Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aktorė G. Glemžaitė: filmus, kuriuose vaidinu, žiūriu ne po kartą – mėgstu save ir pagirti, ir pakritikuoti

Patogiai skaityti scenarijus, kruopščiai šlifuoti personažus ar semtis įkvėpimo iš kino filmų. Viso to aktorė Gelminė Glemžaitė šiandien neįsivaizduotų be technologijų. Ji sako, jog išmanieji įrenginiai, kurių mėgstamiausias – nešiojamasis kompiuteris, užpildo vis didesnę dalį gyvenimo, tapdami bendravimo, laisvalaikio ir darbo priemonėmis. Netgi filmus, kuriuose vadina, G. Glemžaitė žiūri namuose. „Ir mėgstu tai daryti ne po kartą: galiu atsisukti, sustabdyti bei kritikuoti save arba matyti, ką darau gerai“, – šypsosi aktorė.
Aktorė G. Glemžaitė
Aktorė G. Glemžaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kino teatras – namuose

Nors aktorystė ir technologijos G. Glemžaitės gyvenime nėra tiesiogiai susijusios, atskirai šios dvi sferos egzistuoti jau negalėtų. Apie tai kalbanti aktorė pastebi, jog išmaniųjų įrenginių vaidmuo kasdienybėje – vis reikšmingesnis: jie tampa tiek darbo, tiek ir laisvalaikio sudedamosiomis dalimis.

„Šiuo metu repetuojame spektaklį, kurio dalis yra interaktyvus technologijų panaudojimas. Nešiojamąjį kompiuterį taip pat pasitelkiu scenarijų skaitymui, internete ieškau informacijos ir įkvėpimo besiruošdama naujam vaidmeniui, bandydama įsigilinti į personažą. Tačiau technologijos yra ne tik darbo priemonė – jos palengvina ir laisvalaikį, suteikdamos daugiau patogumo. Skambučius draugams keičia bendravimas internetu, o dėl pandemijos rečiau lankomus kino teatrus – filmų žiūrėjimas namuose“, – apie visapusišką išmaniųjų įrenginių naudojimą pasakoja G. Glemžaitė.

Aktorės teigimu, įsitaisiusi prie nešiojamojo kompiuterio, ji mėgsta žiūrėti filmus, serialus, dokumentiką, tačiau įrenginį naudoja ne tik poilsiui. Anot G. Glemžaitės, jis ypač parankus ir nuotraukų redagavimui, kurios vėliau atsiduria socialiniuose tinkluose: „Dideliame ekrane stebimo vaizdo įspūdis – visiškai kitoks, o didelė įrenginio talpa leidžia nesukti galvos, jog pritrūks vietos patinkantiems kadrams“.

M. Markevičiūtės nuotr./Aktorė G. Glemžaitė
M. Markevičiūtės nuotr./Aktorė G. Glemžaitė

Save ir pakritikuoja, ir pagiria

Paklausta, koks filmas – mėgstamiausias, išskirti vieno aktorė nesiryžta. Tačiau sako, jog yra linkusi žiūrėti tuos, kuriuose pati vaidina, ir tai daro ne po vieną kartą.

„Kino teatrai neretai šių filmų nerodo, o jei ir galiu juos ten pamatyti, juk nešauksiu – sustabdykit ar atsukit. Todėl namuose norimas scenas galiu peržiūrėti kelis kartus, iš skirtingų laiko perspektyvų įvertinti savo darbą. Matyti, ką padariau gerai ar blogai, ramiai įsigilinti į patį filmą, jį užtvirtinti ir išsaugoti prisiminimams. Taip ir pakritikuoju save, ir pagiriu“, – šypsosi aktorė.

Todėl vis didesnę gyvenimo dalį skirdama technologijoms, G. Glemžaitė joms kelia ir savitus reikalavimus. „Svarbiausia, kad kompiuteris būtų kompaktiškas, lengvas, galėčiau jį įsimesti į kuprinę ir patogiai nešiotis su savimi. Kitas svarbus aspektas – talpi baterija, kurios nereiktų nuolatos įkrauti. Įrenginys turi būti ir galingas: nors sudėtingomis programomis nesinaudoju, smagu, kai jis veikia sklandžiai“, – papildo aktorė.

Savo ruožtu technologijų gamintojas „Huawei“ turi inovatyvų sprendimą ne tik šiems poreikiams, siūlydamas pajusti tiek naujas techninių parametrų, tiek ir visiškai kitokios naudojimo patirties galimybes.

Huawei nuotr./„Huawei“
Huawei nuotr./„Huawei“

„Stebėti itin ryškų ir raiškų vaizdą, patogiai bendrauti su draugais ar ypač produktyviai įveikti darbo užduotis. Šiems tikslams puikiai tinka neseniai rinkoje pasirodęs nešiojamasis kompiuteris „Huawei MateBook X Pro“, stebinantis savo pajėgumu, įspūdingu berėmiu ekranu, sinchronizavimo su telefonu galimybėmis. Įrenginys idealiai pritaikytas filmų žiūrėjimui ir dokumentų skaitymui, o poruojant prietaisus, juos valdyti tampa ypač paprasta. „MateBook X Pro“ taip pat yra labai lengvas, gracingas ir kompaktiškas kompiuteris“, – teigia „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje Šarūnas Urbonas.

Vadina superkompu

Išbandyti „Huawei“ naujieną progą turėjo ir G. Glemžaitė. Aktorės teigimu, įspūdžiai – patys geriausi: nešiojamasis kompiuteris yra lengvas, patogus ir kompaktiškas. Labiausiai pašnekovę nustebino ilgai veikianti įrenginio baterija, garso ir vaizdo kokybė, įvertintas liko ir papildomas funkcionalumas: galimybė atrakinti įrenginį su piršto atspaudu, kameros apsauga nuo skysčių.

Huawei nuotr./„Huawei“
Huawei nuotr./„Huawei“

„Pastaroji savybė man ypač aktuali, nes neretai aplieju kompiuterį. Tačiau talpi baterija, kurios nereikia nuolatos įkrauti, ir galimybė naudotis visą dieną – ypatingai džiugina. Įrenginys dirba sklandžiai, be trikdžių, nestringa. Tiesiog tobulas superkompas“, – tikina G. Glemžaitė.

Tai, kad kuriant įrenginį, naudotojų poreikiai buvo visapusiškai apgalvoti, priduria ir Š. Urbonas. Jo teigimu, gamintojas pasirūpino tiek nešiojamojo kompiuterio funkcionalumu, tiek ir galia, todėl „MateBook X Pro“ savyje vienija visas kiekvienam vartotojui reikalingiausias savybes.

„Galinga įrenginio baterija leidžia vienu įkrovimu internete naršyti 11 valandų, daugiau nei pusę paros žiūrėti vaizdo įrašus ir 15 valandų dirbti. Naują filmo stebėjimų patirtį suteikia ne tik 13,9 colių ekranas, bet ir galingi „Quad“ garsiakalbiai, pasižymintys tiek žemais bei sodriais, tiek ir aukštais tonais, perteikdami ypač kokybišką garsą. Verta paminėti ir ypatingą kompiuterio spartą, kurią užtikrina galingas procesorius. Sudėjus visa tai, „MateBook X Pro“ tikrai galima pavadinti super kompiuteriu“, – reziumuoja „Huawei“ atstovas.

Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“
Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?