo linkusi maištauti. Dvejus metus ji šoko modernaus džiazo baleto trupėje, kol galiausiai širdį užvaldė nenugalima meilė tango – aistros, intrigos ir jausmų kupinas šokis, kuris šiandien daugumai jo mėgėjų asocijuojasi būtent su šios menininkės vardu.
Tais pačiais metais šokėja ir choreografė atidarė didžiulio populiarumo sulaukusią tango mokyklą, o po dvejų metų įkūrė savo tango trupę, su kuria nuolat gastroliuoja visame pasaulyje.
Mora Godoy pasirodymo akimirka |
Jos gyvenimo ritmas – beprotiškai intensyvus. Vien Buenos Airėse per 2011-uosius Mora Godoy su savo trupe šoko daugiau nei 80 kartų. Tais pačiais metais ji dar spėjo surengti didžiausią savo pasirodymų turą, kurio metu aplankė Kiniją, Izraelį, Rusiją, Suomiją, Baltijos šalis ir kitas valstybes.
Kone kiekvienais metais Moros Godoy trupė pristato naują spektaklį, paremtą vis kita istorija, pasižymintį išradinga dramaturgija. Muzika ir tango judesiais perteikiama visa jausmų paletė – nuo pavydo, liūdesio, įniršio iki geismo, pagundos ir, žinoma, meilės.
Jūsų dėmesiui – Mora Godoy pasirodymas 2012-aisiais: