„Aš pati esu kraujo donorė ir turiu organų donorystės kortelę. Manau, kad tai yra labai svarbu. Tai yra išmintingo žmogaus pasirinkimas“, – įsitikinusi koncerte dalyvausi A.Pilypaitė.
Nelikti abejingais ragino ir grupės „Pikaso“ narys Haroldas, kuriam nekilo abejonių, kad tai gali išgelbėti šeimos, draugų, pažįstamų ar kitų žmonių gyvybes. „To gali prireikti sesei, broliui, draugui ar vaikams. Tai svarbu mums visiems“, – tikino vaikinas.
Koncerte taip pat pasirodė ir grupė „Dar“ bei R.Lukoševičiūtė. Dar prieš koncertą moteris atskleidė, kodėl prisidėjo prie misijos skatinti organų donorystę. „Šio renginio data man itin simboliška – prieš 12 metų, spalio 4 d., žuvo mano brolis. Tuomet, 2000-aisiais, apie donorystę niekas taip garsiai nekalbėjo kaip šiandien. Kol kas pati tokios kortelės neturiu. Prieš pasirašydama sutikimą, būtinai pasitarsiu su šeima – juk jiems teks su manimi atsisveikinti – ne man“, – kaip niekad atvira buvo Rūta.
Ant scenos užlipo ir Stasys Laniauskas, kuriam prieš penkerius metus transplantuotos kepenys. Paklaustas, kaip gyvena, vyras patikino, kad viskas yra gerai ir gyvenimu jis patenkintas. Vyras, kuriam persodintos jaunos merginos kepenys, laužo susidarytą stereotipą, kad po tokios procedūros pacientai lieka gulėti patale. S.Laniauskas sportuoja, tvarko malas žiemai ir padeda sūnui statyti namą.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./ Grupė „Dar“ |