„Auskoje“ neįvyks „Pudra1444“: vieni kalba apie grasinimus, kiti – apie melą

Garsenybes pritraukdavusio, o taip pat ir skandalingo atgarsio ne kartą sulaukusio festivalio „Pudra1444“ organizatoriai pranešė, kad šiemet renginys neįvyks. Dvejus metus iš eilės „Auskoje“ Palangoje rengtas festivalis atšauktas dėl nutrauktos nuomos sutarties su dabartiniu vilos šeimininku Roku Galvonu. Organizatoriai aiškina, esą šis sutartį nutraukė sulaukęs savivaldybės grasinimų, bet pats Rokas teigia, kad tiesa yra visai kitokia.
Festivalio „Pudra1444“ akimirka
Festivalio „Pudra1444“ akimirka / Žilvino Bartkaus nuotr.

Apie tai, kad šiemet Palangos prezidentinėje viloje „Auska“ neskambės tranki muzika ir nesirinks garsūs šalies žmonės, buvo pranešta „Pudra1444“ oficialioje feisbuko paskyroje antradienį. Organizatoriai aprašė ir pastarųjų dvejų metų bandymus išsinuomoti vilą, dėl to kilusias problemas. Jie teigia, kad pirštus ir šįkart prikišo Palangos miesto savivaldybė – esą grasino dabartiniam vilos šeimininkui.

„Tiesa apie Pudras Palangoje.

2019

Nusprendžiau Pudrą iš Nidos perkelti į Palangą. Išsinuomojau vilą „Auska“, likus dviem mėnesiams iki renginio, standartine tvarka kreipėmės į savivaldybę dėl alkoholio licencijos išdavimo. Licencijos išdavimas yra įprasta procedūra – įvairaus plauko cepelinų valgymo varžybos Palangos centre nesunkiai minėtas licencijas gauna per kelias dienas. Savivaldybė mūsų paprašė įvairių dokumentų, renginio planų, kadastro matavimų, perimetro brėžinių (velniai žino kam) – mes juos akimirksniu susiuntėm savivaldybei ir prasidėjo laiko vilkinimas. Siunčiam elektroninius laiškus – niekas neatsako. Skambiname – neturi laiko šnekėti, numetinėja, neatskambina. Ir taip pusantro mėnesio.

Likus savaitei iki renginio nusprendėme, kad daugiau laukti nebegalime. Su visais dokumentais atvykome tiesiai į Palangos savivaldybę reikalauti atsakymų. Pirmą dieną nepriėmė. Antrą dieną nebuvo kam priimti. Trečią dieną sėdėjome savivaldybės pastate penkias valandas ir pagaliau gavome leidimą pakilti į antrą aukštą. Kyšių, bezdalų ir manipuliacijų užimamomis pareigomis kvapas pasijuto iškart. Administracijos direktorė ir ūkvedys (neaišku kodėl jis sprendžia alkoholio licencijų išdavimo klausimus) griežtai teigė, kad „Auska“ neturi žemės, kažkokios tvoros nelegalios ir, kad Pudros daryti mes NEGALIME!!! Buvome išprašyti lauk ir durys užsitrenkė.

Už dviejų dienų renginys, reikia kažką daryti. Stresas. Maždaug 80 festivalio darbuotojų ir savanorių komanda jau vietoje. Renginio svečiai iš Lietuvos ir užsienio jau pakeliui. Svečiai suplanavę atostogas, užsiregistravę nakvynes įvairiuose Palangos viešbučiuose, kostiumai pasiūti. Viskas suorganizuota, apart licencijos.

Telefonas į rankas, skambučiai, pasirodo yra žmogus, kuris už atitinkamą pinigų sumą gali padėti. Deryboms laiko nėra. Nepamenu kas nutiko, bet stebuklingai kitą dieną licencija buvo mūsų rankose, su visais savivaldybės antspaudais ir pan., prie kitų dokumentų buvo aiškus „Auskos“ teritorijos planas, kuriame 20 ha žemės, kurioje statyti galime tvoras, dekoracijas ir t.t. Kas buvo toliau jūs patys pamenat: karnavalas, Džordža, saulėtekis, šypsenos, draugystė.

2020

Pavasaris, pradedam organizuoti Pudrą. Visi suprantam, kad savivaldybės cirke vis dar sėdi tie patys korumpuoti tamsuoliai, todėl nusprendėm į ją nesikreipti. Rengiame privatų renginį, o alkoholį mums pilstys pati „Auska“, kuri turi alkoholio licenciją. Toks mūsų sprendimas „kažkam“ nepatinka, renginio nutraukti negali, bet gali pakenkti.

Pudroje praeitais metais buvo daugybė pareigūnų su šunimis, mes juos geranoriškai įsileidom, nors galėjom neįsileist, nes privačiuose renginiuose, kai nėra nusikaltimų, pareigūnams ir šunims vietos nėra.

Nepamenu ar pasakojau, bet antrą renginio dieną (tiksliau rytą) mano draugas, kuris, beje, buvo absoliučiai blaivas (įpūtė 0.0) buvo surakintas, išvežtas ir užrakintas laikino įkalinimo kameroje. Jam buvo iškelta BAUDŽIAMOJI byla už tai, kad Pudroje per garsiai grojo muzika. Kiek pamenu grėsė laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vėliau dar išaiškėjo, kad čia kažkoks buvęs Klaipėdos apygardos prokuroras negalėjo užmigti. Dveji metai nelaisvės – gal už garsą, gal už tai, kad nesikreipėme į savivaldybę dėl licencijos, nuspręskite patys. Panašu į kaimyninės Baltarusijos režimą.

Ačiū Dievui ir aukštos kompetencijos advokatų komandai, kad padėjo išaiškint tiesą ir byla po 8 mėnesių buvo nutraukta.

2021

Šūdų malūnas Palangos savivaldybėje vėl sukasi, važiuojam:

Šiais metais Palangos savivaldybė paskelbė konkursą vilos „Auska“ nuomai – reiškiasi keisis valdytojai. Jei trumpai, tai panašu, kad konkurso sąlygos buvo tokios, kad konkursą turėjo laimėti iš anksto numatyta įmonė, o pasirodo, kad konkursą laimėjo visai ne ta įmonė. Paskutinėmis minutėmis į aikštelę įžengęs naujas konkurso dalyvis geriausiai atitiko konkurso keliamas sąlygas ir „Auska“ atiteko jaunam 21 metų vaikinui, tiksliau jo įmonei.

Prieš kelias savaites susitikome su juo ir sudarėme nuomos sutartį. Atrodo, gal bent šiemet be streso pavyks suorganizuoti renginį – klydome.

Galimai Palangos savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus aplinka, sužinojusi, kad konkursą laimėjo ne tą įmonė, kuri buvo sutarta, imasi darbo, pradeda rašyti visokius piaro straipsnius, filmuojasi ant laiptų, fotkina nusilupusius „Auskoje“ tapetus (mat „Auska“ išgrobstyta), nors konkurso sąlygos numatė, kad „Auska“ nuomojama be baldų ir t.t. Žodžiu, visais įmanomais būdais „pila šūdus“ ant „Auskos“, galit patys paskaityti internete: daug nesąmonių, mažai tiesos.

Prieš kelias dienas mums paskambino naujasis vilos šeimininkas ir papasakojo kaip Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus pasikvietė jį ant kilimėlio ir prigrasino, kad atims „Auską“ jei joje šiemet vyks „Pudra“. Negana to, kitą dieną jis yra iškviečiamas pasišnekėti su Palangos policijos komisaru ir jam dar kartą išdėstoma ta pati situacija.

Jaunas vilos valdytojas išsigando ir nutraukė su mumis nuomos sutartį.

Faktas, jog Pudros dėka, į Palangą atvažiuoja progresyvūs žmonės, verslininkai, menininkai, kurie sukuria šiam miestui didžiulę pridėtinę vertę. Žmonės, kurie turi skonį, išsilavinimą ir pinigų, (daugelis iš jų per dvi dienas išleidžia Palangoje daugiau pinigų nei cepelinų konkurso dalyviai per metus), labai gaila, bet pasirodo, Palangos ateities vizija yra visai kita.

Labai nenoriu, bet turiu pasakyti, kad šių metų vasaros Pudrą turiu perkelti į kitus metus, o savivaldybės merui ir komisarui, kurie naudojasi savo tarnybine padėtimi ir nelegaliai draudžia privačius renginius, noriu palinkėti – meilės“, – rašoma festivalio oficialioje paskyroje.

Sako, kad niekas negrasino

Dėl socialiniame tinkle paskelbto įrašo apie atšauktą festivalį ir tariamus Palangos savivaldybės grasinimus 15min susisiekė su vilos nuomotoju, šefu Roku Galvonu. Jis patvirtino, kad sutartį atšaukė ir paaiškino, kokios iš tiesų to priežastys – versija visai kitokia negu skelbia organizatoriai.

„Manau, kad mums truputį per gaila atiduoti vilą tokiam renginiui. Mes ją sutvarkėme, remontavome, tai norime išlaikyti prezidentinį vilos lygį“, – apie sprendimą nutraukti nuomos sutartį su organizatoriais 15min sakė R.Galvonas.

Pasiteiravus, ar tiesa, kad Palangos savivaldybės meras jam grasino, Rokas tvirtino, kad tai yra visiškas melas.

„Jokių grasinimų nesulaukiau. Skaičiau jų postą“, – komentavo R.Galvonas.

Asmeninio arch. nuotr./Rokas Galvonas Krikštėnų dvare
Asmeninio arch. nuotr./Rokas Galvonas Krikštėnų dvare

Rokas pasakojo, kad jo nuomonė apie festivalį pasikeitė po to, kai buvę vilos darbuotojai parodė nuotraukas su vaizdais, kaip „Auska“ anksčiau atrodydavo po „Pudros“ festivalio.

„Aš nesitikėjau, kad taip gali atrodyti ta vila. O šiaip galiu drąsiai pasakyti, kad jokių grasinimų nesulaukiau ir tai buvo 100 proc. mano sprendimas“, – dar kartą pakartojo jis.

R.Galvonas teigė anksčiau nebuvęs įsigilinęs į šį renginį. „Man tai buvo naujas objektas. Nežinojau, kaip anksčiau atrodė tie renginiai. Na, naiviai patikėjau, kad viskas bus gerai. Bet dabar manau, kad yra paprastesnių renginių, kuriuos galime aptarnauti su mažesnėmis problemomis“, – įsitikinęs jis.

Palangos meras uždavė klausimą

15min dar anksčiau bandė susisiekti ir su Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi, tačiau į skambučius jis neatsakė. Galiausiai trečiadienį meras savo socialinio tinklo paskyroje uždavė vienintelį klausimą – ar Palangai reikia „Pudros“ renginių?

„Ar Palangai reikia pudros renginių ?

Pažeidimų statistika iš Auskos 2019, 2020 metų vykusio renginio Pudra.

2019 m. Policijos registruojamų įvykių registre užregistruota 14 pranešimų dėl įvykių, iš jų 2 atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų disponavimo LR BK 259 str. 2 d., 9 – dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Už viešosios rimties trikdymą atsakingiems asmenims taikyta administracinė atsakomybė pagal LR ANK 488 str. – 4 protokolai.

2020 m. Policijos registruojamų įvykių registre užregistruoti 25 pranešimai dėl įvykių, iš jų dėl narkotinių medžiagų – 3, viešosios tvarkos pažeidimo – 21.

Už viešosios rimties trikdymą atsakingiems asmenims taikyta administracinė atsakomybė pagal LR ANK 488 str. – 5 protokolai., 506 str. 4 d. – 1 protokolas dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo, pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal LR BK 284 str.“ – socialiniame tinkle rašo meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai