Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Č.Gabalis apie nelengvą kelią žinomumo link: „Tekdavo net skolintis iš kaimynų“

Vienas žinomiausių Lietuvos roko atlikėjų, išskirtinio balso savininkas, vokalo mokytojas ir prestižinius vaidmenis roko operose sukūręs aktorius Česlovas Gabalis šiandien tikrai negali skųstis populiarumo stoka. Vis tik vyras atvirai sako, jog sužvaigždėti niekuomet nesiekė, o muzikinės karjeros kelias buvo nusėtas ir sunkių finansinių išbandymų, kuomet net keliasdešimt litų tekdavo skolintis iš kaimynų.
Česlovas Gabalis
Česlovas Gabalis / Č.Eitvydo Kinaičio nuotr.

1964-ųjų lapkričio 21-ąją, gretimoje Estijoje, važiuojančiame traukinyje gimė tėvo vardu pavadintas Česlovas Gabalis.

Nors pasaulį jis išvydo kaimyninėje šalyje, vaikystė jo bėgo Lietuvoje, netoli Varėnos, bet tėvams išsiskyrus, Česlovas persikėlė gyventi su tėvu į Plungę.

„Tėtis turėjo didelę vinilinių plokštelių kolekciją, labai gražiai dainavo, grojo gitara. Iš kartono išsikirpau ir sau gitarą, kuriai reikėjo stygų. Sukarpiau visą tėčio žvejybinį valą, nuo storiausio iki ploniausio, dėl ko jis tikrai neapsidžiaugė“, – pirmaisiais prisilietimais prie muzikos vaikystėje LRT televizijos laidoje „Gimę tą pačią dieną“ dalijosi dainininkas.

Asmeninio albumo nuotr./Česlovas Gabalis jaunystėje
Asmeninio albumo nuotr./Česlovas Gabalis jaunystėje

Ši užgimusi meilė muzikai Česlovą lydi visą gyvenimą. Nors pirmuosius žingsnius į sceną jis žengė labai nedrąsiai, tačiau vienuoliktoje klasėje, paniręs į garsų pasaulį, vos neliko antriems metams. Visgi, laiku susiėmęs išlaikė egzaminus ir bandė stoti į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją.

Deja, bet nesėkmingai, o metus pradirbęs linų audinių gamykloje, Česlovas išvyko tarnauti Sovietų armijoje. Grįžus po armijos roko žvaigždės karjeroje nusišypso laimė, tačiau atsiradę koncertai ir pasirodymai didelio ekonominio stabilumo nepridėjo.

„Viskas buvo natūralu, tik pačios šeimos išlaikymas. Vaikui nepasakysi, kad gal rytoj pavalgysi. Tuo metu mano pasirodymas kainavo vos 20 litų. Tekdavo eiti pas kaimynus skolintis pinigų, vakare atidainuoti, atiduoti skolą ir eiti vėl pas kitus skolintis. Paskui išvažiavau į Emyratus ir tik vokelius siųsdavau namo“, – istorija dalijosi vyras.

Asmeninio albumo nuotr./Česlovas Gabalis jaunystėje
Asmeninio albumo nuotr./Česlovas Gabalis jaunystėje

Vis tik esminis lūžis karjeroje įvyksta, kuomet 1996-aisiais susikuria legendinė grupė „Pelenai“. Greta to, šlovė Česlovą užklumpa ir aktorinėje kryptyje, kai režisierius Eimuntas Nekrošius pasiūlo Romeo vaidmenį roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“. Tačiau kartu su spektakliais bei koncertais užgriuvo ir populiarumo banga, kurios, kaip sako pats Česlovas, nesureikšmino.

„Nosies užrietimo neišvengsi, bet aš laiku susiėmiau. Tas žvaigždiškumas ne man. Aš norėčiau ramiai, smagiai dirbti savo darbą ir tiek. Žinoma, esi pakylėtas, tave pažįsta ir atrodo, kad žemės po kojom nejauti, tau viskas leistina, tačiau iš tikrųjų tau niekas neleistina. Tu toks pats žmogus, kaip ir visi kiti, tik gal tave daugiau atpažįsta nei bet kurį kitą. Dabar pas mus tiek žvaigždžių, kad nežinau, kurio galima nepažinti, negirdėti ir nežinoti. Labai sunku, praktiškai visa Lietuva žvaigždynas“, – atviravo Č.Gabalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų