Basų kojų kaina

Vasara gundė pasivaikščioti basomis po rasotą žolę, takelių smėlį, smulkių akmenėlių nubertais keliukais. Dabar, kai jau atvėso ir reikia autis batus, pastebėjote, jog šis malonumas ėmė ir pridarė bėdų: kojų oda sugrubo, tapo šiurkšti, padai sukietėjo, atsirado nuospaudų.
Pėdos
Pėdos / Photos.com nuotr.

Atvira vasarinė avalynė, pliažas ir „juodas“ darbas darže tapo priežastimi, dėl kurios ant kojų padų atsirado smulkesnių ir gilesnių įtrūkimų. Žaizdelės dabar teikia nemažai rūpesčių: skauda, netgi trukdo eiti. Pasistenkite odos įplyšimus išsyk išgydyti specialiais tepalais, kremais.

Vieną du kartus per savaitę būtų pravartu pasidaryti kojų voneles, į šiltą vandenį įberkite žiupsnelį geriamosios sodos (1 valgomasis šaukštas sodos vienam litrui vandens). Labai padeda šiltos vonelės su dezinfekuojančiu kalio permanganato arba rivanolio tirpalu. Po šios procedūros ištepkite kojas sintomicino arba levomicetino tepalu, apsukite vaškuotu popieriumi ir apriškite marle. Ši procedūra itin tinka prieš miegą.

Švara be kvapo

Visos kojos prakaituoja, nors ir ne kiekvienas žmogus tai pastebi. Liaukos, išskiriančios prakaitą, sutepa juo odą, apsaugo padus nuo išdžiūvimo ir jie išlieka elastingi. Tačiau itin intensyvus prakaitavimas, sukeliantis kvapą, aišku, nėra malonus ir pridaro nemažai rūpesčių. Blogą prakaito kvapą paprastai sukelia širdies – kraujagyslių, endokrininiai ir kiti susirgimai. Tarp kojų pirštų gali atsirasti vietinių odos uždegimų, tokiu atveju geriausia kreiptis į dermatologą. Išsivaduoti nuo „sunkaus“ kojų kvapo galima naudojant specialiai kojoms skirtus dezodorantus arba talką. Tačiau naudoti juose patariama tik po vandens procedūrų.

Gydomosios kojų vonelės su žolių, ąžuolo ir gluosnio žievės, mėlynių arba vaivorų nuovirais, o taip pat su juodąja arbata (pusė stiklinės arbatos dubeniui vandens) sumažina prakaito išsiskyrimą. Po tokios vonelės nuskalaukite kojas vandeniu, parūgštintu boro rūgštimi (1 arbatinis šaukštelis stiklinei vandens). Švariai nušluostykite ir pabarstykite padus ir pirštus talku, sumaišytu lygiomis dalimis su boro rūgšties milteliais.

Dėmesio! Nuospauda!

Nuospaudos tyko kiekvieno, kuriam tenka daug vaikščioti.

Nemėginkite nupjaustyti nuospaudų ir odos sustorėjimų skutimosi peiliuku. Gali atsirasti infekcija, net kraujo užkrėtimas. Po dešimties minučių minkštinančios muilo vonelės kojoms,

apdorokite nuospaudas šepečiu arba pemza ir uždėkite specialiai nuospaudoms skirtą pleistrą arba patepkite tepalu nuospaudoms gydyti.

Kartais padeda ir tokia liaudiška priemonė: prieš miegą palaikykite kojas karštame vandenyje, vėliau švariai nušluostykite ir pririškite prie jų skiltelę česnako. Česnako skiltelių galima dėti keletą dienų. Ant kulnų galima uždėti kepto svogūno, aprišti polietilenu ir užbintuoti nakčiai. Ryte šį kompresą nuimkite, kulnus pašveiskite pemza ir patepkite riebiu kremu.

Karšta – šalta

Kontrastinės vonelės padeda kojoms pailsėti, užsigrūdinti, paspartina kraujo apytaką, jų dėka daugiau kraujo priplūsta į pėdas. Paruoškite du dubenis – su šaltu ir karštu vandeniu. Panardinkite kojas dvidešimčiai sekundžių iš pradžių į karštą, o vėliau – į šaltą vandenį. Pakartokite šią procedūrą dešimt kartų, užbaikite ją šaltu vandeniu. Dar efektingesnės būna vonelės su žolių nuovirais: ramunėlių, liepžiedžių arba dilgėlių (pusė stiklinės dubeniui). Palepinkite kojas vonelėmis kiekvieną savaitę.

Ir neužmirškite pedikiūrui skirtų priemonių!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis