„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Azijos dvasia“: paslaptingi Laoso vienuolynai ir žmonių aukos vienuoliams

Šį kartą portalas Žmonės.lt ir fotomenininkai Jurga bei Ričardas Anusauskai kviečia skaitytojus į kelionę po tolimąjį Laosą.
Jurgos ir Ričardo Anusauskų kelionė po Laosą
Jurgos ir Ričardo Anusauskų kelionė po Laosą / „Azijos dvasia“ nuotr.

Daugelį metų Laosas buvo uždaras, tarsi primirštas Azijos pietryčių kraštas. Vartus turizmui ji atvėrė vos prieš 20 metų. Šalis, iškamuota žiaurių karų bei kitų negandų, patyrusi kolonizatorių ekspansiją, išsaugojo autentiškumą, kurio taip ieško tikri kelionių gurmanai. Gražiausias šalies miestas – istorinė karalystės širdis Luang Prabangas.

Gyvos kultūros ir atsipalaidavusių žmonių miestas garsėja vienuolynais. Šafrano spalvos drabužiais vilkintys vienuoliai bei mandagūs, paslaugūs ir neįkyrūs Laoso žmonės sukuria ramybe dvelkiančią aplinką ir tikros Azijos provincijos atmosferą.

Vietinė moteris
Vietinė moteris

Vienuolius maitina vietiniai

J.Anusauskienė, dalydamasi prisiminimais ir įspūdžiais iš kelionės po Laosą, pirmiausia pamini jai į atmintį įstrigusius vienuolynus.

„Man Laosas pirmiausia asocijuojasi su karalių sostine Luang Prabangu. Tai miestas, kurį sudaro 30 besijungiančių vienuolynų. Tikrai nerealus jausmas, kai išėjęs iš vienuolyno, tu pakliūni į… kitą“, – Žmonės.lt pasakojo fotomenininkė.

Viskas yra be galo prabangu, tviska auksu, kvapą gniaužia daugybė mozaikų.  O profesionalus gido dėka Anusauskams pavyko pakliūti į ne tik turistams skirtas zonas, bet ir stebėti vienuolynų buitį.  

„Vienuolynuose puikios bibliotekos bei gyvenamosios patalpos. Pasirodo, dauguma vaikų atiduodami į vienuolynus visai ne dėl įsitikinimų, o todėl, kad tai bene vienintelė galimybė šioje karų ir skurdo nualintoje šalyje gauti išsilavinimą“, – apie sunkią Laoso gyventojų dalią kalbėjo J.Anusauskienė.

Kitas įdomus faktas, kad kiekvieną rytą visi vienuoliai išeina į gatves ir kiekvienas į krepšelį susirenka aukojamą maistą, nes pagal religijos dogmas kitaip jo  gauti, užsidirbti ar pasigaminti… negalima. Šiek tiek keista buvo stebėti, kaip 22 metų sportinio sudėjimo jaunuoliai ima saują ryžių iš sulinkusios 90 metų senučiukės“, – apie kasdienį ir daugeliui nežinomą vienuolių gyvenimą pasakojo pašnekovė.  

Dalyvaukite konkurse ir laimėkite!

Knygos pristatymo akimirka
Fotoalbumas

Žmonės.lt skaitytojai taip pat turi galimybę laimėti fotografijų albumą „Azijos dvasia“, kuriame galės išvysti daugiau Laoso vaizdų. Tereikia teisingai atsakyti į Jurgos ir Ričardo pateiktą klausimą.

DĖMESIO! Šios savaitės klausimas: kaip vadinasi XII a. karaliaus Surjavarmano II Khmerų imperijos sostinėje pastatytas bene didžiausias hinduistų šventyklų kompleksas pasaulyje ir kuriam hinduizmo dievui jis buvo dedikuotas?

Laimingajam, kuris paaiškės burtų keliu, bus įteiktas fotoalbumas. Atsakymus iki gegužės 1 dienos siųskite adresu jurga.anusauskiene@gmail.com.

VIDEO: Jurgos ir Ričardo Anusauskų kelionė po Laosą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs