Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Artėjant rinkimams, dizainerė Daiva Urbonavičiūtė kuria užuolaidą balsavimo kabinoms

„Svarbiausia nebūti abejingam, nes abejingumas yra blogiausia yda“, – sako dizainerė Daiva Urbonavičiūtė, prisijungusi prie Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) vykdomos informacinės pilietiškumo skatinimo kampanijos „Man ne dzin“. Dizainerė dalyvaus konkurse, kurio metu bus kuriamos originalios balsavimo kabinų užuolaidos gegužę vyksiantiems Lietuvos prezidento ir Europos parlamento rinkimams.
Daiva Urbonavičiūtė
Daiva Urbonavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.

D. Urbonavičiūtė sako, kad prisijungti prie kampanijos paskatino paprasta nuostata kuo dažniau sakyti „taip“ geriems ir pilietiškiems darbams. Pasak jos, šis konkursas bus puiki terpė skleistis laisvei, gražioms idėjoms ir kūrybiškumui, be kurių ji neįsivaizduoja visuomenės ir demokratijos klestėjimo.

Manto Zakarkos, LiJOT Prezidento, nuomone, rinkimai jaunimui dažnai asocijuojasi su nuoboduliu ir pilkumu, todėl šiais metais nuspręsta keisti šį požiūrį. Pasak jo, meniška ir kūrybiška aplinka gali prisidėti prie aktyvesnio jaunų žmonių balsavimo, tapti mažu žingsniu pilietiškumo link.

„Tikriausiai būsime pirmieji Europoje, kurie balsavimo erdves papuoš specialiai rinkimams kurtais menininkų darbais – originaliomis ir konceptualiomis kabinų užuolaidomis“, – sako M.Zakarka.

D.Urbonavičiūtė jau pradėjo užuolaidos dizaino darbus. Įkvėpimo dizainerė sėmėsi iš Renesanso klasikos – italų tapytojo Sandro Botticelli kūrinio „Pavasaris“. Šis darbas kūrėjai asocijuojasi su atgimimu, nauja pradžia, skelbimu kažko gražaus ir netikėto. Tokie dizainerei atrodo ir artėjantys rinkimai. Jos nuomone, šis įvykis turėtų būti šventė kiekvienam piliečiui. 

„Rinkimai dažniausiai vyksta sekmadienį, o tai man asocijuojasi su švente. Mes būtinai privalome balsuoti, nes tai geras dalykas mūsų sielai, kūnui ir protui“, – sako D.Urbonavičiūtė.

Menininkės nuomone, dalyvauti rinkimuose – tai lyg rūpintis savo namais, kuriuose tu gyveni. Anot jos, pilietiškumas yra sąmoningumas ir supratimas, kad vieni be kitų negalime, kad negyvename atskirose salose. „Gyvename bendruomenėje, turime palaikyti kitus žmones, kad jų geri darbai sektųsi“, – priduria dizainerė.

Pasak jos, tik sustodami, susėsdami ir diskutuodami apie svarbius šaliai dalykus, galime kurti geresnį gyvenimą kiekvienam. 

„Jeigu tylėsime ir slėpsimės, tai ir gyvensime kaip kalėjime, kur negalima nieko matyti, negalima kalbėtis. O kai žmonės bendradarbiauja tarpusavyje, stengiasi, sprendžia, iš to išsirutulioja tikri ir pastovūs dalykai, kuriais verta didžiuotis ir džiaugtis“, – teigia moteris.

Kampanijos „Man ne dzin“ organizatoriai prie iniciatyvos sukurti madingą balsavimo erdvę kviečia prisijungti visus Lietuvos dizainerius.

Geriausi ir įdomiausi kabinų užuolaidų pasiūlymai bus pagaminti ir pakabinti įvairiose Lietuvos rinkimų apygardose. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Daiva Urbonavičiūtė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Daiva Urbonavičiūtė

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?