„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Animacinį filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ prologą kūrė lietuvis Robertas Nevecka

Šią savaitę į Lietuvą atkeliauja naujasis fantastinis veiksmo filmas „Paskutinis raganų medžiotojas“ (angl. „The Last Witch Hunter“) su Vinu Dieseliu ir Michaelu Caine'u. Juosta pateiks dar neregėtą pasaulio, kuriame greta žmonių gyvena slėpiningas galias per amžius išsaugojusios raganos, pasakojimą.
Kadras iš Roberto Neveckos kurto filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ prologo
Kadras iš Roberto Neveckos kurto filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ prologo / R.Neveckos nuotr.

Prieš premjerą juostos kūrėjai internete patalpino išskirtinio animacijos projekto rezultatus – keturiuose skirtingų animatorių kurtuose filmukuose pasakojama filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ priešistorė.

Vieną iš keturių animacinių siužetų sukūrė lietuvis Robertas Nevecka, padedamas dailininko Gedimino Skyriaus.

Roberto Neveckos kurtą animacinį filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ prologą išvysti galite čia: 

VIDEO: Roberto Neveckos kurtas animacinis filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ prologas

Kaip tikino pats 31-erių Robertas Nevecka, pagrindinis jo darbas – filmavimo aikštelėje. Kino režisieriaus išsilavinimą turintis jaunas vyras dailininku ir animatoriumi darbuojasi laisvalaikiu. Vaidybiniai trumpametražiai Roberto Neveckos filmai buvo rodyti didžiuosiuose Lietuvos kino festivaliuose, jis yra gavęs geriausio studentiško filmo apdovanojimą festivalyje „Kino pavasaris“, nominuotas „Sidabrinės gervės kiaušiniui“, laimėjęs prizus kino festivaliuose Olandijoje, Ispanijoje, Maroke. Artėjant filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ premjerai Robertas Nevecka pasidalino darbo prie animacinio šios juostos prologo įspūdžiais ir subtilybėmis.

Papasakokite, kaip sužinojote apie „Lionsgate“, „Summit Entertainment“ ir „DeviantArt“ rengiamą bendrą projektą, kurio tikslas buvo sukurti animacinę priešistorę filmui „Paskutinis raganų medžiotojas“?

Apie šį projektą sužinojau tik tuomet, kai buvau pakviestas dalyvauti. Tai nebuvo konkursas, kuriame reikia registruotis atrankai.

R.Neveckos nuotr./Kadras iš Roberto Neveckos kurto filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ prologo
R.Neveckos nuotr./Kadras iš Roberto Neveckos kurto filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ prologo

Internete nurodoma, kad buvo pasirinkti keturi animatoriai. Kaip ta atranka vyko? Kuo sužavėjote Holivudą?

Tikslios atrankos detalės nebuvo atskleistos. Kūrėjai pasirinko žmones pagal jų animacijas ir piešinius, talpinamus „DeviantArt“ tinklalapyje. Tuomet sekė konferencinis pokalbis telefonu, kurio metu „Lionsgate“ pristatė šį projektą, paklausinėjo visų keturių animatorių apie juos pačius, o vėliau sekė klausimas, ar rastume laiko animacijos gamybai.

Kaip vyko kūrybinis procesas? Kokią užduotį gavote, kai buvote pasirinktas, ir kiek kūrybinės laisvės turėjote?

Pradžioje gavau keturis filmo priešistorės scenarijus, iš kurių turėjau pasirinkti vieną. Buvo suteikta visiška kūrybinė laisvė jo įgyvendinimui. Net paties scenarijaus detales buvo galima keisti ir adaptuoti pagal savo viziją. Po to sekė režisūrinis scenarijus, eskizai, kadruotė ir pati animacija. Kiekvieno etapo rezultatą patikrindavo „Lionsgate“ atstovai.

Papasakokite apie jūsų bendradarbiavimą su dailininku Gediminu Skyriumi, kaip dirbote drauge?

Gediminas Skyrius buvo atsakingas už nejudančias filmuko detales, o aš – už judančias. Puikiai sutapo mūsų stilistika ir skonis. Tik keletas nupieštų piešinių nepakliuvo į galutinę animaciją. Visai tikėtina, kad bendrų mūsų darbų bus galima išvysti ir ateityje.

Ką manote apie filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ siužetą, raganas, gyvenančias šalia mūsų. Ar jums tokia tema yra patraukli kaip žmogui, ar ji įdomi kaip kūrėjui? Kodėl?

Sunku kalbėti apie filmo siužetą, paties filmo dar nemačiau. Raganų medžioklė yra labai neigiamai vertinama pasaulio istorijoje, o šio filmo pagrindinis personažas yra raganų medžiotojas. Tuo tema atrodo itin prieštaringa, tačiau tuo ji ir įdomi. Įdomu, ar filme raganos taps tik blogio simboliu.

„ACME Film“ nuotr./Vinas Dieselis filme „Paskutinis raganų medžiotojas“
„ACME Film“ nuotr./Vinas Dieselis filme „Paskutinis raganų medžiotojas“

Animatoriai turėjo 60 dienų sukurti savuosius darbus – daug tai ar mažai 2 minučių trukmės filmukui?

Laiko pilnai pakaktų, jei vien tik tai ir tedirbtume. Tačiau abu su dailininku turime ir kitus darbus, tad prie šio projekto tekdavo prisėsti tik vakarais ir savaitgaliais. Animaciją turėjome susiplanuoti tokią, kokią spėtume įgyvendinti.

Užkadrinį tekstą filmukui įgarsino pats Michaelas Caine'as, o fone skamba filmo kompozitoriaus Steve'o Jablonsky kurtas garso takelis. Kaip buvo derinamas jūsų filmuko įgarsinimas?

Užkadrinis tekstas buvo parašytas scenarijuje. Michaelas Caine'as jį įgarsino žinodamas, kad kalba filme sukurto personažo balsu. Į šį procesą mes niekaip kištis negalėjome. O muzikiniam takeliui mums atsiuntė visos filmo muzikos įrašą – apie 20 atskirų kūrinių. Turėjome išsirinkti sau tinkamus, juos išsikirpti ir sumontuoti kartu su animacija.

Ką jums reiškia prie jūsų animacijos prisilietę tokie vardai?

Smagu turėti kūrinį su šiais vardais. Galbūt tai atneš ir kitų įdomių projektų.


Spalio 30 dieną Lietuvą pasieksiančiame fantastiniame veiksmo filme „Paskutinis raganų medžiotojas“ Vinas Dieselis įkūnijo amžinai gyventi pasmerktą herojų Kolderį. Jo laukia nelengva užduotis leistis į lemiamą kovą su šimtmečius žmones kankinusiomis galingomis raganomis, pasiruošusiomis žmonijai suduoti paskutinį smūgį. Narsus ir bebaimis karys yra vienintelis, galintis sustabdyti pasaulinio masto tragediją. 

VIDEO: Filmo „Paskutinis raganų medžiotojas“ anonsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs