Buvęs vienuolynas atvėrė duris ir menininkams, ir verslininkams, ir vestuvininkams

Vilniuje, pačioje senamiesčio širdyje, buvusiame Šv. arkangelo Mykolo bernardinių moterų vienuolyne trečiadienį atidarytas naujas konferencijų ir meno centras.
Jogaila Morkūnas
Jogaila Morkūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Moderni, Arkangelo pavadinimą gavusi erdvė skirta priėmimams ir konferencijoms, viešiems kultūros ir meno renginiams, vestuvėms, pokyliams ir kitiems svarbiems įvykiams. Apžiūrėti naujojo centro susirinko žinomi Lietuvoje renginių, švenčių ir vestuvių organizatoriai.

Svečiams pristatyta pasaulinio garso menininko Aleksandro Šepkaus juvelyrinių dirbinių paroda „Nuo mamuto ilties iki safyrų aukso apsoduose“.

Arkangelo konferencijų ir meno centras išsiskiria ne tik Lietuvoje analogų neturinčia renesansine architektūra, bet ir savo nepakartojama istorija, glaudžiai susijusia su garsia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės magnatų Sapiegų gimine.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Arkangelo“ centro vadovas Dominykas Noruišis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Arkangelo“ centro vadovas Dominykas Noruišis

Rytiniame korpuse esančios didžiausios ir puošniausios vienuolyno salės – Refektoriumo – lubos dekoruotos Sapiegų giminės herbu. Buvusioje Virenėje išlikęs įspūdingas atviras krosnies kaminas, kurio aukštis siekia 17 metrų. Dar dvi vienuolyno patalpos pavadintos Salonu ir Vyresniosios cele. Buvusiame vienuolyno rūsyje taip pat įrengtos patogios erdvės.

„Arkangelo erdvės – tai naujam gyvenimui prikelta senojo Vilniaus autentika. Turtinga istorija, meno vertybės ir nepakartojama vienuolyno dvasia mūsų svečiams visada palieka didžiulį įspūdį, čia norisi grįžti. Nuostabu, kad šis Senamiesčio perlas tapo visuomenei atvira erdve“, – atidaryme kalbėjo Arkangelo konferencijų ir meno centro vadovas Dominykas Noruišis.

„Šiandien unikalus bernardinių vienuolyno ansamblis dar plačiau atveriamas visuomenei ir įvairioms veikloms, – sako Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius. – Tikiu, kad ši renginių erdvė subtiliai derės su greta veikiančiu Bažnytinio paveldo muziejumi ir jo edukacinėmis veiklomis“.

M.Juozapavičius džiaugiasi, kad Arkangelo konferencijų ir meno centras padės generuoti lėšas Vilniaus arkivyskupijos įgyvendinamoms socialinėms veikloms, kurios yra skirtos silpniausiems visuomenės nariams.

Vienuolyno bažnyčioje veikia Bažnytinio paveldo muziejus. Jame saugomos ir eksponuojamos sakralaus meno vertybės: seniausi Lietuvos auksakalystės ir tekstilės šedevrai, valdovų dovanos ir garsių menininkų kūriniai. Tik čia galima pamatyti pusšimtį metų katedros sienoje slėptą Vilniaus katedros lobyną. Muziejuje vyksta edukaciniai užsiėmimai vaikams, jaunimui, suaugusiems, rengiamos teminės ekskursijos, vyksta protmūšiai, ieškomi „lobiai“, švenčiami gimtadieniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų