„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą skandalingoje Dainos Bosas dukters byloje: skiepai buvo nelegalūs

Ne vienerius metus besitęsianti baudžiamoji byla dėl verslininkės Dainos Bosas dukters skiepijimo „nenustatytos kilmės skysčiu“ pasiekė finišo tiesiąją. Ketvirtadienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė galutinę nutartį – kasacinį skundą atmeta, įsigalioja Lietuvos apeliacinio teismo priimtas sprendimas, kuriuo Margarita Jadvyga Tručionienė pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba siekiant turtinės naudos, jai paskirtas laisvės atėmimas, jos vykdymą atidedant trejiems metams, tačiau pusės milijono iš moters nuspręsta nebekonfiskuoti.
Daina Bosas Lietuvos Aukščiausiajame teisme
Daina Bosas Lietuvos Aukščiausiajame Teisme / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Tokį galutinį sprendimą paskelbė prokurorų kasacinį skundą išnagrinėjusi Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija (LAT).

LAT, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl dėl verslininkės Dainos Bosas dukters skiepijimo „nenustatytos kilmės skysčiu“, paskelbė, kad kasacinį skundą atmeta, Margarita Jadvyga Tručionienė lieka pripažinta kalta.

LAT atkreipė dėmesį, kad Apeliacinis teismas pakankamai detaliai, atsižvelgdamas į visus teisės aktus, M.J.Tručionienei išduotas licencijas, išanalizavo bylos medžiagą.

VIDEO: Neskundžiamą teismo nuosprendį išgirdusi D.Bosas dukrą skiepijusi medikė: absurdas

„Apeliacinis teismas pakankamai detaliai išanalizavo ir teisingai taikė teisės aktus, taip pat atsižvelgė ir įvertino Tručionienei ir jos įsteigtai tarnybai išduotas licencijas, jų pasikeitimus. Teisėjų kolegija, įvertinusi bylos duomenis, skundžiamojo nuosprendžio turinį, konstatavo, kad baudžiamasis įstatymas taikytas tinkamai.

Teigti, kad teismas pažeidė įrodymų vertinimui keliamus reikalavimus, nėra jokio pagrindo. Visos ekspertizinės galimybės, kurios buvo įmanomos, išnaudotos“, – teismo nuosprendį komentavo teisėja.

Teismai pabrėžė, kad nenustatytos kilmės skysčiu merginą paskiepijusi medikė ne tik padarė žalos fiziniams asmenis – jie patyrė moralinius ir dvasinius išgyvenimus, bet ir padarė žalos valstybei, nes diskreditavo nacionalinę sveikatos sistemą.

2018-ųjų liepą Apeliacinis teismas M.J.Tručionienei skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams, ir 7,5 tūkst. eurų dydžio baudą. Moteris įpareigota per metus atlyginti turtinę ir neturtinę žalą nukentėjusiosioms: D.Bosas priteista 258 eurai turtinės žalos, 5 tūkst. eurų atstovavimo išlaidų, o jos dukrai Marijai Randers – 5 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Nuteistoji M.J.Tručionienė sakė, kad jos sprendimas netenkina ir svarsto jį skųsti tarptautinėms instancijoms.

„Ačiū dievui, kad išlaikė sveikata, kad sulaukiau tos dienos. Naudojausi visomis teisinėmis procedūromis, visomis instancijomis. Teisybės nesuradau, bet nenusimenu, manau, kad ateis laikas. Absurdas, byla, parodymai buvo sukurpti, tokio lygio teisėsaugos institucijos viso to nematė. Ieškosiu teisybės kol esu gyva, planuoju kreiptis į kitas instancijas“, – po nuosprendžio paskelbimo kalbėjo M.J.Tručionienė.

15min primena, kad šiuo metu jau pilnametės merginos motinai Dainai Bosas ėmus domėtis skiepus atlikusia „Imunoprofilaktikos tarnyba“, paaiškėjo, kad tokių paslaugų ši įmonė negalėjo teikti nuo 2010 metų birželio.

Darbo ėmėsi ir teisėsauga, kol galiausiai 74 metų gydytoją M.J.Malukienę Klaipėdos apygardos teismas pripažino kalta dėl neteisėto vertimosi profesine veikla ir kitų nusižengimų.

Gydytoja (dabar pavardę pasikeitusi į Tručionienės – aut. past.) savo kaltės niekuomet nepripažino, tad teisme sostinėje siekė išteisinamojo nuosprendžio. Tuo metu D.Bosas priešingai – siekė medikei griežtesnės bausmės.

Suprasti akimirksniu

  • Klaipėdos teismas pirminiu nuosprendžiu buvo pripažinęs J.Malukienę ir bendrovę „Imunoprofilaktikos tarnyba“ kaltais dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla.
  • J.Malukienei ir bendrovei skirtos piniginės baudos daugiau nei po 18 tūkst. eurų.
  • Taip pat buvo konfiskuotos gydytojos ir tarnybos gautos pajamos – iš viso apie 507 tūkst. eurų, kurie gauti už veiklą, kuriai nuteistoji ir jos vadovaujama tarnyba neturėjo licencijos.
  • Tačiau uostamiesčio teisėjas buvo atmetęs D.Bosas civilinį ieškinį, kuriuo ji prašė jai priteisti 3 000 eurų, o dukrai – 7 000 eurų už patirtus neigiamus išgyvenimus.
  • Pirminis nuosprendis neįtiko nė vienai šaliai, tad procesas persikėlė į Vilnių.
  • Lietuvos apeliaciniame teisme byla tarsi perversta aukštyn kojom: pusės milijono nuspręsta nebekonfiskuoti, tačiau pati medikė M.J.Malukienė pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba siekiant turtinės naudos, jai paskirtas laisvės atėmimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“