Visiems gerai žinomas aktorius Marius Repšys vaikystėje buvo ne Marius, o Michailas. Būtent šiuo vardu tėvai buvo pavadinę ką tik gimusį sūnų. Tačiau dėl patyčių ir Sausio 13-osios įvykių tėvai Michailo vardą pakeitė kitu – Mariaus vardu.
„Man gimus tėvai davė vardą Michailas. Dėl to darželyje mane engė, šaipėsi. O po Sausio 13-osios įvykių pakeitė mano vardą, tapau Mariumi. Greičiausiai tėvai bijojo, kad ateityje nebūtų keblumų mokykloje ar studijuojant“, – Žmonės.lt pasakojo M.Repšys.
TAIP PAT SKAITYKITE: 5 metus psichologinį terorą kentęs Mantas Stonkus: „Po pamokų slėpdavausi ir laukdavau, kol visi išeis“
Aktorius sako, kad komentarai, kurių susilaukdavo dėl vardo, jį žeisdavo: „Vaikystėje kompleksavau dėl savo vardo ir tą sakiau tėvams. Labai nemalonu, kai pravardžiuoja „Mišūtka“. Neatsimenu, ar aš prašiau pakeisti mano vardą, ar jų čia iniciatyva buvo, tačiau jį pakeitė.“
Paklaustas, ar niekada nenorėjo susigrąžinti senojo vardo, aktorius sako, kad yra apie tai pagalvojęs: „Iš tikrųjų, Michailas man yra labai gražus vardas. Kažkada buvo minčių dvigubą vardą pasidaryti, bet dabar yra kaip yra. Dabar esu Marius Repšys ir mane visi tokį žino ir turbūt neverta nieko keisti.“
Pakeitus vardą, Marius prisimena patyčių nebesulaukęs. Vis dėlto prisipažįsta, kad kartais mokykloje pats pašiepdavo vieną kitą mokinį.
Kartais paskaitau komentarus, bet į juos nekreipiu dėmesio, aš ne riestainis, kad visiems patikčiau.
„Mokykloje buvau gana nepėsčias. Būdavo keli žmonės, iš kurių pasijuokdavau, bet niekada jų nežemindavau. Mūsų klasėje to beveik nebuvo, niekas taip baisiai nesišaipydavo, kaip dabar.“
M.Repšys sako, kad kandžių replikų sulaukia ir šiandien, tačiau to į galvą neima.
„Internetas yra toks dalykas. Kartais paskaitau komentarus, bet į juos nekreipiu dėmesio, aš ne riestainis, kad visiems patikčiau. Čia normalus dalykas, kodėl turi visiems patikti? Kažkam patinki, kažkam ne“, – sakė aktorius.
Aktoriaus manymu, į kandžias replikas nereiktų kreipti dėmesio, tyčiojasi tik neišsilavinę žmonės: „Patyčios yra ten, kur trūksta žinių ir išsilavinimo. Žmonės, kurie išsilavinę, baigę kokius mokslus, to, tikiuosi, nedaro. O vaikai daug ko nesupranta. Aišku, tai yra labai blogai, bet aš nežinau, kaip tai sustabdyti.“
Visi, norintys ir galintys prisidėti, kad patyčios virstų istorija, kviečiami apsilankyti kampanijos „Patyčių muziejus“ interneto svetainėje www.patyciumuziejus.lt ir paaukoti „Vaikų linijai“ arba tapti „Vaikų linijos“ savanoriais.
Taip pat skaitykite: Miss Sheep apie patyčias: „Mokykloje buvo Jolita, dėl kurios bijojau eiti į kūno kultūros pamokas“
Suaugusieji kviečiami padėti išklausyti vaikus. Šiuo metu „Vaikų linija“ gali atsiliepti į 1 iš 7 vaikų ar paauglių skambučių.