Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Barbė, atspindinti musulmonių moterų pasaulį

Plastmasinė lėlė Barbė garsėjo savo žaviais drabužiais ir dailia figūra, tačiau tokių Barbių tradicija pasikeitė tuomet, kai joms ant kūno buvo uždėta burka.
90 proc. Afganistano moterų namuose patiria smurtą
90 proc. Afganistano moterų namuose patiria smurtą / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Moteris Burka Islamas

Kelios tokios Barbės pateko į parodą, surengtą Barbių kūrėjo „Mattel“, joms drabužius sukūrė italų dizainerė Eliana Lorena, rašo telepgraph.co.uk.

Dvi Barbės dėvi burką, laisvą drabužį su uždengtomis skylėmis akims, tokį drabužį dėvi moterys musulmonės. Kolekcija, kurioje yra 500 Barbių, parduodamos Sotheby labdaros aukcione Florencijoje, Italijoje.

Pardavimas, kuriuo siekiama padėti vaikams, yra skirtas Barbės 50-mečio sukakčiai.

Britanijos Barbių kolekcionierė Angela Ellis, kuri turi daugiau kaip 250 lėlių, sakė: „Manau, kad tai iš tikrųjų svarbu mergaitėms, kad ir kur jos bebūtų, jos turi turėti galimybę žaisti su Barbe. Žinau, kad anksčiau Barbės buvo laikomos blogu pavyzdžiu mergaitėms, bet iš tikrųjų Barbė moterims parodo, kad jūs galite būti tuo, kuo norite būti. Mėgstu 70-ųjų, 80-ųjų ir 90-ųjų Barbes, nes jos atspindi mano gyvenimą. Turiu netgi Barbę invalidų vežimėlyje“.

Rosie Shannon iš organizacijos „Save the Children“ sakė: „Mes sužavėti, jog dizainerė nusprendė parduoti Barbę su burka aukcione dėl labdaros. Mūsų organizacija padeda vaikams visame pasaulyje.“

Pirmoji Barbė buvo sukurta 1959 m. kovą Amerikos verslininkės Ruth Handler, 1961 metais prie Barbės prisidėjo jos ilgalaikis draugas Kenas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos