Mažoji yra jauniausia ką tik oficialiai atidarytos pirmosios Lietuvos motorlaivių akademijos auklėtinė.
„Kai tik turime laiko, po darželio su Paulina vykstame prie Kauno marių. Čia, senosios prieplaukos teritorijoje, jai vyksta plaukimo su motorlaiviu treniruotės“, – pasakojo prieš maždaug septynis metus pats vandens sportu susidomėjęs K.Ramoška.
Pirmąją vandens transporto priemonę – motociklą, Paulina išmėgino vasaros pradžioje. Pamatęs, kad dukrelė nebijo ekstremalių pojūčių, kelis kartus leido jai pačiai pavairuoti.
„Vandens motociklu ji važiuoja kartu su manimi arba su profesionaliu sportininku. Su pastaruoju jei netgi smagiau, nes aš, elgdamasis atsargiau, bangas skrodžiu ne taip greitai“, – pasakojo K.Ramoška.
Kai vaikams Kauno mariose prasidėjo pirmosios motorlaivių treniruotės, Paulina sudalyvavo ir jose. Šiuo metu mergaitė laivelį jau moka valdyti ir pati.
Mažieji sportininkai visada plaukia kartu su instruktoriumi. Tiek valdantysis laivą, tiek mokinantis „Formula Future“ „prisijaukinimo“ subtilybių turi galimybę bet kurią akimirką sustabdyti transporto priemonę.
„Įprastai sportuoti pradeda vaikai nuo 6 metų. Bet Paulina – rimta, atsakinga ir labai mylinti vandens sportą. Leidome jai pamėginti, ir viskas pavyko“, – sakė laimingas tėtis, besitikintis, kad dukrelė ateityje taip pat domėsis jį žavinčiu užsiėmimu.
K.Ramoška šypsosi – aistrą greičiui Paulinui perdavė jis, nes Rasa – ne itin didelė ekstremalių užsiėmimų ar vandens gerbėja.
Kauno marias jaunieji motorlaivių entuziastai raižo jau kelias savaites. Vidaus vandens kelių direkcija, bendradarbiaudama su Lietuvos motorlaivių federacija, čia įkūrė vienintelę šalyje akademiją, kurioje šio sporto pagrindų, saugaus ir atsakingo elgesio vandenyje mokomi vaikai bei paaugliai.
„Dar iš viso pasaulio tebevažiuoja reikiama motorlaivių sportui įranga, todėl kol kas galime treniruoti ne visų amžiaus grupių mažuosius. Jauniausiam akademijos auklėtiniui nėra nė šešerių, bet jo noras siekti sportinių aukštumų – didžiulis“, – sakė Lietuvos motorlaivių federacijos prezidentas, vienintelis Lietuvos F2 vandens formulių lenktynininkas ir šios klasės dukart Europos vandens formulių čempionas Edgaras Riabko.
Jau nupirkti šeši skirtingo pajėgumo motorlaiviai, kuriuos valdyti mokysis akademijos mokiniai, pagal amžių suskirstyti į šešias grupes. Berniukams ir mergaitėms bus suteikta galimybė susipažinti ir išmokti valdyti „Formula Future“ klasės motorlaivius. Tai unikali ir vienintelė Lietuvoje galimybė ne tik gauti teorinių žinių, bet ir išbandyti motorlaivius, pasivaržyti su bendraamžiais ir dalyvauti varžybose.
VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos vadovas Vladimiras Vinokurovas džiaugiasi, kad Lietuvos motorlaivių akademija kuriasi senojoje Kauno marių prieplaukoje. Ji tvarkoma ir po truputį prikeliama antram gyvenimui.
Direkcija, palaikydama akademijos veiklą, leido naudotis krantine, aikštele ir teritorijoje statyti elingą bei pagalbines persirengimo patalpas.
„Valstybės įmonės turi eiti į visuomenę ir bent minimaliai prisidėti prie tokių edukacinių iniciatyvų“, – kalbėjo V.Vinokurovas.