Unikaliame renginyje, padėjusiame sujungti įvairiose šalyse gyvenančius lietuvių kilmės atlikėjus ir muzikantus, dainavo ir grojo žinomi Lietuvos, Latvijos ir Estijos bei šių šalių išeivijos atlikėjai, o jį vainikavo lietuviška sutartinė, realiu laiku atlikta Vilniuje, Los Andžele, Čikagoje, Vašingtone ir Melburne.
Pagrindinėje renginio būstinėje – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos filmavimo studijoje – buvo įrengti 5 ekranai, kuriuose matyti dalyviai iš skirtingų pasaulio vietų. Tuo pačiu metu, nugalėję laiko skirtumus ir vėlavimą, iš skirtingų pasaulio miestų ir net kontinentų atsklido ir į vieną visumą susijungė dainininkų balsai bei muzikantų atliekamos partijos.
G.Zujaus teigimu, tai padaryti nebuvo taip paprasta net ir turint šiandienos technologijas, nes signalas dėl vienokių ar kitokių priežasčių vėluoja. Šį trūkumą prodiuseris mėgino ištaisyti ritmo tempą sinchronizuodamas su TAI (International Atomic Time) arba UTC (Universal Time) laiku.
Prodiuseris akcentavo, kad bandymų surengti tokius virtualius pasirodymus jau būta. Tačiau dažniausiai nueinama lengvesniu keliu – balsai ar instrumentai būna įrašomi, o tik paskui sujungiami į vieną kūrinį.
„Mūsų atveju atlikėjų ir muzikantų balsai skambės realiu laiku“, – pasakojo G.Zujus.
Dalyvauti šiame unikaliame projekte pakviesti Veronika Povilionienė, Petras Vyšniauskas, Dominykas Vyšniauskas, Jurgis Didžiulis, Australijos kolektyvas „Pamesta klumpė“, Los Andželo K.Daugirdo vadovaujama vyrų vokalinė grupė, jauna, bet jau Amerikoje žinoma dainininkė Agnė Giedraitytė iš Čikagos. Latvijai atstovauja dainininkė Baiba Skurstene-Serdiukė, o Estijai – žymioji Sofia Rubin.
Kadangi renginys skirtas paminėti Juodojo kaspino dienai, kuri neoficialiai dar vadinama ir Baltijos kelio diena, jame prisiminti ir skausmingi istoriniai įvykiai.