Jie nusprendė, kad vaikams ar paaugliams per daug lengva patekti ant boulingo takelio ir įstrigti į mechanizmą, kuris dėlioja kėglius, nors dar niekada nebuvo nutikę panašaus incidento.
Keistame sveikatos apsaugos pranešime daroma išvada, kad visuomenės nariai rizikuos savo sveikata, jei vaikščios takeliais, kad numuštų kėglius rankomis. Pranešimo autoriai netgi svarstė kiekvieną boulingo takelį apdėti barjerais. Tačiau jie buvo priversti atsisakyti šios idėjos.
Tuomet jie pasiūlė, kad operatoriai takeliuose įtaisytų fotoelektrinius spindulius, jog kėglius dėliojantis mechanizmas nustotų veikti, jei kas nors prie jo priartėtų.
Johnas Ashbridge'as iš boulingo savininkų asociacijos sakė: „Šiame versle esu 40 metų ir dar nežinau nė vieno žmogaus, kurį būtų sužalojęs kėglius nuleidžiantis mechanizmas. Niekada negirdau, kad kas nors eitų šalia kėglių.“
Jis pridūrė: „Kai kurie operatoriai jau pritaikė fotoelektrinius spindulius. Jie nesukelia jokių problemų – jie nestabdo mašinų, nes niekas niekada neina šalia kėglių.“
Tyrimas buvo pradėtas, kai 2006 metais Rytų Londone buvo mirtinai sutraiškytas mechanikas, kai per klaidą paliko įjungtą kėglius nuleidžiančią mašiną.
Dvejų metų tyrimas taip pat atskleidė, kad darbuotojai turi nešioti ausines, kad apsisaugotų nuo triukšmo, kuris kyla mušant kėglius.
Susie Squire iš Mokesčių mokėtojų sąjungos sakė: „Sveikatos apsaugos ekspertai pernelyg jautriai reagavo į vienkartinę tragediją ir eikvodami mokesčių mokėtojų pinigus atliko beprasmišką analizę.“