Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Bohemiečiai“ paskelbė apie naujo teatro „Vilniaus miesto opera“ įkūrimą

Ketvirtadienio rytą ant Vilniuje įsikūrusio verslo centro „Europa“ stogo „bohemiečiai“ iškilmingai pristatė naują teatrą – „Vilniaus miesto opera“. Spaudos konferencijoje ant stogo, atvėrusio panoramą į rudenėjantį Vilnių, dalyvavo Dalia Ibelhauptaitė, Edgaras Montvidas, Sigutė Stonytė, Asmik Grigorian, Laimonas Pautienius, Gintaras Rinkevičius, Juozas Statkevičius ir kiti. Norėdami pabrėžti renginio svarbą, dalyviai pasipuošė visais iki šiol gautais medaliais ir apdovanojimais.
Spaudos konferencija
Gintaras Rinkevičius ir Dalia Ibelhauptaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Paskutinis operos teatras Vilniuje buvo įkurtas prieš 92 metus ir visi šie teatrai buvo įkurti privačia iniciatyva. Senosios operos dvasia yra įkvėpianti ir atitinka 6 metų bohemiečių veikos tradiciją – mūsų noras būti pačiame kultūros avangarde, būti atviriems naujovėms, stengiamės, kad mūsų ryšiai su pasauline muzika būtų kuo stipresni“, – spaudos konferenciją pradėjo D.Ibelhauptaitė.

Nauja pradžia ir naujos pareigos

„Bohemiečiams atėjo laikas išaugti iš paauglystės. Šitas kolektyvas į šortus nebetinka. Manau, tą svajonę, kurią turėjome, mes jau pasiekėme ir dabar atėjo laikas, kai mes visi turime labai daug dirbti, kad parodytume pačią aukščiausią meninę kokybę ir pasidalintume pasiekta menine branda“, – kalbą tęsė kolektyvo meno vadovė.

Liepos 11 dieną teatrą įkūrė, ir kaip juokėsi D.Ibelhauptaitė, po litą susidėjo A.Grigorian, D.Ibelhauptaitė ir Tomas Kučinskas. „Vakar (trečiadienį – aut.) buvo paskutinis kartas kai mes repetavome kaip bohemiečiai. Repeticijoje dalyvavo beveik visas pirmas „Bohemos“ sąstatas“, – naują kolektyvo startą paskelbė D.Ibelhauptaitė. Užsienyje šis kolektyvas turės anglišką pavadinimą „Vilnius City Opera“.

Teatras taip pat ketveriems metams pasirašė bendradarbiavo sutartį su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir jo dirigentu G.Rinkevičiumi. Jis tapo naujojo teatro muzikiniu vadovu ir vyriausiu dirigentu. Vizualiųjų menų vadovo pareigos teko ilgamečiam „Bohemiečių“ draugui ir kolegai dizaineriui J.Statkevičiui. „Jis bus atsakingas ne tik už kostiumus, bet ir už visas naujas mašinerijas, kurios ims važiuoti į Lietuvą iš viso pasaulio“, – savo gero bičiulio ir bendražygio pareigas pristatė D.Ibelhauptaitė. Teatro direktoriaus pareigas užėmė Gediminas Šeduikis, o pati Dalia tapo meno vadove. 

„Tai bus ne repertuarinis operos teatras į kurį suvažiuos visi, kas kada turės laiko, kas kada norės ir galės padaryti geriausius įmanomus darbus. Pagrindinis dalykas, kuriuo „Vilniaus miesto opera“ skirsis nuo kitų teatrų, yra pagrindinis valdomasis organas – valdyba. Tai ko gero viena didžiausių valdybų Lietuvoje, nes ją sudaro net 15 žmonių“, – vieną po kitos naujoves vardijo D.Ibelhauptaitė.

Naujojoje valdyboje bus net keturi operos solistai – E.Montvydas, S.Stonytė, L.Pautienius ir A.Grigorian. Tarybos nariais taip verslo atstovai. „Iš solistų mes labai tikimės didelės pagalbos menine prasme, formuojant repertuarą, pritraukiant naujų žmonių į kolektyvą. Solistai užsiiminės menu, o verslas užsiiminės verslu, bet fantastika, kad visi galime būti kartu“, – džiaugsmu tryško D.Ibelhauptaitė. Teatras taip pat prašys Vilniaus miesto savivivaldybės oficialiai suteikti jiems Vilniaus vardą. Tai bus paskutinis teatro etapas.

Maestro G.Rinkevičius, pradėdamas savo kalbą spaudos konferencijoje, prisipažino, kad šiandien jam labai didelė šventė. „Dar niekada nebuvau viso to susikabinęs. Bet Dalia liepė ir privalėjau paklusti. Tai pat tai didelė šventė dėl to, kad Valstybinis simfoninis orkestras, kurį aš vadinu savo kūdikiu, padėjo gimti kitam kūdikiui. Su Dalia mes bendradarbiaujame 12 metų“, – džiaugėsi garsus dirigentas. G.Rinkevičius įsitikinęs, kad naujo operos teatro įkūrimas yra svarbus žingsnis meno pasaulyje. „Džiaugiuosi, kad mūsų orkestras dalyvauja kartu su tokiu naujovišku, jaunatvišku, paslankiu ir įdomiu reiškiniu Lietuvos muzikinėje kultūroje“, – tikino maestro.

Toliau kalbą pratęsęs J.Statkevičius neslėpė kad per tuos šešerius metus, kuomet egzistavo „Bohemiečiai“, jie virto tikra šeima. „Viską, ką pasakome, mes ir padarome, todėl tai vainikuojama sėkme“, – neabejojo dizaineris ir nusijuokė, kad kol kas nežino, ką jam reikės daryti naujajame teatre, bet tiki, kad Dalia viską sureguliuos.

„Vilniaus miesto operos“ valdybos narys ir solistas E.Montvidas labiausiai džiaugėsi dėl vieno dalyko – nuo šiol jam bus lengviau paaiškinti, ką jis veikia Lietuvoje ir ką daro teatras, kuriame jis vaidina. Jam pritarė ir A.Grigorian. „Ir aš užsienyje susidūriau su problema, kad žmonės nuolatos klausinėja, kas tai yra, nes jie mato didelę kokybę, bet nelabai supranta pavadinimą „Bohemiečiai“, – kalbėjo operos solistė bei viešai padėkojo visam kolektyvui ir ypatingai D.Ibelhauptaitei, kad nepabijojo šalia savęs suburti tokių tvirtų ir talentingų asmenybių.

Gretos Skaraitienės nuotr./Spaudos konferencija
Gretos Skaraitienės nuotr./Spaudos konferencija

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos